Do Medieval Dynasty nadciąga tryb co-op

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 22 Listopad 2023
  • Komentuj 0

Twórcy Medieval Dynasty ze studia Render Cube niedawno ogłosili, że nowy tryb wieloosobowy pojawi się w grze już 7 grudnia. Deweloperzy przygotowali specjalny materiał wideo, w którym pragną przybliżyć graczom nadchodzące nowości.

Do Medieval Dynasty nadciąga tryb co-op

Medieval Dynasty to gra akcji RPG z elementami symulacji, osadzona w średniowiecznej Europie. W świecie rządzonym przez szlachtę i duchowieństwo, na ziemiach targanych rozmaitymi konfliktami, gdzie handel jest niezwykle istoty, a relacje społeczne często podszyte są nieufnością i chciwością, wcielamy się w młodego mężczyznę, który pragnie zostać panem własnego losu. Od wieśniaka po przywódcę dobrze prosperującej dynastii. Zaopatruj i chroń społeczność, która na tobie polega, pozyskuj zasoby, wznoś budynki i gromadź zapasy żywności, jednocześnie stawiając czoła dzikim zwierzętom.

Najnowszy devlog daje graczom nieco więcej informacji na temat nadchodzącej aktualizacji i funkcji trybu kooperacyjnego. Gracze będą mogli grać solo, jeśli preferują rozgrywkę jednoosobową, lub z przyjaciółmi – łącznie nawet do czterech graczy – na nowej mapie Oxbow. Uprawa ziemi, myślistwo, budownictwo i eksploracja będą dostępne w nowym trybie. Z kolei kreator postaci pozwoli na personalizację bohatera/ki dzięki różnorodnym opcją twarzy, oczu, nosów, fryzur, oraz kolorów włosów i zarostu.

Dla osób lubiących jeszcze bardziej drobiazgową personalizację do gry wprowadzone zostaną blizny na twarzy. Stoczyłeś walkę z dzikim zwierzem i wygrałeś? Nie martw się, dobierz bliznę, aby udowodnić, że żubr nie ma z tobą najmniejszych szans. Wioski będą tworzone wspólnie, a w swojej grupie podzielisz role i zasoby, by zaspokoić wszystkie potrzeby. Z kolei aby usprawnić rozgrywkę oraz komunikację między graczami, dodano czat wraz z systemem emotek, które wyrażają podstawowe potrzeby i frazy, takie jak ‘cześć’, ‘pomóż mi’ lub ‘podążaj za mną’.

Twórcy nie mogli też zapomnieć o średniowiecznej miłosnej rywalizacji. Aby zdobyć względy potencjalnego partnera/ki, gracze będą musieli ze sobą rywalizować. Dlatego zwracanie szczególnej uwagi na zainteresowania i nawyki ukochanej osoby nigdy nie było tak istotne. Trzeba będzie pamiętać o ich upodobaniach, przynosić prezenty i zabiegać o względy, ponieważ jeśli przegapi się swoją szansę, to ktoś inny ją wykorzysta. Brzmi jak współczesne randkowanie, prawda?

Medieval Dynasty można znaleźć na Steam w cenie 109 złotych. Gracze na PC swoją przygodę w trybie kooperacyjnym będą mógli rozpocząć już 7 grudnia 2023 roku. Gra jest również dostępna na platformach PlayStation 5 i Xbox Series X|S, gdzie co-op zostanie wprowadzony w Q1/Q2 2024 roku.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze