Do 7 razy sztuka

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 16 Listopad 2018
  • Komentuj 3

Brigitte uchodzi za najbardziej wkurzającą postać Overwatcha, może nawet nie tyle wkurzającą, co po prostu twardą niczym głaz i nie do zabicia w starciu jeden na jeden. Jest to oczywiście kwestia względna, a ja i moja ekipa nie wyobrażamy sobie gry bez Bagiety, za to wkurza nas niemiłosiernie Doomfist zwany ''pi*dziefistem'' oraz Mei, lepiej wszystkim znana jako ''psychopatka''.

Brigg zaliczy jednak kolejnego nerfa, już siódmego w swojej karierze. Od dnia kiedy ją wprowadzili na serwer, systematycznie zmniejszają trwałość jej tarczy oraz zdolności kontroli terenu w czasie zwarcia. Ma oczywiście swoje słabości i są postacie, które potrafią ją kontrować, ale umówmy się, ktoś kto świetnie gra Bagietą kontroluje starcie praktycznie wyłączając przeciwników i zostawiając ich na łasce bohaterów natarcia. 

I tak dobrze, że skończyło się na nerfie, bo pojawiła się nawet petycja do Blizzarda, postulująca o usunięcie jej z grona herosów. Na szczęście podpisów zebrano zbyt mało, a cała petycja jest raczej mało poważna i pełna wulgaryzmów zdeterminowanych do usunięcia Brigg graczy.

W tym momencie najbardziej dotkliwą zmianą będzie brak możliwości stuna przez tarczę. Brzmi to logicznie, a jednak to właśnie ta bohaterka była doskonałą kontrą na tarcze i szarżę Reinharda, a losowo porozstawiane bariery mogą być problemem, gdy córka Torbjorna postanowi zdashować akurat chowającego się za nimi Genjiego lub Reapera wskakującego ze swoim ultem za tarczę. 

Są też tacy, którzy nie popierają dalszego nerfienia Bagiety.

Dodatkowo jej tarcza również zostanie zmniejszona z 600 pkt na 500. Pojawia się również kilka nerfów i bufków dla pozostałych bohaterów. Zmieni się strzał rakietowy Soldiera, obrażenia Przegrzania Torbjorna zostały zwiększone o 30 pkt, podobnie jak zapas amunicji w trybie zwiadowcy u Bastiona i jego rozrzut przy strzelaniu. Również McCree będzie zadawać większe obrażenia. 

Co ciekawe, niedawno mocnego nerfa do healingu dostała Mercy. Po jakimś czasie Blizzard uznał, że faktycznie jej zdolności defensywne spadły, więc przywrócili jej leczenie 60pkt/s, ale jedynie w czasie trwania Valkirii.

Dużo zmian w bohaterach i ciągłe informacje o tym, że ktoś dostaje wzmocnienie lub zostaje osłabiony nie są przypadkowe. Na BlizzConie ogłosili bowiem, że zaraz po Ashe zmierza do Overwatcha kilka następnych postaci. Jest więc absolutnie konieczne, żeby aktualnych 29 postaci było zbalansowanych w jak największym stopniu, zanim pojawią się kolejne.

Nerfa Bigg i pozostałe zmiany tej aktualizacji możecie już sprawdzić na serwerze testowym. A już 20 listopada zacznie się tygodniowy trial Overwatcha. Jeśli więc chcecie przetestować grę, albo po prostu pograć przez tydzień za free, to do 27 listopada (8:59 czasu polskiego) będziecie mieli taką okazję.

[Źródło: pcgamer.comus.forums.blizzard.com]

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze