Czyli jednak Sombra?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 10 Październik 2016
  • Komentuj 3

W końcu wiemy więcej o tajemniczej Sombrze?

W końcu wiemy więcej o tajemniczej Sombrze?

Overwatch niedługo dostanie kolejną postać. Wszystko wskazuje na to, że będzie to bohaterka imieniem Sombra, czyli postać, którą gracze od dłuższego czasu starają się zidentyfikować w ramach blizzardowskiej ARG (Alternate Reality Game). Plotki dotyczące nowej postaci z bijącej rekordy popularności strzelance od Blizzarda powstały niemal jednocześnie z wypuszczeniem gry na rynek. Zamieć zaczęła się bawić w graczami w dość skomplikowaną grę, w której fani przeszukiwali internet w celu znalezienia poszlak mających umożliwić odgadnięcie kim ta postać będzie. Teraz do sieci trafił wyciek (choć może to być celowy zabieg Blizzarda), dzięki któremu w końcu dowiedzieliśmy się nieco więcej o tajemniczej Sombrze. Wszystko natychmiast trafiło na Reddita, dlatego podane informacje trzeba traktować z pewną dozą sceptycyzmu, ale po kolei. d4a43581475bbb96b9191bdde3656f76 Sombra, jeśli wierzyć tekstowi pod obrazkiem, który jakoby pochodzi z wewnętrznej strony Blizzarda, jest jednym z najlepszych hakerów na świecie. W wyniku kryzysu omnicznego (Omnic Crisis) miała ''wszystko stracić'' i musiała się ukrywać. W swojej karierze pracowała już dla złowieszczej organizacji Szpon i meksykańskiego gangu Los Muertos. O jej umiejętnościach nie wiadomo nic, pozostaje nam jedynie analiza obrazka, na którym widać Sombrę dzierżącą w ręce jakiś rodzaj pistoletu maszynowego. W oczy rzucają się też jej dłonie, a właściwie rękawiczki, które na nich nosi. Spekuluje się, że to dzięki nim Sombra jest tak skuteczna w cyberprzestrzeni. Nad samym obrazkiem możecie przeczytać, że Sombra ''jeszcze dziś w nocy zhakuje sobie wejście do gry''co zapewne oznacza, że Pani haker już niedługo trafi do Overwatcha. Jest też kilka słów o czymś, co może okazać się nowym trybem w grze. Niewiele o nim wiadomo poza tym, że zadaniem gracze będzie ochrona zamku przed ''Zomnikami i złymi sprzymierzeńcami doktora Junkensteina”. Tryb oferować ma trzy poziomy trudności. Wszystko pięknie, pytanie tylko brzmi: kiedy? Tutaj musimy przejść do dalszej części przecieku, który sugeruje nadejście sporej aktualizacji do gry związanej z Halloween, do którego nie zostało tak wiele czasu. Wynika z niego, że do Overwatcha trafi sporo stylizowanych na potwory skórek do postaci i innych ciekawych bajerów.

Halloween już niedługo!

Halloween już niedługo!

Kolejny raz trzeba jednak zaznaczyć, że obracamy się w świecie plotek, które oryginalnie wyszły od rosyjskojęzycznych fanów Overwatacha. Blizzard nie ma w zwyczaju odnosić się do takich przecieków, ale jeśli wysłuchać słów pracującego nad grą Jeffa Kaplana, to on i jego drużyna ''aktywnie pracują nad nowymi bohaterami''. Znaczy coś na rzeczy jest. Czyli co? Sombra na Halloween? To wcale nie takie pewne. Gracze, którzy rozpracowują blizzardowkie ARG, są zdania, że Sombra pokazana zostanie dopiero w momencie kiedy licznik na tej stronie dobije do 100%, co według ich wyliczeń ma nastąpić 18 listopada. [źródło: reddit.com, polygon.com, pcgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze