Czy Red Dead Redemption 2 zawita na PC?

  • Autor: Michał Wojewódka
  • Opublikowano: 24 Wrzesień 2019
  • Komentuj 1

Plotki dotyczące pecetowej wersji Red Dead Redemption 2 krążyły po internecie jeszcze na miesiąc przed premierą. Pojawiały się różne poszlaki i topy, jednak gra dalej jest dostępna tylko na PlayStation 4 i Xbox One. Dlaczego więc internecie znów rozgorzała dyskusja o Red Dead Redemption 2 na PC?

Witamy RDR2 na PC

Red Dead Redemption 2 ponowna klasyfikacja wiekowa w Australii

Wszystko za sprawą rządowej strony Australian Classification, która wczoraj opublikowała nową klasyfikację wiekową dla Red Dead Redemption 2. Co prawda nie musi to oznaczać, że pojawi się pecetowa wersji gry Rockstar Games, warto jednak zwrócić uwagę, iż przy okazji premiery GTA V na komputery sytuacja wyglądała podobnie. Wtedy również, nim ukazała się wersja PC, gra musiała po raz kolejny przejść proces kasyfikacyjny w australijskim systemie Bonaire.

Australijska klasyfikacja wiekowa

Plotki o Red Dead Redemption na PC

Plotki o wersji na PC krążą po internecie od dłuższego czasu. Jeden z programistów na swoim profilu na portalu LinkedIn opisując swoje doświadczenie zawodowe, wymienił Red Dead Redemption2 (PS4, XB1, PC), więcej o tym tutaj. MediaMarkt z kolei w połowie października roku 2018 wymienił wersję na PC na swojej stronie, oznaczają datę premiery jako 31 grudnia 2019. Poszlak dostarczył też data-minerzy, którzy to w kodzie dokopał zwrotów takich jak PARAM_companionAutoConnectIpPC czy CommandIsPcVersion(void).

w drodze na PC

Nic więc dziwnego, że spekulanci szaleją, a najwięksi optymiści twierdzą, że Red Dead Redemption 2 na PC ukaże się już w tym roku. Osobiście wcale bym się nie obraził, gdyby w internecie znów pojawił się komunikat, w którym pecetowi gracze dziękują konsolowcom za przetestowanie wersji beta. Miejmy tylko nadzieję, że to wszystko nie jest tylko podłym żartem ze strony Rockstar Games.

Źródła:

classification.gov.au/Pages/View.aspx?sid=vGQ70rW8wnzHYwo97qNYtg%253d%253d&ncdctx=W0meDcXIpx56hRBoL6Zi2Onx1w24 Vg41QOOpcnLERUuHO7VfQSZXUfBfLuAQtc4tXk4vUk9iXUBKgThhnUg3pQ%253d%253d;

techradar.com/news/red-dead-redemption-2-pc-release-date-news-tips?fbclid=IwAR0YA9T4Z6APOXLmXcQ09_MxEMEkTGYoAJRyUqyyTMJffwLqgK102gc_caE

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze