Devolver chce wydać RDR2 na PC

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 24 Wrzesień 2018
  • Komentuj 1

Nieco ponad miesiąc dzieli nas od premiery Red Dead Redemption 2, które to oczywiście pokaże się tylko na Xboxie One i PS4. Tymczasem Devolver Digital ''proponuje'' wydanie gry na PC.

Na początek zniszczę Wasze nadzieje - szanse na to, że Devolver wyda Red Dead Redemption 2 na PC są znikome. Właściwie trzeba napisać, że szans nie ma. Skąd więc w ogóle pomysł na taką akcję? Wygląda na to, że chodzi o żarty. Wszystko rozegrało się na Twitterze, kiedy Rockstar ogłosił nieco szczegółów dotyczących bety trybu online. 

Propozycja wydaje się prosta: Devolver ma ambicje przenieść ''kowbojską'' grę Rockstara na PC. Dlaczego Rockstar miałby powierzyć stworzenie portu gry właśnie Devolverowi? Firma twierdzi, że jak nikt inny będą czuli jej ducha:

Devolver wskazuje na to, że swoją siedzibę ma w Teksasie, a więc już z automatu powinien mieć tutaj fory. Po pierwsze, jak to w Teksasie, znają się na koniach i żują tytoń. Po drugie posiadają broń, jak zresztą większość mieszkańców Teksasu. Devolver zaznacza, że o broni napisali nie dlatego, żeby kogoś postraszyć, tylko ich zdaniem jej posiadanie przemawia na ich korzyść - w końcu gra dzieje się na Dzikim Zachodzie.

W pewnym momencie Devolver proponuje nawet utrzymanie całego ''przedsięwzięcia''  w tajemnicy przed TakeTwo:

Twierdzą nawet, że znają kogoś na Steamie, kto mógłby zapewnić im narzędzia do przeniesienia gry na PC. Na koniec Devolver prosi Rockstara, żeby polubił ten post, jeśli jest zainteresowany ich propozycją. Niestety - Rockstar w żaden sposób na niego nie zareagował.

Red Dead Redemption 2 na pewno pojawi się na konsolach obecnej generacji już 26 października. Wiemy, że w Red Dead Online, czyli tryb multiplayer wzorowany na GTA: Online, nie pojawi się w dniu premiery, a dopiero w listopadzie.

Premiera w przyszłym miesiącu!

[źródło: twitter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze