CSGO Lounge się ugięło

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Sierpień 2016
  • Komentuj 1

To by było na tyle jeśli idzie o hazard na Lounge

To by było na tyle jeśli idzie o hazard na Lounge

Na CSGO Lounge meczów już nie obstawicie. Portal chyba jednak wolał nie iść na otwartą wojnę z Valve i od wczoraj skończył z oferowaniem tej opcji. Co się dalej z nim stanie? Tegoroczny okres wakacyjny w przypadku CS'a upłynął głównie pod znakiem kontrowersji. Najpierw wypłynęła sprawa TmarTn2, właściciela CSGO Lotto, który nie do końca informował swoich widzów, że czerpie ze strony korzyści finansowe. Do tego doszedł pozew od Michaela McLeoda, który oskarżył Valve o ''stworzenie i wspieranie nielegalnego rynku hazardowego''. Kolejnym ciosem dla Lounge były doniesienia Esportsobservera, który dotarł do informacji o tym, że właścicielem 90% akcji serwisu jest spółka ESforce Holding. Nic Wam to nie mówi? ESforce jest także właścicielem... Virtus.pro, a tej organizacji w Polsce chyba przestawiać nie trzeba. Posiadanie w swoim portfolio strony z hazardem oraz profesjonalnej drużyny e-sportowej mogło wywołać dalsze kontrowersje - choćby takie o ustawianie meczów.
Do tego doszło jeszcze wszechpotężne Valve, które najwyraźniej miało dość złej prasy, bo ich firmę i grę zaczęto kojarzyć z namawianiem do hazardu niepełnoletnich graczy. Konsekwencją tego był list, w którym Valve grozi procesami sądowymi i domaga się zaprzestania działalności wymienionych w nim portali. Większość takich stron wolało nie wchodzić na wojenną ścieżkę z Newellem i zamknęło podwoje. CSGO Lounge nie chciał początkowo zgodzić się na dyktat Valve i jedynie ''czasowo'' zawiesiło działalność. W tym czasie jego właściciele podejmowali kroki idące w stronę pełnej legalizacji swojego interesu. Widać udało się to tylko połowicznie, bo choć CSGO Lounge nie znika z sieci, to jednak kończy z oferowaniem graczom obstawiania meczów profesjonalnych zawodników: Bez tytułu Strona niedługo Was poinformuje w jaki sposób możecie wycofać swoje przedmioty. Jak operatorzy CSGO Lounge widzą teraz przyszłość swojego portalu? Chcą, aby serwis pozostał centrum e-sportowej rozgrywki i platformą informacyjną dla graczy. Oprócz tego na stronie ma pojawić się niedługo wiele nowych opcji, ale w swoim poście nie wspominają o jakich dokładnie mowa. Hazard na dobre zniknie z CS'a czy jedynie zejdzie do podziemia? I czy Valve, czy w ogóle ktokolwiek, ruszyłby palcem w tej sprawie gdyby nie media i sprawa pozwu McLeoda? W końcu wszyscy czerpali z tego korzyści, a strony w stylu CSGO Lounge były sponsorami całych turniejów. Czy ich zamknięcie to cios w e-sport czy raczej jego naprawa? [źródło: steamcommunity.comesportsobserver.compolygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze