Co w sieciówkach piszczy #98

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 10 Listopad 2019
  • Komentuj 0

Uszanowanko wszystkim. Dzisiaj będzie niezwykle spokojnie w podsumowaniu tygodnia. Żadnych afer, przekrętów, czy innych rzeczy o których ludzie chętnie czytają. Wynudzicie się zatem, bowiem zaoferuję jedynie pakiet informacji ciekawych, ale dla osób, których interesują aktualizacje w grach, a nie dramaty. Serdecznie zatem zapraszam do strefy bez stresu ;)

Co tam dzisiaj luźnego przygotowałem?

1. Karcianka League of Legends bez Pay-to-Win

2. Teamfight Tactics otrzymało ważną aktualizację

3. Blade & Soul na Unreal Engine 4 pojawi się w Europie

4.  New World żyje i właściwie tyle wiemy

5. 15. urodziny World of Warcraft są już dostępne


1. Karcianka League of Legends bez Pay-to-Win

Z karciankami taki jest problem, że pewne P2W wpisane jest w naturę gatunku. Osoby płacące za pakiety mają tą przewagę, że teoretycznie mają większą szansę na zaopatrzenie się w najnowsze karty z danego dodatku. Riot Games zapewnia, że w ich Legends of Runeterra nie będzie takiej sytuacji. Nałożą bowiem tygodniowy limit, ograniczający ilość kart, jakie można kupić za prawdziwe pieniądze.

Należy bowiem przypomnieć, że w tym tytule nie kupujecie losowych paczek, ale bezpośrednio karty. I nie będziecie mogli nabywać ich w nieskończoność! Dodatkowo, cały system został tak zaprojektowany, aby osoby grające dziennie średnio 7-10 meczów mogły przed końcem sezonu zebrać wszystkie karty z danego dodatku i to bez wydawania ani złotówki. Pozostali zgromadzą w tym czasie około 75% zawartości, co też jest niezłym wynikiem.

Trzymajmy zatem kciuki, aby cała koncepcja zwyczajnie im się udała, bo wygląda to całkiem obiecująco.


2. Teamfight Tactics otrzymało ważną aktualizację

Riot Games poinformowało, że sezon drugi jest już dostępny w Teamfight Tactics. Oznacza to również, że pojawiła się aktualizacja, podobno wywracająca zabawę do góry nogami. Zestaw „Żywioły powstają” jako pierwszy zastępuje całkowicie bohaterów, pochodzenie i klasy, które znacie z bety.

W tym sezonie bohaterów łączą żywioły, a nie pochodzenie, ale zasady pozostają takie same. Rozstawiajcie wielu różnych bohaterów związanych z tym samym żywiołem, żeby odblokować potężną premię za cechy. Wszystkie kopie tego samego bohatera korzystają z premii żywiołu, ale tylko pierwsza kopia liczy się do określenia, ilu unikalnych bohaterów wystawiacie, nawet jeśli różnią się one poziomami.

Do tego każda gra z zestawem „Żywioły powstają” pozostaje pod wpływem jednego, losowo wybranego żywiołu: piekła, oceanu, góry lub wiatru. To, który żywioł ma aktualnie wpływ na grę, można sprawdzić w środku karuzeli. Wpływ żywiołu objawia się na kilka sposobów. Po pierwsze żywioł gry determinuje żywioł Qiyany. Po drugie podczas spotkania ze smokiem pojawia się Smok Żywiołu odpowiadający żywiołowi gry. I na koniec - żywioł gry ma wpływ na nową mechanikę pola żywiołu.


3. Blade & Soul na Unreal Engine 4 pojawi się w Europie

NCsoft poinformowało, że aktualizacja Blade & Soul, która przeniesie tego MMORPG-a na nowy silnik, Unreal Engine 4, pojawi się w Europie. Niemniej nie otrzymamy nowego serwera, tylko całość udostępniona zostanie na obecnych światach gry. Nie pojawi się również żaden, klasyczny serwer gry.

Kiedy nastąpi przejście na nowy silnik? Deweloper potwierdził, że na pewno w 2020 roku.


4.  New World żyje i właściwie tyle wiemy

New World to ciekawie zapowiadające się MMO od Amazon, które łączy ze sobą elementy survivalowe z budowaniem baz, a do tego wprowadza szczyptę magii do czasów dynamitów, pistoletów skałkowych oraz kolonizacji. Problem z tym projektem jest jednak taki, że od maja nie otrzymaliśmy żadnej, konkretnej informacji na jego temat.

Teraz dowiadujemy się, że żyje i właściwie tyle. Żadnych obietnic, dat premiery, teaserów, czy nowych filmików. New World cały czas jest tworzone i tyle ma nam wystarczyć.


5. 15. urodziny World of Warcraft są już dostępne

Blizzard udostępnił specjalne wydarzenie z okazji piętnastolecia World of Warcraft. Świętować możemy do 8 stycznia 2020 roku, więc jest sporo czasu do zabawy. Zawartości aż tyle nie ma, bowiem całość jesteście w stanie ogarnąć w godzinkę, ale z drugiej strony nie musicie się śpieszyć. Co jednak przygotowano?

Z okazji piętnastych urodzin pojawił się nowy, specjalny rajd- Memories of Azeroth. W jego ramach przyjdzie nam zmierzyć się z ikonicznymi przeciwnikami z dodatków The Burning Crusade, Wrath of the Lich King oraz Cataclysm. Każde rozszerzenie otrzymało własne skrzydło z trzema bossami.

Aby wziąć udział w rajdzie musicie mieć Item Level przynajmniej na poziomie 380. Gracze, który ukończą wszystkie trzy skrzydła otrzymają osiągnięcie Memories of Fel, Frost and Fire, które zapewnia wierzchowca Obsidian Worldbreaker, inspirowanego samym Deathwingiem.

Wszystkie części Memories of Azeroth dostępne będą w Raid Finderze. Po Azeroth kroczą również klasyczni World Bossowie z przystosowanymi do aktualnego dodatku nagrodami. Powraca równieżklasyczna wersja Alterac Valley. Będziecie mogli sprawdzić, jak ten battleground niegdyś działał, a wszystko w ramach Korrak’s Revenge, który inspirowany jest starym AV.

Poza tym, za samo zalogowanie się do gry otrzymacie paczkę z upominkami, wśród której znajdzie się battle pet Lil’ Nefarian oraz bonus, zwiększający przyrost punktów doświadczenia oraz reputacji o 15% w czasie trwania urodzin.


Dzisiaj to by było na tyle. Kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze