Co w sieciówkach piszczy #84

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 07 Lipiec 2019
  • Komentuj 1

Witam w kolejnym podsumowaniu tygodnia. Ten tydzień zleciał mi wyjątkowo szybko, a Wam? Nawet się nie zorientowałem, a tu kolejne dni przeleciały, jak z bicza strzelił. Dlatego mała uwaga – zwolnijcie czasami. Weźcie głęboki oddech, odpocznijcie, przystopujcie. Nie ma co tak gonić i pędzić. Wbrew pozorom życie nie ucieknie, a taki galop jedynie szybciej doprowadzi do jego końca. Z tego właśnie powodu warto się zwyczajnie wyluzować i nie dać przytłoczyć rzeczywistości.

Skoro niedzielny coaching mamy za sobą, pora przejść do tego, co w sieciówkach piszczy:

1. Hunt: Showdown opuści Early Access już wkrótce

2. Koniec bety World of Warcraft Classic oraz podział na językowe serwery

3. Hearthstone z nowym dodatkiem – Wybawcy Uldum

4. Battlerite zwalnia tempo i prawdopodobnie przechodzi w stan utrzymywania

5. Cyberpunk 2077 otrzyma tryb multiplayer


1. Hunt: Showdown opuści Early Access już wkrótce

Nowa gra ekipy z Crytek wyjdzie z Early Accessu w przyszłym miesiącu, a dokładnie 27 sierpnia. Z tej okazji nie zapowiedzieli, aby Hunt: Showdown otrzymał jakąś większą aktualizację. Wiemy jedynie, że to połączenie PvP i PvE (przez niektórych nazywane battle royale) będzie miało po premierze większą cenę. Jeśli zatem tytułem jesteście zainteresowani, to teraz jest idealna okazja, aby się w niego zaopatrzyć. W końcu po co przepłacać, prawda?:)


2. Koniec bety World of Warcraft Classic oraz podział na językowe serwery

Jakby co, to do 12 lipca dostępna będzie beta World of Warcraft Classic. Potem, 25 i 26 lipca, przeprowadzone zostaną globalne testy stresowe. Blizzard poinformował, że ma sporo do sprawdzenia, bowiem do tej pory dostali ponad 17 tysięcy zgłoszeń bugów. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że uporają się z całością na premierę.

Ta przewidziana została na 27 sierpnia i wiemy już, że będzie miała to, co społeczność gry chciała. Mowa tutaj o językowych serwerach, których docelowo w World of Warcraft Classic miało nie być. Blizzard jednak ugiął się i wprowadzi świat francuskie oraz niemieckie. A polskie? Nah, możemy tylko pomarzyć!


3. Hearthstone z nowym dodatkiem – Wybawcy Uldum

Wybawcy Uldum to najnowsze, pełne przygód rozszerzenie do Hearthstone. Drugi rozdział trwającej cały rok opowieści zadebiutuje w grze już 6 sierpnia. Wznawiamy historię w momencie, w którym zakończyło się poprzednie rozszerzenie – Wyjście z cienia – oraz towarzysząca mu przygoda dla jednego gracza, Dalarańska robota. Wśród piasków pustyni Uldum gracze odkryją emocjonujące słowa kluczowe, intrygujące moce specjalne i 135 kart tak gorących, że aż parzą w ręce.

W Wybawcach Uldum gracze połączą siły z Ligą Odkrywców – barwną grupą poszukiwaczy skarbów, którzy nieoczekiwanie mają szansę zostać bohaterami całego Azeroth. Aby zyskać przewagę nad Ligą Z.Ł.A., awanturnicy będą musieli wyjść cało ze spotkania z Plagami, czyli potężnymi kartami, które wpływają na całą planszę. Czeka ich również konfrontacja ze zmumifikowanymi stronnikami obdarzonymi słowem kluczowym Odrodzenie, które przywraca ich do życia (z 1 pkt. zdrowia), gdy zostaną pokonani po raz pierwszy.

Aby wyrównać swoje szanse w walce ze złoczyńcami, aspirujący bohaterowie mogą podjąć się wykonania zupełnie nowych Zadań. Ta znana mechanika opiera się na kartach z celami, których osiągnięcie może mieć ogromny wpływ na przebieg rozgrywki. Nowe Zadania będą łatwiejsze, a za ich wykonanie gracze nagradzani będą potężnymi, alternatywnymi mocami specjalnymi.

Znaczy, więcej i lepiej, ale nadal brak rewolucji w Hearthstone.


4. Battlerite zwalnia tempo i prawdopodobnie przechodzi w stan utrzymywania

Stunlock Studios poinformowało, że Battlerite oraz odłam battle royale, nie mają się najlepiej. Deweloperzy wstrzymują wszelkie prace nad obiema grami. Wydany zostanie trzeci sezon rozgrywek z wszystkimi, zapowiedzianymi nowościami, ale co dalej? Tego nie wiadomo i sami twórcy również nie mają pojęcia. Wiele wskazuje jednak na to, że to zwyczajny koniec gry oraz przejście w stan utrzymywania. Serwery będą dostępne, ale większych aktualizacji mamy się nie spodziewać.

Nie oznacza to jednak definitywnego końca. Stunlock Studios podaje, że po końcu trzeciego sezonu będą mieli dla graczy Battlerite konkrety dotyczące przyszłości. Niemniej w tym czasie ekipa zamierza pracować przy nowych projektach, bowiem nie są w stanie utrzymywać się z obecnych gier. Pełny komunikat znajdziecie tutaj.


5. Cyberpunk 2077 otrzyma tryb multiplayer

Nie, nie ma mowy o żadnym MMO, a szkoda! Wiemy jednak, że Cyberpunk 2077 otrzyma sieciowy tryb wieloosobowy, ale nie wiadomo, jaką formę przybierze. Może coś na wzór GTA Online? Pozostaje tylko zgadywanie, bowiem konkretów CD Project Red nie podało. No, poza tym, że jeden z wrocławskich zespołów, składających się z czterdziestoosobowej ekipy, pracuje nad wspomnianym multiplayerem do Cyberpunk 2077. Niewiele jednak nam to wnosi do tematu, prawda?:)


Dzisiaj to wszystko. Żegnam się i standardowo – kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze