Co w sieciówkach piszczy #75

Jak tam majówka, moi mili? U nas w Sosnowcu, pod kopułą, o dziwo całkiem przyjemna pogoda. Jeśli zatem ktoś chciałby pojechać za granicę to dajcie znać – może wizę uda się załatwić. A tak poważnie, maj zapowiada się nieprzyjemnie. Ostatnie dni były mocno w kratkę, ale dobrze by było, gdyby słoneczko nas jeszcze uraczyło. Ile w końcu można siedzieć przed komputerem?!

Wasza pogodynka kończy marudzenie i przechodzi do rzeczy. Co działo się w minionym tygodniu:

1. Indycze MMO, czyli Oath, ufundowane na Kickstarterze

2. Stworzymy maksymalnie 50 postaci na koncie World of Warcraft Classic

3. Rocket League kupione przez Epic Games

4. Horus i Set już w Smite

5. Lord of the Rings Online ma już 12 lat

6. Handel pomiędzy graczami wkrótce w Fallout 76


1. Indycze MMO, czyli Oath, ufundowane na Kickstarterze

Pięcioosobowa ekipa z Ready-Up Studios przygotowuje dla nas Oath, czyli MMORPG oparte na silniku Unreal Engine 4 oraz SpatialOS, które dostępne będzie w modelu Free-to-Play. Uruchomili kampanię crowdfundingową, aby zebrać dodatkowe fundusze. Docelowo potrzebowali 35 tysięcy dolarów, a ostatecznie zebrali 67 749 dolarów, więc można mówić o sporym sukcesie.

Sam projekt nie będzie rewolucyjny, ale szykuje się przyjemna produkcja dla osób znudzonych stagnacją na rynku. Siedem klas postaci, brak gener-locka, tryby PvP, ale większość zawartości skoncentrowana na PvE – dungeony oraz rajdy. Do tego koncentracja na sandboksowym charakterze zabawy. Ja czekam!


2. Stworzymy maksymalnie 50 postaci na koncie World of Warcraft Classic

Blizzard poinformował, że na pojedynczym serwerze klasycznego World of Warcraft będziemy mogli mieć 10 postaci. Łącznie, w obrębie swojego konta, będziemy mogli stworzyć ich 50. Warto dodać, że ta liczba NIE będzie współdzielona z Battle for Azeroth. Dzięki temu i na Classicu i na aktualnym dodatku będziemy mogli tworzyć altów ile dusza zapragnie.

Równocześnie podano, że klasyczny World of Warcraft będzie miał serwery PvP. Oznacza to również, że w obrębie danego serwera otrzymamy możliwość tworzenia postaci tylko z wybranej frakcji. Jeśli zechcecie się przenieść do drugiej strony konfliktu, będziecie musieli zmienić serwer lub skasować aktualnych herosów z konta.


3. Rocket League kupione przez Epic Games

Epic Games kupiło Psyonix i nabyło tym samym prawa do Rocket League. Do końca roku to połączenie samochodów i piłki nożnej pojawić się ma na platformie Epic Games Store. Nie wiadomo do końca, jak będzie wyglądała sytuacja na Steam. Na ten moment Epic Games zapewnia, że nie zamierza kasować Rocket League z platformy Valve. Dalsze aktualizacje, wsparcie oraz możliwość zakupu gry cały czas maja być dostępne właśnie tam.

Nie zmienia to jednak faktu, że Rocket League pojawi się również na Epic Games Store. Czy możemy zaufać nowym właścicielom? Ciężko orzec, ale pewnie pojawi się coś, co miałoby zachęcić graczy do przejścia na nową platformę. Samo Psyonix jest zadowolone z wykupienia, bowiem podobno zaplecze gry otrzymało spory zastrzyk finansowy, co odczuć ma przede wszystkim scena e-sportowa.


4. Horus i Set już w Smite

Aktualizacja ”Piaski i niebo” jest już dostępna w Smite. W jej ramach otrzymaliśmy garść skórek, sporo poprawek do bóstw, balans przedmiotów oraz kilka innych drobnostek. Niemniej przede wszystkim ta boska gra MOBA wzbogaciła się o dwóch, egipskich bogów. Panteon postaci otrzymał Horusa w roli wojownika i Seta, jako zabójcę. Warto dodać, ze obaj czempioni mają minimalnie zwiększone efekty, kiedy walczą przeciwko sobie. Jak widać konflikt egipskich bogów został przeniesiony i do Smite!


5. Lord of the Rings Online ma już 12 lat

LOTRO to jedno z lepszych MMORPG. Niestety, w przeciwieństwie do takiego World of Warcraft, które jest nieco starsze, tytuł ten nie wytrzymał próby czasu. Dzisiaj Lord of the Rings Online wygląda bardzo staro. O ile zawartości i mechanik może pozazdrościć nie jedna gra, tak zdecydowanie nie polecam w roku 2019 sięgać po MMO w świecie Śródziemia.

Z okazji urodzin deweloperzy przygotowali prezenty dla swoich graczy. Czym dłużej jesteście subskrybentami Lord of the Rings Online tym lepsze i tym więcej łakoci otrzymacie. Darmowi gracze również mogą liczyć na drobnostki, ale najlepiej potraktowani pozostaną posiadacze konta VIP.


6. Handel pomiędzy graczami wkrótce w Fallout 76

Automaty do sprzedaży między graczami oraz automaty do legendarnych wymian pojawią się w Fallout 76 już 7 maja. Automaty sprzedażowe pozwolą uzyskać przychód poprzez sprzedaż przedmiotów, które wytworzymy lub znajdziemy. Możemy również odwiedzić C.A.M.P. innych mieszkańców, aby zdobyć nowe wyposażenie do swojej kolekcji. Gdy tylko kupiec przejmie jeden z towarów, otrzymamy powiadomienie i informację o zysku po odliczeniu standardowej opłaty 10%.

Pojawią się również automaty do legendarnej wymiany, dzięki którym rozłożymy niechciane legendarne przedmioty i zmienimy je w akcje, czyli nową walutę. Po wdrożeniu łatki nr 9, możliwe będzie odnalezienie automatów do legendarnej wymiany na stacjach kolejowych w całych Appalachach. Akcje posłużą nam do handlowania z Dostawcą, którą w zamian zaoferuje nam inne, legendarne przedmioty.


Dzisiaj to by było na tyle!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze