Co w sieciówkach piszczy #86

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 28 Lipiec 2019
  • Komentuj 1

Wiecie, że w Księdze Rekordów Guinnessa jest kilka wpisów dotyczących gier komputerowych? Przykładowo, najdłuższy, zanotowany maraton w grę trwał nieco ponad 138 godzin. Rekord należy do Carrie Swidecki z USA, która w 2015 roku spędziła prawie sześć dni przy Just Dance 2015. Czemu o tym wspominam? Niedawno ustanowiono bowiem rekord grania w League of Legends, ale o tym poczytacie już niżej.

Zresztą, nie tylko o tym! Co Was czeka w dzisiejszym podsumowaniu tygodnia?

1. Shai z Black Desert dostanie trzy instrumenty muzyczne!

2. Dota 2 z ponad 30 milionami dolarów w puli nagród

3. Rekord grania w League of Legends został ustanowiony!

4. Dead Frontiers 2 okazało się niewypałem

5. Sigma już szaleje na serwerach testowych Overwatch

6. Aion z wielką aktualizacją 7.0 oraz Malarzem


1. Shai z Black Desert dostanie trzy instrumenty muzyczne!

Pod koniec lipca, Black Desert Online dostanie sporą aktualizację. Większość z niej dotyczyć ma Shai, czyli ostatniej, wprowadzonej postaci do gry. Otrzyma ona aktualizację Talentów, czyli coś nieco innego, niż standardowe Awakeningi. Na 56 poziomie będziemy mogli wykonać serię zadań, dzięki którym dostaniemy przedmiot o nazwie Sol.

Ten magiczny liść pozwoli Shai przywoływać trzy, różne instrumenty. Każdy z nich da jej dostęp do innych zdolności. Do naszej dyspozycji zostanie oddana lutnia (Tring), flet (Tute) oraz trzy bębebnki (Tamtam). Szczegóły poznamy 31 lipca.


2. Dota 2 z ponad 30 milionami dolarów w puli nagród

Dota 2 może nie jest tak popularna, jak League of Legends, tak jeśli chodzi o pulę nagród w pojedynczym turnieju, to wyprzedza wszystko. Tegoroczne zawody The International 2019 będą miały w puli już ponad 30 milionów dolarów. Udało się pobić zeszłoroczny rekord i wszystko wskazuje na to, że kwota ta jeszcze znacznie wzrośnie. Nic, tylko być profesjonalnym graczem Dota 2 :).


3. Rekord grania w League of Legends został ustanowiony!

Jak wspominałem we wstępie, Księga Rekordów Guinnessa ma już sporo wpisów, związanych z grami. O ich aktualizację dba np. „Kinumi Cati”. Ma na swoim koncie cztery ustanowione rekordy – dwa w World of Warcraft (najdłuższy maraton w MMORPG oraz najdłuższy maraton w WoW-ie) oraz Final Fantasy X (analogiczne rekordy). Warto zanotować przy tym, że jej wyniki (odpowiednio 28 i 38 godzin grania bez przerwy) zostały już pobite. Niemniej miano prekursorki należy do niej.

W ostatni weekend wspomniana Kinumi Cati ustanowiła rekord ciągłej gry w League of Legends. Wyniósł on 30 godzin i podobno byłby wyższy, gdyby nie przerwa techniczna na serwerach gry. Wynik ten może nie wydawać się wielki i pewnie znajdą się osoby, które bez problemu pobiją go. Niemniej trzeba pamiętać, że przy biciu rekordu potrzeba jest specjalna komisja, która uwieczni i potwierdzi wyczyn. Nie każdemu zatem będzie chciało się bawić w organizowanie tego wszystkiego. A Kinumi Cati życzymy dalszych rekordów!


4. Dead Frontiers 2 okazało się niewypałem

Deweloperzy odpowiedzialni za Dead Frontiers 2, czyli sieciowy survival z zombie wprost mówią, że ich produkcja okazała się niewypałem. Nie będą dalej jej wspierali, więc gracze nie powinno oczekiwać żadnych aktualizacji czy nowości. Serwery jeszcze podziałają, ale nie wiadomo, jak długo. Szkoda, bo mogło być fajnie, a wyszło jak zwykle…


5. Sigma już szaleje na serwerach testowych Overwatch

Najnowszy bohater w ostatniej grze Blizzarda jest już dostępny na serwerach testowych. Sigma szaleje po Overwatch, korzystając ze swoich zdolności, związanych z grawitacją. Pełni rolę tanka i trzeba mu przyznać, że sprawdza się w tym niesamowicie. Największe wrażenie robi jednak jego superzdolność. Chociaż przyznam szczerze, że o wiele ciekawsza wydaje mi się historia tego astrofizyka. Z zainteresowaniem będę obserwował, jak go Szpon wykorzysta w przyszłości, czy będzie wręcz odwrotnie i szalony Sigma obróci się przeciwko nim!


6. Aion z wielką aktualizacją 7.0 oraz Malarzem

Europejski Aion otrzymał ogromną aktualizację 7.0, która wprowadza sporo zawartości do tego MMORPG-a. Mowa tutaj o nowym regionie, arenach, dungeonach, tonie misji, przedmiotach, przemianach, dwóch systemach – jest tego naprawdę sporo. Niemniej wartą uwagi jest również nowa klasa, Painter, u nas znany, jako Malarz. Jak jego nazwa wskazuje, posługuje się farbą, aby walczyć na polu bitwy.

Równocześnie, debiut aktualizacji 7.0 na serwerach Aiona wiąrze się z końcem wsparcia dla języka polskiego. Gameforge poinformowało, że MMORPG nie będzie już tłumaczony na nasz rodzimy język. TO samo dotyczy wersji hiszpańskiej oraz włoskiej.


To by było na tyle. Zatem kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze