Co w sieciówkach piszczy #96

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 20 Październik 2019
  • Komentuj 1

W ostatnim podsumowaniu tygodnia poruszyłem temat Blizzarda. Tym razem wezmę się za Riot Games. Chciałem uniknąć kolejnego „Co w sieciówkach piszczy” skoncentrowanego na jednym temacie, ale wyszło, jak wyszło – nowy tydzień, nowe doniesienia i to takie, o których milczeć nie wypada. Twórcy League of Legends bowiem poszaleli podczas streama z 10. rocznicy swojej gry MOBA. Poniżej znajdziecie wszystkie ogłoszenia.

Co takiego Riot Games przygotowało?

1. Zmiany i nowości w League of Legends

2. Teamfight Tactics na urządzenia mobilne

3. Legends of Runeterra: The League of Legends Card Game

4. Arcane – serial animowany

5. Projekt A – taktyczny hero shooter

6. Projekt L - bijatyka

7. Projekt F – klon Diablo?

8. League of Legends Esports Manager

9. League of Legends Wild Rift, czyli MOBA na urządzenia mobilne i konsole


1. Zmiany i nowości w League of Legends

LoL wprowadza na Summoner's Rift nowego bohatera, Sennę. Początkowo Senna była jedną z wielu dusz uwięzionych w latarni Thresha, ale od momentu wprowadzenia jej w historii Luciana, stała się ulubienicą fanów. Teraz Senna jest najnowszym wspierającym, który dołączył do składu ponad 140 bohaterów League of Legends i będzie w wyjątkowy sposób uosabiał styl gry strzelca. Na serwerze testowym (PBE) pojawi się 29 października, a na głównych serwerach 10 listopada.

Od 22 października na serwerze testowym gracze będą także świadkami największych od lat zmian na mapie Summoner's Rift. Żywioły powstaną w serii przedsezonowych zmian rozgrywki, wykorzystujących najbardziej dynamiczne elementy gry, Smoki Żywiołów. Na serwerach głównych gracze będą mogli zapoznać się z tymi zmianami już 20 listopada.

Po raz pierwszy od czterech lat do LoL powróci też na ograniczony czas popularny tryb Ultra Rapid Fire (URF) z pełnym wyborem bohaterów i swoim zabawnym chaosem. I wreszcie, w ramach podziękowania dla wszystkich graczy, którzy postawili stopę na Summoner's Rift, przez 10 dni, poczynając od 17 października, wszyscy gracze z kontami założonymi do 3:00 CEST 16 października otrzymają prezent w grze każdego dnia, gdy się zalogują i rozegrają grę, w dniach poprzedzających faktyczne 10-lecie w dniu 27 października.


2. Teamfight Tactics na urządzenia mobilne

Popularna automatyczna gra bitewna Riot, Potyczki Taktyczne, pojawi się w wersji na urządzenia mobilne w I kwartale 2020 roku. Rejestracja wstępna w sklepie Google Play dostępna już od 16 października.

Żeby wykorzystać szeroki wybór historii, bohaterów i motywów z Uniwersum LoL, w Potyczkach Taktycznych na komputery PC i na urządzenia mobilne, co trzy do czterech miesięcy będą pojawiać się nowe zestawy bohaterów i umiejętności.

Drugi zestaw, który pojawi się w PT, otrzymał nazwę „Żywioły powstają” i będzie obejmował zawartość tematycznie związaną z żywiołami, dając graczom możliwość tworzenia nowych i interesujących strategii z innymi, niedostępnymi do tej pory bohaterami i przedmiotami. Pakiet “Żywioły powstają” zostanie opublikowany 5 listopada w kliencie LoL.


3. Legends of Runeterra: The League of Legends Card Game

Legends of Runeterra: The League of Legends Card Game (LoR) to darmowa strategiczna gra karciana osadzona w świecie League of Legends. LoR zawiera karty z kultowymi bohaterami LoL-a, a także z nowymi, pochodzącymi z różnych regionów Runeterry postaciami i sojusznikami, obdarzonymi własnym stylem i cechami strategicznymi.

Rozgrywka LoR obejmuje dynamiczne, zmieniające się walki, które wymagają, by gracze wykorzystali w turach swoje umiejętności, kreatywność i spryt, by osiągnąć sukces. LoR oferuje graczom wiele opcji zdobycia kart, w tym zarówno darmowe opcje gry, jak i możliwość bezpośredniego zakupu każdej karty za pieniądze lub zarobioną w grze walutę.

Gra Legends of Runeterra: The League of Legends Card Game zostanie w pełni uruchomiona w 2020 roku w wersji na komputer PC i urządzenia mobilne, a obecnie jest otwarta do rejestracji wstępnej.


4. Arcane – serial animowany

Arcane to animowany serial League of Legends tworzony i produkowany przez Riot Games, który pojawi się w 2020 roku. Fabuła osadzona w realiach utopijnego Piltover i opresyjnych podziemi Zaun przedstawia losy dwóch kultowych bohaterów League — oraz moc, która ich rozdzieli. Brzmi interesująco, prawda?


5. Projekt A – taktyczny hero shooter

Riot Games tworzy stylową, wieloosobową, nastawioną na rywalizację strzelaninę taktyczną o tymczasowym kryptonimie Projekt A. Gra jest osadzona w niedalekiej przyszłości na Ziemi. Występuje w niej cały szereg śmiertelnie groźnych postaci z unikalnymi umiejętnościami, tworzących taktyczne możliwości, w których będzie można zabłysnąć. Więcej informacji otrzymamy w 2020 roku.


6. Projekt L – bijatyka

Projekt L jest tymczasową nazwą dla nowej bijatyki osadzonej w uniwersum League of Legends. Gra jest na początkowym etapie rozwoju i obecnie nie ujawniono żadnych, dodatkowych informacji.


7. Projekt F – klon Diablo?

Projekt F to tymczasowa nazwa dla projektu na bardzo wczesnym etapie rozwoju, który bada możliwości poznawania i przemierzania świata Runeterry ze znajomymi. Wygląda to jak klon Diablo – być może dostaniemy Action RPG/hack’n’slashe z sieciowymi komponentami.

Riot Games robi Action RPG?


8. League of Legends Esports Manager

League of Legends Esports Manager to będąca w produkcji gra polegająca na zarządzaniu profesjonalnym, światowej klasy zespołem esportowym League of Legends Gra powstaje, aby rozwijać ekosystem esportu i inwestować w jego długoterminowy sukces dochody z gry dzielone będą z zawodowymi zespołami.

Projekt premierę będzie miał najpierw w regionie League of Legends Pro League (LPL - Chiny) w przyszłym roku, z zamiarem późniejszego udostępnienia jej również w innych ligach regionalnych.


9. League of Legends Wild Rift, czyli MOBA na urządzenia mobilne

League of Legends Wild Rift będzie mobilną i konsolową wersją League of Legends bez cross-playu z PC. Cała MOBA została dokładnie przerobiono aby działała dobrze zarówno na konsolach, jak i urządzeniach mobilnych. Dostaniemy nową mapę, a same mecze mają trwać 15-18 minut.

Rdzeń zabawy pozostanie taki sam, ale zmiany będą na tyle istotne, że Riot Games nie pozwoli grać graczom Wild Rift z PC-towcami. Dotyczy to również braku współdzielenia osiągnięć, czy nawet skórek. To są dwa, oddzielne i samodzielne tytuły. Premierę zaplanowano na rok 2020.


I to by było tyle. Podczas jednego streamu Riot Games pokazało tyle, że nie wiem, czy BlizzCon 2019 Blizzarda będzie mnie w stanie czymś zaskoczyć. A Was?

Teraz tradycyjnie, kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze