League of Legends leci w dół

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Wrzesień 2018
  • Komentuj 2

Według raportu SuperData wyniki finansowe League of Legends w porównaniu z tym samym okresem z zeszłego roku spadły o 21%. Przy okazji stanowi to najgorszy wynik LoLa od czterch lat.

Raport SuperData wskazuje, że gra Riot obecnie znajduje się na trzecim miejscu, po Dungeon Fighter Online i WoWie, najlepiej zarabiających gier na PC w sierpniu 2018 roku. Niby sukces, bo LoL wyprzedza choćby Fortnite czy World of Tanks, ale ten rok będzie pod względem finansowym najgorszym od czterech lat.

I choć LoL rzeczywiście zajął w sierpniu trzecie miejsce, to w porównaniu do sierpnia 2017 jego wyniki finansowe są aż o 21% słabsze. Duży wpływ na to miały sukcesy konkurencji. World of Warcraft i dodatek Battle for Azeroth zrobiły bardzo dużo szumu, a liczba subskrybentów WoWa jest najwyższa od czterech lat. Mało tego - dzięki BfA Blizzard tylko w sierpniu zarobił 161 milionów dolarów.

Bijący rekordy popularności Fortnite, choć znajduje się ''dopiero'' na siódmym miejscu w przypadku PC, też swoją cegiełkę dołożył. Trzeba jednak zauważyć, że dzieło Epic Games niepodzielnie króluje na rynku konsol. SuperData wskazuje też na świetny wynik Monster Hunter World na PC, bo gra sprzedała się w ponad dwóch milionach kopii.

Jak widzicie żadna z gier ''idących w górę'' nie należy do gatunku MOBA. Nikt nie wieści rychłego upadku LoLa, w końcu gra należy do człowych esportowych dyscyplin i niejeden deweloper chciałby znaleźć się pod względem finansowym w tym samym miejscu co LoL, ale Riot chyba będzie miał w tym roku kłopot. Uda im się odwrócić negatywną tendencję, a jeśli tak to w jaki sposób?

Riot uda się odwrócić trend?

[źródło: superdata.comgamesindustry.bizmmobomb.com]

 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze