Co w sieciówkach piszczy #77

Witajcie w kolejnym podsumowaniu tygodnia, które mógłbym spokojnie rozpocząć i zamknąć informacją o premierze klasycznych serwerów World of Warcraft. Żadna, inna informacja nie jest tak istotna. No, może poza nowym cinematickiem od Blizzarda. Kurde, będę grał w grę! Zresztą, pewnie już o tym pisałem. I będę pisał. Tak, klasyk wszedł nieco za mocno…

Osoby spragnione innych, mniej interesujących informacji, zapraszam poniżej:

1. Star Trek Online: Rise Of Discovery zadebiutowało

2. Dalarańska robota już w Hearthstone

3. Specjalny tryb z Johnem Wickiem w Fortnite Battle Royale

4. Nexon prezentuje nową grę – Rocket Arena

5. Tree of Life zostało ukończone

6. Skull & Bones po raz kolejny opóźnione

7. Minecraft Earth to mobilna produkcja z technologią AR


1. Star Trek Online: Rise Of Discovery zadebiutowało

Rozszerzenie Rise of Discovery jest już dostępne w Star Trek Online na komputerach PC – a już 18 czerwca trafi również na konsole Xbox One i PlayStation 4. Najnowsza aktualizacja do tej darmowej gry MMORPG osadzonej kontynuuje wątek fabularny ze Star Trek: Discovery.

Aktualizacja wprowadza również zupełnie nową reputację i globalną aktualizację usuwającą ograniczenia poziomowe dla wszystkich statków premium 6 rzędu – zarówno na komputerach PC, jak i na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Po raz pierwszy w historii, gracze będą mogli latać statkami premium skalującymi się do poziomu ich postaci.


2. Dalarańska robota już w Hearthstone

Nowa przygoda dla pojedynczego gracza jest już dostępna w karciance Blizzarda. Podobnie jak w poprzednich przygodach, także w tej gracz wybierze bohatera i będzie walczył z coraz trudniejszymi przeciwnikami. Po każdym zwycięstwie wzbogaci swoją talię o karty i potężne skarby. Jeśli bohater zostanie pokonany, straci swoją talię, a gracz będzie musiał zacząć od początku.

W sumie przygoda dla jednego gracza obejmie pięć rozdziałów, a w każdym z nich znajdą się wyjątkowe zasady, wydarzenia i potyczki. Dostępny będzie również tryb heroiczny dedykowany dla co bardziej wymagających osób. Pierwszy bohater i pierwszy rozdział będą dostępne dla wszystkich za darmo. Kolejne rozdziały będą pojawiały się w sprzedaży na przestrzeni nadchodzących trzech tygodni.


3. Specjalny tryb z Johnem Wickiem w Fortnite Battle Royale

Najpierw Avengersi, a teraz John Wick stał się ofiara Fortnite Battle Royale. W sklepiku gry znajdziecie specjalny zestaw zawierający skórkę Johna Wicka oraz kilof Zwykły Młot. Niemniej największą atrakcją jest dedykowany tryb okresowy o nazwie Nagroda za Wicka. Za ukończcie wyzwania zdobyć można Złoty Żeton, lotnię Jeden Strzał, malowanie Boogeyman oraz dodatkowe punkty doświadczenia. 

Na czym polega zabawa? Każdy gracz zaczyna z kilkoma złotymi żetonami. Zlikwidowanie przeciwnika daje wszystkie jego żetony. Pierwszy oddział, który zbierze określoną liczbę żetonów, wygrywa mecz. Warto zaznaczyć, że wszyscy mają tylko trzy życia. Im więcej żetonów ma gracz, tym bardziej będzie widoczny na mapie, gdy porusza się lub strzela. Mapa i kompas przez cały czas będą pokazywać pozycje 3 graczy z największą liczbą żetonów.


4. Nexon prezentuje nową grę – Rocket Arena

Amerykański oddział Nexon zaprezentował światu nową grę sieciową – Rocket Arena. To arenowy FPS w którym dwa, trzyosobowe zespoły walczą ze sobą w różnych trybach. Do naszej dyspozycji oddane zostają różne postacie z własnymi umiejętnościami oraz całkiem ciekawy zestaw broni. Zamiast typowych karabinów mamy bomby, miny i wyrzutnie rakiet.

Rocket Arena stawia na mobilność oraz dynamiczną akcję. Warto dodać, że nie uświadczycie tutaj rozlewu krwi. Herosi zamiast punktów życia mają ”blast meter”, który po zapełnieniu sprawia, że następny, trafiony w nas pocisk wyrzuci nas z pola bitwy. W takiej sytuacji będziemy musieli chwilę odczekać przed ponownym wejście na mapę. Zasady zwycięstwa określane są zaś przez wybrany uprzednio tryb gry.

Rocket Arena dostępna będzie na PC, Xbox One oraz PlayStation 4 całkowicie za darmo. Kiedy? Nie wiadomo. Na ten moment planowana jest zamknięta beta na 23 maja. Testy potrwają do 29 maja, więc zainteresowanych zabawą zapraszam tutaj.


5. Tree of Life zostało ukończone

Deweloperzy bardzo przyjemnego sandboksa, Tree of Life, poinformowali, że ukończyli prace nad swoją produkcją. Oznacza to, że nie otrzyma ona żadnych, nowych aktualizacji i przechodzi w stan wstrzymania. Niestety, twórcy sami przyznali, że nie wiedzą, co dalej robić ze swoim produktem i nie mają pomysłów na jego przyszłość.

Serwery będą cały czas aktywne, a w Item Shopie pozostawiono minimalną ilość mikrotransakcji, które powinny zapewnić utrzymanie Tree of Life bez większych wyrzeczeń. Równocześnie deweloperzy powiedzieli, że pracują nad nową produkcją i liczą na to, że doświadczenia z tego projektu pomoga im przy kolejnym tytule.


6. Skull & Bones po raz kolejny opóźnione

Ubisoft poinformował, że ich piracka produkcja nie zobaczy daty premiery przez jeszcze długi czas. Oryginalnie Skull & Bones zapowiedziane zostało podczas targów E3 w 2017 roku. Od tego czasu regularnie słyszymy o obsuwach i przesunięciach. Tak jest i tym razem – deweloperzy celują w kwiecień 2020, ale jest to najwcześniejsza i mocno niepewna data premiery. Coraz więcej wskazuje na to, że serial o tym samym tytule otrzymamy przed tą sieciową grą…


7. Minecraft Earth to mobilna produkcja z technologią AR

Mojang z okazji 10-lecia Minecrafta przygotowało prawdziwą niespodziankę. Przed Wami Minecraft Earth, czyli mobilna produkcja, która w pełni wykorzystać ma możliwości rozszerzonej rzeczywistości (AR). Przypominam może nieco Pokemon GO, bowiem i tutaj będziemy kolekcjonowali różne rzeczy, jak bloczki, zwierzątka, czy surowce.

Niemniej poza tym, weźmiemy udział w specjalnych przygodach, walkach z mobami znanymi z oryginału, ale i udostępniona zostanie inna, ważniejsza funkcja – budowanie. Tak, moi drodzy, w Minecraft Earth będziemy projektowali swoje budowle w specjalnym interfejsie, a następnie zdecydujemy, czy postawimy stworzony obiekt ”w rzeczywistości”. Warto zaznaczyć, że widoczny będzie w realnych rozmiarach, co pozwolić ma na tworzenie skomplikowanych dzieł sztuki lub innych cudactw, bowiem pewnie pojawią się różnego rodzaju abominacje.

Minecraft Earth będzie miało swoje zamknięte testy jeszcze podczas tegorocznego lata. Zainteresowanych udziałem zapraszam tutaj.


Dzisiaj to by było na tyle. Trzymajcie się ciepło!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze