Co w sieciówkach piszczy #71

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 07 Kwiecień 2019
  • Komentuj 1

Eventy w grach sieciowych nie są niczym nowym. Deweloperzy prześcigają się w pomysłach, aby zapełnić kalendarz gracza i zachęcić go do logowania się do danej produkcji z jakiejś okazji. Jedni tworzą własne święta, inni wykorzystują te znane z rzeczywistości. Prawdziwe pole do popisu daje jednak pewna konkretna data – 1 kwietnia, czyli Prima Aprilis.

Dzisiaj przyglądniemy się (wybiórczo), co z tej okazji działo się w grach sieciowych:

1. World of Warcraft

2. Path of Exile X Warframe

3. For Honor

4. The Elder Scrolls Online

5. Black Desert Online

6. Dota 2

7. Cuisine Royale

8. Final Fantasy XIV

9. Conan Exiles

10. Rainbow Six: Siege


1. World of Warcraft

Specjalny patch notes pojawił się z okazji 1. kwietnia i zawierał śmieszne, a czasami okrutne nowości. Przywoływały bowiem wspomnienia ze starej wersji gry, więc pewnie niektóre osoby nie obraziłyby się, aby ten żart zamienił się w rzeczywistość. Poza tym pojawił się tłumacz na język murlocków. Skorzystacie z niego tutaj.


2. Path of Exile X Warframe

Dwóch, najuczciwszych deweloperów postanowiło połączyć siły. Spodziewajcie się zatem ostatecznej fuzji Free-to-Play, czyli Path of Warframe. Wbrew pozorom ciekaw jestem, co by było, gdyby Digital Extremes rzeczywiście nawiązało współpracę z GGG!


3. For Honor

Charakterystyczne dla Ubisoftu króliki pojawiły się w For Honor, aby siać zamęt i panikę. Ich inwazja nie okazała się tak groźna, chociaż zdecydowanie należała do tych zabawniejszych.


4. The Elder Scrolls Online

TESO broni się samo. Jeśli słodkie króliczki Ubisoftu Was nie przekonały, to pozostaje liczyć na to, że kocie ubranka od ZeniMax wykonają to zadanie!


5. Black Desert Online

Planszówka na podstawie gry? To już było! Ale na podstawie MMORPG-a? Żarty żartami, ale chyba nikt nie obraziłby się o cos innego, niż Monopoly.


6. Dota 2

Ten żart akurat kompletnie się nie udał, bowiem wszyscy dobrze wiemy, że Valve nie potrafi w trzecie części :).


7. Cuisine Royale

Niepoważne battle royale zrobiło jeszcze bardziej niepoważny żart. W trakcie Prima Aprilis można było natknąć się na rozczłonkowane części ciała na polu bitwy. Brrr!


8. Final Fantasy XIV

Robot-asystent, który pomoże nam w codziennym życiu. Przyznam szczerze, że gdyby Blizzard wypuścił takiego Garrosha, to brałbym w ciemno.


9. Conan Exiles

Kontynuacja przygód w uniwersum Conana Barbarzyńcy będzie bardziej ”chop chop”


10. Rainbow Six: Siege

Na koniec moje ulubione, czyli Rainbow is Magic. Specjalny tryb w Rainbow Six: Siege, który zmienia postacie, ekwipunek oraz mapę. Do tego naszym zadaniem jest odbicie Pana Misia! Czego chcieć więcej?


Oczywiście prima aprilisowych wydarzeń w grach sieciowych było o wiele więcej. Dlatego podzielcie się ze mną swoimi ulubionymi!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze