Co w sieciówkach piszczy #68

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 17 Marzec 2019
  • Komentuj 1

17 marca to wyjątkowy czas, a przynajmniej dla mnie. Pozwalam sobie wtedy ubrać się praktycznie całkowicie na zielono. Przypinam koniczynkę do kołnierza, szukam kapelusza oraz idę do baru po swój (zazwyczaj) darmowy trunek. Jeśli są tutaj, wśród czytelników Ja, Rock, jakieś Patryki, to życzę im wszystkiego najlepszego! Całej reszcie również, bowiem nie ma się co weselić w samotności, skoro można razem!

W tym szampańskim nastroju prezentuję Wam najnowsze podsumowanie minionego tygodnia:

  1. World of Warcraft Classic podzielony na 6 etapów
  2. Rift Prime kończy swoją działalność
  3. W Hearthstone zapowiedziano nowy dodatek-Wyjście z cienia
  4. Battlefield 5 otrzyma swoje battle royale w tym miesiącu
  5. Brendan "PlayerUnknown" Greene opuszcza szeregi PUBG
  6. The Simpsons połączyło siły z Riot Games

1. World of Warcraft Classic podzielony na 6 etapów

Blizzard zmienił jednak swoje plany, co do udostępniania zawartości World of Warcraft Classic. Docelowo całość miała być podzielona na cztery etapy, w których kolejne wyzwania miały otwierać się przed graczami. Uznano jednak, że aby zapewnić płynność progresowania oraz aby żadne wyzwanie nie zostało zaniedbane, całość lepiej podzielić na sześć części:

Etap 1 – premiera gry

•             Molten Core

•             Onyxia

•             Maraudon

Etap 2

•             Dire Maul

•             Azuregos

•             Kazzak

Etap 3

•             Blackwing Lair

•             Darkmoon Faire

•             Darkmoon deck drops - start

Etap 4

•             Zul'Gurub

•             Green Dragons

Etap 5

•             Ahn'Qiraj War Effort - start

•             Rajd Ahn'Qiraj otworzy się w zależności od postępów graczy

•             Rekonfiguracja dropu z dungeonów – ekwipunek Tier 0.5 z instancji, relikty, zmiany w szansie na drop oraz lokalizacji przedmiotów

Etap 6

•             Naxxramas

•             Scourge Invasion

Nie wiadomo jednak, jak zostanie rozwiązana kwestia nagród za PvP. Blizzard potwierdza, że ma na uwadze, aby nie wpłynęło za bardzo na rozgrywkę, ale było przy tym odpowiednio kuszące dla osób, które preferują walkę pomiędzy graczami.


2. Rift Prime kończy swoją działalność

Progresywny serwer ”klasyczny” w całkiem niezłym MMORPG-u o nazwie Rift, kończy swoje działanie. Tak jak deweloperzy zakładali, jego żywotność wahać się miała od 9 do 12 miesięcy. W rzeczywistości Rift Prime doszedł do górnej granicy i Gamigo zdecydowało się na jego zamknięcie. Oficjalnie nastąpi to 31 marca.

Jeśli Wasze konto posiadało przynajmniej jedną postać z poziomem 50 na serwerze Prime, wtedy otrzymacie dwie nagrody: Level 65 Character Boost Pack oraz 1 milion loyalty.


3. W Hearthstone zapowiedziano nowy dodatek  -Wyjście z cienia

Wyjście z cienia to najnowsze rozszerzenie do Hearthstone, które zadebiutuje już 9 kwietnia. Gracze znajdą w nim 135 nowych kart, nowe mechaniki, a także szereg usprawnień, w tym zmiany związane z rotacją na Arenie. Motywem przewodnim będzie zaś Liga Z.Ł.A.!

Czego można spodziewać się po tym dodatków? Sługusów, czyli lojalnych stronników 1/1, dodających do ręki gracza karty Ligi Z.Ł.A. Intrygi z kolei to potężne zaklęcia, które stają się tym silniejsze, im dłużej pozostają w ręce gracza. Nowym słowem kluczowym będzie Dwuczar. Gdy zaklęcie z Dwuczarem zostanie rzucone, do ręki zagrywającego trafi jego kopia, którą można użyć w dowolnym momencie.

Warto dodać, że wraz z debiutem rozszerzenia, w Hearthstone rozpocznie się Rok Smoka.


4. Battlefield 5 otrzyma swoje battle royale w tym miesiącu

No, to teraz już wszystko jasne. Przecieki, przeciekami, ale to oficjalna informacja jest zawsze najważniejsza. Wiemy już, że Battlefield 5 otrzyma 25 marca darmową aktualizację z trybem Firestorm. Będzie to nic innego, jak zapowiadany tryb battle royale. Czy jest to potrzebne, skoro Apex Legends radzi sobie dobrze? Nie mnie oceniać, ale chętnych do grania pewnie nie zabraknie.


5. Brendan "PlayerUnknown" Greene opuszcza szeregi PUBG

Skoro już przy tym szalenie popularnym gatunku jesteśmy, to nie sposób nie wspomnieć o pewnych zmianach w PUBG. Brendan "PlayerUnknown" Greene, pomysłodawca i twórca PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, nie będzie dalej pracował nad tym battle royalem. Pozostanie w szeregach PUBG Corp., a nawet będzie dowodził oddziałem PUBG Special Projects, ale przy tej produkcji dłubać już nie zamierza.

Deweloperzy poinformowali jednak, że Brendan "PlayerUnknown" Greene pozostanie na pozycji konsultanta i doradcy, więc jego przygoda z PUBG-iem nie dobiega końca. Niemniej teraz skoncentruje się na nowych technologiach, narzędziach oraz przestrzeni okołogrowej. Czas pokaże, co tym razem wyjdzie spod jego ręki.


6. The Simpsons połączyło siły z Riot Games

Nie, to nie żart. Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych powinien zostać wyemitowany kolejny odcinek The Simpsons, które dorobiło się już trzydziestu sezonów. Epizod o nazwie 'E My Sports' opowiadać będzie historię Barta. Nie taką zwykłą jednak, bowiem syn Homera będzie wspinał się po szczeblach kariery e-sportowej, a jego ojciec będzie pełnił funkcję trenera.

Bohaterowie kreskówki zagrają w Conflict of Enemies, czyli prawdopodobnie wariację na temat gatunku MOBA, gdzie zespół składa się z sześciu osób. Warto tutaj zaznaczyć, że aby odcinek był jak najbardziej wiarygodny, twórcy zdecydowali się poprosić o pomóc twórców League of Legends, czyli Riot Games.

Dogadali się z osobami odpowiedzialnymi za e-sport, czyli Whalenem Rozellem oraz Jarredem Kennedym. Do tego wszystkiego o pomoc zrekrutowano również komentatora LCS, Davida "Phreak" Turley’a. Aż strach pomyśleć co z tego wyjdzie…


Koniec! A może by tak wybrać się dzisiaj do Irlandii…?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze