Co w sieciówkach piszczy #50

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 28 Październik 2018
  • Komentuj 3

Wyspani? No ja myślę, w końcu przestawialiśmy zegarki, dzięki czemu zyskaliśmy CAŁĄ GODZINĘ DODATKOWEGO SNU. Ewentualnie kogoś nocka wydłużyła się, ale jak to mówią – każdego szkoda. Czy u Was również za oknem paskudnie? Przez kilka dni jesień obiecywała, że będzie piękna i tak też było. Ostatnimi czasy widocznie cierpi na jakieś kaprysy, bo skąpi słoneczka, a za to raczy nas deszczem. No, na pocieszenie mogę powiedzieć, że za tydzień BlizzCon 2018!

Zanim jednak będziemy cieszyć się lub płakać z powodu Blizzarda, sprawdźmy co to się działo:

1. Mobilny Blade & Soul z walkami 500 na 500

2. Revelation Online otrzyma tryb MOBA

3. Wild West Online przejdzie na F2P oraz otrzyma Battle Royale

4. Fortnite Ratowanie Świata nie przejdzie na F2P w 2018 roku

5. Kilka informacji o demie klasycznego World of Warcraft

6. Lord of the Rings Online zapowiada nie-klasyczne serwery


1. Mobilny Blade & Soul z walkami 500 na 500

Poważnie, ten azjatycki MMORPG chce wprowadzić pola bitewne na których spotka się tysiąc graczy. Co jednak ciekawe, te walki 500 na 500 nie będą dedykowane dla graczy PC. Zamiast tego wprowadzone zostaną do mobilnej wersji gry. Nietypowe, ale może się sprawdzić. Zwłaszcza, że rynek mobilnych gier MMORPG przeżywa prawdziwy rozkwit.


2. Revelation Online otrzyma tryb MOBA

To nie żart. My.com odpowiada za wydanie u nas tego MMORPG i deweloper potwierdził, że tryb MOBA pojawi się w tejże produkcji. Co ciekawe, nie będziemy kierowali swoimi postaciami, a zamiast tego wybierzemy NPC z aktualnej rotacji herosów. Każdy bohater będzie miał swoje unikalne umiejętności oraz wyróżniać się ma gameplayem na tle pozostałych. No, znaczy klasyczna MOBA!

Pozostałe elementy Legends of Nuanor (bo tak się nazywa) również mają przywodzić na myśl ten gatunek. Mowa tutaj o minionach na trzech liniach, niszczeniu fortyfikacji wroga, symetrycznej mapie, czy dostępnej dżungli. Niestety, dalszych szczegółów nie znamy, tak jak terminu debiutu aktualizacji Mythical Conflict, która wprowadzi ten tryb do Revelation Online.


3. Wild West Online przejdzie na F2P oraz otrzyma Battle Royale

Prawdziwe combo! Nie dość, że Wild West Online, które miało być (miało, ale nie jest) takim PC-towym Red Dead Redemption Online, przechodzi na free-to-play, to dodatkowo otrzyma osobny tryb Battle Royale. Generalnie gra zostanie podzielona na dwie części: Frontier oraz Magnificent 5. Pierwszy ma być sieciowym survivalem tak jak było do tej pory, a drugi to przedstawiciel najpopularniejszego obecnie gatunku.

Kiedy to wszystko? Tryb Battle Royale, czyli Magnificent 5 zostanie udostępniony do testów publicznych w ciągu tygodnia, a Frontier pojawi się za darmo w listopadzie. Obie gry będą dostępne, jako „open beta”, przy czym czyszczenie kont (wipe) nie jest planowane.


4. Fortnite Ratowanie Świata nie przejdzie na F2P w 2018 roku

Epic Games informuje, że Ratowanie Świata rzeczywiście będzie dostępne za darmo, ale nie w najbliższym czasie. Do transformacji nie dojdzie na pewno w tym roku. Postanowiono opóźnić model free-to-play w Ratowaniu Świata. Do jego wprowadzenia konieczny jest szereg zmian w funkcjonalności mechanizmów oraz system skalowania serwerów, co skutecznie wydłuża transformację. Niemniej gracze tego trybu mogą spodziewać się szeregu innych nowości. Tak na pocieszenie!


5. Kilka informacji o demie klasycznego World of Warcraft

Blizzcon coraz bliżej, a wraz z nim możliwość przetestowania dema klasycznego World of Warcraft. Blizzard przy okazji informuje, czego możemy się spodziewać. Tak jak już wiecie, każda frakcja otrzyma po jednej krainie. Przymierze będzie bawić się w Westfall, a Horda w Barrens. Przygodę rozpoczniemy na poziomie 15 i będziemy mogli wbić maksymalnie 19.

Instancje Deadmines oraz Wailing Caverns nie będą dostępne, tak jak PvP pomiędzy frakcjami. Na szczęście będzie dostępna możliwość wyzwania kogoś na duel. Granie online w domu zostanie w pewien sposób ograniczone podczas Blizzconu. Wszystko po to, aby uczestnicy konwentu mogli bez przeszkód sprawdzić demo. Jeśli posiadacze wirtualnego biletu nie będą mogli zalogować się na klasyczny serwer, ta możliwość udostępniona im zostanie później. Na koniec - nie będzie wsparcia dla wersji 32-bitowej.


6. Lord of the Rings Online zapowiada nie-klasyczne serwery

Nie będą to jednak takie typowe światy, jakich można byłoby się spodziewać. Deweloperzy zapowiadają, ze Lord of the Rings Online otrzyma legendarne serwery progresywne, które pozwolą graczom przeżyć historię tego MMORPG-a ponownie. Zaczniemy swoją podróż od Shadows of Angmar, aby co cztery miesiące otrzymywać nową-starą zawartość.

Warto tutaj nadmienić, że te światy będą dostępne tylko dla osób, które opłacają abonament. Dodatkowo, żadne klasy i rasy NIE będą zablokowane. Lord of the Rings Online stawia na przeżycie samej fabuły od nowa, ale nie zamierza blokować na swoich legendarnych serwerach wszystkich opcji. Dlatego twórcy nie nazywają ich klasycznymi.


Dzisiaj to by było na tyle. Jak widzicie, ponownie dużo (nie)klasycznych serwerów, Battle Royale oraz MOBA!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze