Co w sieciówkach piszczy #27

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 24 Kwiecień 2018
 • Komentuj 1

Dzisiaj chciałbym pisać tylko o Pokemon GO. Znaczy, poematy o tym, jaka to fantastyczna gierka, że nie mam życia i większość czasu spędzam podróżując po mieście, łapiąc kieszonkowe stworki. Jasne, nadal brakuje możliwości duelowania, czy chociażby wymieniania się pokemonami. Niemniej Niantic powoli doprowadza grę do stanu w jakim powinna być podczas premiery. Udało mi się nawet złapać Moltresa i to nie z rajdu, a dzięki tygodniowej nagrodzie!

No, przejdźmy jednak do konkretów, czyli podsumowania zeszłotygodniowych wydarzeń:

 1. Hearthstone opuszczają dwa znane nazwiska

 2. Specjalna talia tarota Guild Wars 2 powstaje w celach charytatywnych

 3. Umów się na randkę z NPC w Black Desert

 4. War Thunder zaprasza na Kroniki II Wojny Światowej

 5. Rosjanie nie mogą grać w niektóre gry MMORPG

 6. Fortnite Battle Royale zmierza do Chin

 7. Paragon mógł wyglądać zupełnie inaczej

 8. Monster Hunter: World wprowadza coś na kształt rajdów


1. Hearthstone opuszczają dwa znane nazwiska

Ben Brode powinien być kojarzony przez społeczność karcianki Blizzarda. Wszak to twarz Hearthstone’a, która nawet rapowała przy okazji jednego z dodatków. Mam zatem dla Was ważną wiadomość – Ben Brode opuścił szeregi Blizzarda, aby założyć własne studio i samemu tworzyć gry. Wraz z nim odszedł Hamilton Chu, producent wykonawczy Hearthstone.

Nie wiadomo, czy panowie będą współpracowali ze sobą przy tworzeniu kolejnych produkcji. Społeczność z kolei zareagowała z pewną ulgą, bowiem Ben Brode kojarzony był z nie do końca udanymi dodatkami do karcianki oraz wieloma elementami RNG. Czy teraz Hearthstone czeka lepsza przyszłość? A może będzie zupełnie inaczej i były pracownik stworzy godnego konkurenta?


2. Specjalna talia tarota Guild Wars 2 powstaje w celach charytatywnych

Skoro już o kartach mówimy, to nie można nie wspomnieć o inicjatywie GW2 Artist Collective. Tworzą oni Tyrian Tarot, czyli unikalną talię tarota z wizerunkami związanymi z uniwersum Guild Wars 2. Przy projekcie pracują 72 osoby blisko związane ze społecznością gry. Zorganizowana zbiórka ma wesprzeć konkretny cel charytatywny – część pieniędzy zostanie przekazana na ”International Fund for Animal Welfare”. Zainteresowanych kolekcją zapraszam tutaj.


3. Black Desert pozwoli umówić się z NPC

Tak, koreańska wersja gry otrzymała nietypową aktualizację. Dzięki niej gracze będą mogli podrywać komputerowe postacie i nawiązywać z nimi bliższe relacje. Zalotników nie będzie brakowało, bowiem wielu graczy może pokusić się o próbę skradnięcia serca wybranka lub wybranki. O relacje trzeba będzie dbać, rozmawiając oraz dając prezenty.

Gdy wyznamy botowi swoją miłość, możemy zostać zaakceptowani i zyskamy w ten sposób specjalny tytuł. Co ciekawe, uczucie nie będzie wieczne – szybko może okazać się, że nasza druga połówka znajdzie sobie kogoś innego i my zostaniemy odesłani z kwitkiem. Teraz tylko czekać aż ta nowość trafi do Europy…


4. War Thunder zaprasza na Kroniki II Wojny Światowej

Aż do 10 maja, gracze będą mogli stanąć do ponad 40 wyzwań, w trakcie których będą mieli okazję zdobyć cztery nowe, unikatowe pojazdy premium. Wszystkie zaprezentowane w ramach ”Kronik II Wojny Światowej” bitwy zostaną przedstawione w kolejności chronologicznej. Wydarzenie rozpocznie się od niemieckiej inwazji na ZSRR w 1941, a zakończy na operacji berlińskiej i walkach o stolicę III Rzeszy.

W międzyczasie wirtualni czołgiści i piloci będą mieli okazję odwiedzić europejskie miasta, poczuć żar pustyń północnej Afryki lub wznieść się nad Pacyfik. Każdego dnia dostępnych będzie sześć wyzwań, a otrzymane za ich pokonanie ”Nagrody Kronik” pozwolą odblokować maszyny oraz ozdoby.


5. Rosjanie nie mogą grać w niektóre gry MMORPG

Wszystko za sprawą polityki – wdrożono tam surowe prawo antyterrorystyczne, według którego wszelkie komunikatory i aplikacje internetowe miały umożliwiać władzy deszyfrowanie wiadomości. Chodzi o możliwość  wglądu w to, co pisali mieszkańcy Rosji. Telegram (rosyjski komunikator) nie zgodził się i uznał, że nie udostępni rozmów swoich użytkowników.

Efekt? Moskiewski sąd zablokował Telegram na terenie Rosji, czyli zbanował około 20 milionów IP z serwerów Google oraz Amazon. Przez to Rosjanie grający w World of Warcraft, EVE Online czy Guild Wars 2 zostali odcięci od swoich produkcji do odwołania…


6. Fortnite Battle Royale zmierza do Chin

Epic Games zapowiedziało, że ich hit trafi do Chin już 23 kwietnia i tak też się stało. Wydawcą został Tencent, który już w swoim portfolio ma PUBG. W efekcie jedna firma ma praktycznie monopol na gatunek battle royale w Chinach. Zabawna sytuacja, prawda? Teoretycznie konkurencyjne produkcje egzystują razem pod jednym dachem u tego samego właściciela i do tego działają na tym samym silniku…


7. Paragon mógł wyglądać zupełnie inaczej

Serwery gry MOBA od Epic Games zostaną zamknięte 26 kwietnia, a my dowiadujemy się, że produkcja mogła prezentować się inaczej. Dave Rapoza tworzył dla Epic Games ”concept arty” do Paragon i zaprezentował światu swoje dzieła. Wszystkie dostępne są pod tym linkiem. Przyznam szczerze, że zobaczyłbym grę w takiej nietypowej stylistyce. Zdecydowanie brakuje bowiem na rynku czegoś oryginalnego. Czy gdyby Paragon wyglądał w taki sposób, to wytrzymałby dłużej?


8. Monster Hunter: World wprowadza coś na kształt rajdów

Do PC-towej premiery jeszcze daleko, ale Capcom nie ustaje w wysiłkach, aby przyciągać do swojego konsolowego hitu coraz więcej osób. Tym razem wprowadzili do gry limitowane czasowo, specjalne wyzwanie. Jest nim rajd na nowego Elder Dragona o nazwie Kulve Taroth. Jego złote łuski są niezwykle twarde, ale posłużą jako doskonały materiał do stworzenia antycznej broni. Z tego powodu aż 16 łowców może zgrupować się i podjąć wyzwanie.

Deweloper podkreśla, że potwora można pokonać samemu, ale najwięcej dropu otrzymamy walcząc w pełnym składzie. Polowanie rozpoczęło się 19 kwietnia wraz z drugą, darmową aktualizacją zawartości do Monster Hunter: World. Capcom podkreśla, że tryb Siege Mode będzie powracał, zatem spóźnialscy powinni otrzymać szansę na zmierzenie się z Kulve Tarothem!


Dzisiaj to już wszystko, kochani. Ja zbieram się, bowiem pobliski GYM został przejęty przez wrogą drużynę i muszę go odbić. #teaminstinct

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze