Co w sieciówkach piszczy #94

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 29 Wrzesień 2019
  • Komentuj 4

Dzisiaj w sumie bez dramatów, problemów, czy innych rzeczy, które zazwyczaj przyciągają, mimo swojej negatywności. Zamiast tego mam pakiet ciekawostek oraz nowości, wśród których znajdziecie FANTASTYCZNY CINEMATIC od Blizzarda, który wzbudził sporo kontrowersji wśród graczy World of Warcraft. Ciekaw jestem, jak Wy go odbierzecie.

Nie samym WoW-em człowiek żyje, więc co poza nim?

1. Apex Legends z nową mapą

2. Last Oasis znowu przesunięte

3. PUBG Lite to PC-towa, darmowa wersja Playerunknown's Battlegrounds

4. Koniec War Campaign w World of Warcraft, czyli fantastyczny cinematic

5. Ashes of Creation: Apocalypse już dostępne

6. Teamfight Tactics ma 33 miliony graczy miesięcznie

7. Boty będą częścią Fortnite: Battle Royale


1. Apex Legends z nową mapą

Trzeci sezon ruszy w Apex Legends już 1 października. W poprzednim podsumowaniu tygodnia pisałem, że w ramach nowości dostaniemy Crypto, nową legendarną broń, poszerzony battle pass oraz brak zmian na mapie. Była to prawda, bowiem Respawn przygotowało coś innego – zupełnie nowe pole bitwy.

Tym razem trafimy na planetę, będącą centrum walki dwóch żywiołów. Z jednej strony eksploduje wulkan, a z drugiej teren skuty jest lodem i pada śnieg. Co w tym wszystkim robią ruiny oraz pociąg? Przekonamy się już niedługo!


2. Last Oasis znowu przesunięte

O Last Oasis piszę w miarę często, bowiem to projekt MMO, za który trzymam kciuki. Otrzymać mamy bowiem survivalową produkcję, w której wcielmy się w nomadów, zmuszonych do regularnego zmieniania miejsca zamieszkania. Wszystko z powodu zabójczego słońca, spopielającego kolejne regiony. Do tego dojdą drewniane maszyny kroczące, więc już pełen odlot!

Last Oasis zadebiutuje dopiero w pierwszym kwartale 2020 roku na Steamie w Early Accessie. Deweloperzy tłumaczą, że zmiana daty premiery podyktowana jest chęcią dopracowania gry oraz dostarczenia tytułu, który będzie wyróżniał się w tłumie. Trzymam za nich kciuki!


3. PUBG Lite to PC-towa, darmowa wersja Playerunknown's Battlegrounds

PUBG Lite to wersja free-to-play PUBG, mająca dostarczyć te same wrażenia z gry użytkownikom komputerów o słabszych specyfikacjach, która dostępna będzie w kolejnych 52 krajach Europy Centralnej i Wschodniej już od 10 października 2019 roku. Tak, w Polsce również PUBG LITE będzie dostępny.

PUBG Lite zaoferuje fanom, którzy wcześniej mieli ograniczony dostęp do gry, szansę doświadczenia tych samych emocji i wrażeń z rozgrywki w PUBG. Gracze zostaną wyniesieni w powietrze, a potem zrzuceni na opuszczoną wyspę, aby konkurować z setką innych graczy w walce o przetrwanie. Znajdą broń, samochody i elementy zaopatrzenia i obmyślą strategię, aby przetrwać najdłużej.

Wstępna rejestracja jest już dostępna i wszyscy gracze, którzy z niej skorzystają otrzymają darmowe przedmioty w grze, takie jak skórki Kamuflaż pustynny do broni M416 oraz Gwiazda rocka - AKM. Rejestracja wstępna kończy się 8 października o 19:00. PUBG LITE jest obecnie w otwartej becie, co oznacza, że stabilność i kompatybilność z różnymi ustawieniami jest ciągle optymalizowana i poprawiana. Postęp zdobyty na koncie podczas otwartej bety nie zostanie zresetowany podczas przejścia gry do pełnej wersji.


4. Koniec War Campaign w World of Warcraft, czyli fantastyczny cinematic

Ach, fantastyczny! Doprawdy, od strony wizualnej, najnowszy cinematic od Blizzard to niebo w gębie. Jeśli chodzi zaś o fabułę to tutaj można się spierać. Sama społeczność podzielona została na dwa obozy – jedni lubią to, co widzieli i wierzą, że Sylvanas nas jeszcze zaskoczy, inni zaś płaczą nad miałkością takiego rozwiązania, jak i całej sytuacji.

Po której stronie byście nie byli, mleko się rozlało i nie da się z tym nic zrobić – kolejny Warchief zdradził Hordę i okazał się tym „złym”. Kto wie, może zachowanie i działania Sylvanas mają drugie dno i ostatecznie okaże się kimś więcej, niż kolejnym Garroshem? Póki nie zrobią z niej kolejnego Illidana, będzie dobrze! Co Wy o tym sądzicie?


5. Ashes of Creation: Apocalypse już dostępne

Samodzielny tryb battle royale do nadchodzącego (kiedyś) MMORPG-a Ashes of Creation jest już dostępny. Apocalypse znajdziecie na Steamie za darmo w ramach Early Accessu. Jak się sprawdza? Na ten moment widać sporo niedoróbek oraz błędów, ale od strony graficznej jest nieźle. Samym potyczkom brak nieco dynamiki i są zdecydowanie zbyt toporne, ale potencjał widać.

Pozostaje jednak trzymać kciuki, że deweloperzy nie zapomną o swoim MMORPG-u, chcąc ulepszać battle royale’a, który docelowo miał być polem testowym dla głównej gry. Wiecie jednak, jak to bywa, o Save the World w Fortnite też zapomniano, skoro wersja Battle Royale wypaliła…


6. Teamfight Tactics ma 33 miliony graczy miesięcznie

Riot Games informuje, że ich Auto Chess dostanie e-sportową scenę. Gry rankingowe są już od dawna dostępne, a popularność Teamfight Tactics rośnie na tyle, że twórcy mówią wprost o braku wyboru. W końcu 33 miliony graczy miesięcznie to nie mała społeczność, którą można ignorować. Z tego powodu profesjonalni gracze mogą już się szykować do zawodów, które rozpoczną się na początku 2020 roku.

Przyznam się szczerze, że jeszcze ani razu nie zagrałem w Teamfight Tactics. Warto dać temu szansę?


7. Boty będą częścią Fortnite: Battle Royale

Nie znaczy to, że dzieło Epic Games umiera – co to, to nie. Jest w sumie wręcz odwrotnie i właśnie dlatego twórcy chcą dodać boty do gry. Będą zachowywały się podobnie, jak gracze, a ich obecność tłumaczona jest chęcią rozwijania umiejętności społeczności. Spokojnie, boty nie będą dostępne w trybach rywalizacyjnych. Zamiast tego będziemy mieli z nimi do czynienia w normalnych grach.

Epic Games podkreśla przy tym, że również nigdy możemy nie natknąć się na bota. Dodane bowiem zostają po to, aby trenować graczy. Z tego powodu uwzględnione zostaną w nowym systemie dobierania (matchmakingu). Oznacza to mniej więcej tyle, że czym większe macie umiejętności, tym mniej botów w Fortnite Battle Royale spotkacie. Wbrew pozorom nie jest to takie głupie!


Dzisiaj to by było na tyle. Zatem tradycyjnie, kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze