Co w sieciówkach piszczy #6

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 07 Listopad 2017
 • Komentuj 4

Witam w kolejnym podsumowaniu minionego tygodnia. W poprzedni weekend odbył się BlizzCon 2017 i pewnie zakładacie, że ta impreza będzie głównym punktem dzisiejszego programu. A figa z makiem!

Pełen opis BlizzConowych nowości znajdziecie u nas, pod tym linkiem. Ze swojej strony dodam jednak trzy grosze. Jeśli chodzi o „cinematiki” to Blizzard jak zwykle dał radę. Zapowiedź dodatku do World of Warcraft oraz krótki film animowany z Overwatch zrobiły na mnie wrażenie. Co się zaś tyczy zawartości, no to cóż, jestem lekko zawiedziony.

Nowe rozszerzenie jakoś nie wzbudziło we mnie ochoty powrotu do Azeroth, a Moira w ogóle nie kusi. Fantastycznie zaś zapowiada się mapa BlizzardWorld! O postaciach w Heroes of the Storm wiedziałem wcześniej (ach te przecieki), a darmowy StarCraft 2 to fajna sprawa. Zabawne w tym wszystkim jest to, że najlepiej (według mnie) wypadł Hearthstone i jego koboldy. A na World of Warcraft Classic też nie mogę się doczekać, tylko kij wie kiedy to powstanie…

Koniec o BlizzConie, pora na mały spis treści:

 1. WoWs idzie na Steam

 2. Battlefield Heroes po raz kolejny wskrzeszane

 3. PUBG na Xbox One!

 4. Fortnite Battle Royale też szaleje

 5. Pierwsze, płatne DLC do Destiny 2

 6. Dota 2 dostaje dwie nowe postacie

 7. Beta Monster Hunter World i wersja PL

 8. Dead Frontier 2 zapowiedziane

 9. Runic Games zamknięte, a Motiga z redukcją pracowników

 10. Path of Exile z namiastką domu aukcyjnego

1. World of Warships przypływa do portu zwanego Steam.

Nie żartuję, do tej pory gry Wargaming.net raczej szerokim łukiem omijały platformę Valve. WoWs będzie jednak wyjątkiem. Deweloperzy uprzedzają, że nie będzie możliwości połączenia kont, pomiędzy Steamem, a grą. Oznacza to więc, że wszyscy kapitanowie, chcący korzystać z Steama, będą musieli zacząć swoją morską przygodę od początku. Nieco szkoda, ale nie zmienia to faktu, że i tak w World of Warships powinno pojawić się sporo nowych żeglarzy. Kiedy? Od 15 listopada.

C:\Users\Patryk\Desktop\320170906082346.jpg


2. Battlefield Heroes wskrzesza inny zespół

Ostatnim razem pisałem Wam o zamknięciu Revive Heroes, czyli projekcie, który miał przywrócić do życia Battlefield Heroes. Po początkowym przyzwoleniu na całą inicjatywę, w pewnym momencie EA Games uznało, że jednak nie, nie zgadzają się. Teraz inny zespół stara się o wskrzeszenie gry. Zainteresowani powinni szukać Battlefield Heroes Online, ale niech się śpieszą. Kij wie, kiedy i to zamkną…

C:\Users\Patryk\Desktop\558467-royalrun.png


3. PlayerUnknown’s Battlegrounds na Xbox One?

Tak, najpopularniejszy reprezentant gatunku Battle Royale w grudniu zadebiutuje na konsoli Microsoftu w ramach programu Xbox Game Preview (taki ich Early Access). W tym samym miesiącu PUBG na PC również oficjalnie pojawi się, jako pełnoprawna produkcja (koniec EA). Niestety, po ostatnich atakach na steamowej stronie gry, ta straciła sporo pozytywnych recenzji.

Okazuje się bowiem, że chińscy gracze w ten sposób wyrażają swój sprzeciw przeciwko polityce twórców. Zamiast dać im lokalne serwery, namawiają do kupienia oprogramowanie zmniejszającego lagi i zachęcają do grania na serwerach Europy czy Stanów Zjednoczonych. Wszystko za pośrednictwem reklam. Chińczykom się to nie podoba, dlatego dają upust emocjom w formie recenzji na Steam. Ich gniew nie przeszkadza jednak PlayerUnknown’s Battlegrounds w pobijaniu kolejnych rekordów. Zanotowano bowiem 2,524,595 równocześnie zalogowanych osób w PUBG. Gratulacje!

C:\Users\Patryk\Desktop\Playerunknown%u2019s-Battlegrounds-Performance-Guide.jpg


4. Fortnite Battle Royale również jest popularne

Może nie tak, jak PUBG, ale Epic Games powinno być zadowolone. Dowiedzieliśmy się bowiem, że w grze zanotowano ponad 811 tysięcy równocześnie grających. Liczbie tej daleko do wyniku PlayerUnknown’s Battlegrounds, ale biorąc pod uwagę jej stosunkowo krótki czas istnienia na rynku, to naprawdę spore osiągnięcie. Należy jednak pamiętać, że Fortnite Battle Royale jest produktem darmowym oraz dostępnym na konsolach.

C:\Users\Patryk\Desktop\fortnitebat.png


5. Pierwsze płatne DLC do Destiny 2 potwierdzone

Niestety, nie znamy jego ceny, ale za to wiemy, że dodatek zadebiutuje na wszystkich platformach równocześnie. Klątwa Ozyrysa pojawi się 5 grudnia 2017 roku i wprowadzi nowe kierunki eksploracji, Nieskończony Las na Merkurym, jak również szereg innych atrakcji: przestrzeń społecznościową zwaną Latarnią, Szturmy, Najazd, czy misje patrolowe. Przede wszystkim zaś dostaniemy kontynuację kampanii fabularnej.

6. Dota 2 dostaje dwie nowe postacie 

Aktualizacja Dueling Fates wprowadza Pangoliera, czyli szybkiego zabójcę-muszkietera oraz wróżkę Dark Willow, która sprawdzi się idealnie w roli wsparcia dla drużyny. Może ogłuszać przeciwników, zadać im spore obrażenia, a do tego wesprzeć sojuszników. Prócz tej dwójki, Dota 2 wzbogaciła się o rankingi sezonowe, zmiany w mechanice linii oraz spore modyfikacje umiejętności bohaterów i przedmiotów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.


7. Monster Hunter World będzie po polsku, a beta rozpocznie się w grudniu

Za lokalizację gry odpowiada Cenega, a co do testów, to mam kiepską wiadomość. Beta bowiem dostępna będzie jedynie dla posiadaczy PlayStation 4. Osoby z konsolą Sony będą mogli sprawdzić grę już 9 grudnia. Pozostali zaś są zmuszeni do czekania. Niestety, nie wiadomo jak długo. Och, jest jedno pocieszenie – deweloperzy potwierdzili, że Monster Hunter World nie będzie miał skrzynek z łupami, znanych jako loot boksy!

C:\Users\Patryk\Desktop\Monster-Hunter-World.jpg


8. Dead Frontier 2 zapowiedziane!

Tak, jeśli macie ochotę zapolować na zombie, ale w konwencji MMO, to zdecydowanie powinniście czekać na ten tytuł. Oryginał był całkiem niezły, ale kontynuacja podobno ma nas pozbawić mózgów. Premierę zaplanowano na kwiecień 2018 roku, a całość będzie działała w modelu free-to-play. Niestety, prócz tych informacji nie wiemy nic więcej.

C:\Users\Patryk\Desktop\deadfrontier.jpg


9. Motiga zwalnia pracowników

Przed kilkoma dniami wybuchła plotka, jakoby studio zostało zamknięte. Wydawca Perfect World Entertainment zaprzecza takim doniesieniom, ale potwierdza, że doszło do masowych zwolnień. Gracze Gigantic nie mają się o co obawiać, bowiem pozostali pracownicy dalej będą wspierali ten tytuł. PWE przy okazji poinformowało, że zamknęło studio Runic Games, które odpowiedzialne było za serię Torchlight czy nowe Hob.

C:\Users\Patryk\Desktop\Hob.jpg


10. Path of Exile otrzymuje swoistą odmianę domu aukcyjnego

JJeśli jesteście graczami PoE to pewnie wiecie o istnieniu poe.trade. Path of Exile nie posiada Auction House, czy innej formy sprzedaży przedmiotów pomiędzy graczami, poza klasyczną wymianą. Wspomniany portal służył do wystawiania własnych ogłoszeń, co zdecydowanie ułatwiło sprzedaż, niż spamowanie w grze na kanale „trade”. Deweloperzy odpowiedzialni za PoE, czyli Grinding Gear Games w końcu wydali własną wersję poe.trade.

Tak, Path of Exile dorobiło się oficjalnej wyszukiwarki przedmiotów. Dostępna jest pod tym adresem i za jej pośrednictwem możecie bez przeszkód szukać kupców lub sprzedawać swój ekwipunek. Pewną przewagą tego rozwiązania nad poe.trade jest pokazywanie, czy dana osoba jest zalogowana w grze, AFK, czy też jej nie ma. No cóż, lepiej późno niż wcale!

C:\Users\Patryk\Desktop\akt52.jpg


No i to by było na tyle. Poprzedni tydzień był nieco ubogi, a wszystko za sprawą BlizzConu. Mam zatem nadzieję, że następnym razem dostarczę Wam ciekawsze informacje. Tak swoją drogą podpytam – graliście już w Call of Duty: WWII?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze