Co w sieciówkach piszczy #52

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 11 Listopad 2018
  • Komentuj 1

Czołem, moi mili! Dzisiaj ważny dzień dla Polski, w końcu mija 100 lat od kiedy odzyskaliśmy niepodległość. W samym kraju ogólnie spokoju raczej nie ma, zwłaszcza na scenie politycznej, tak mam nadzieję, że chociaż dzisiaj uda się wszystkim zbratać. Warto odłożyć topory wojenne na bok, usiąść przy wspólnym stole i pogadać jak człowiek, z człowiekiem.

A przy okazji można poczytać, co tam dla Was dzisiaj przygotowałem!

1. Diablo Immortal to dopiero  początek – więcej mobilnych gier od Blizzarda

2. Ogromny rework gry w Tree of Savior, czyli tzw. Re:Build

3. Hearthstone ma ponad 100 milionów graczy

4. Black Desert poluje na prywatne serwery

5. Wargaming zapowiada swojego sieciowego hack’n’slasha – Pagan Online!

6. Po 5 latach DayZ przechodzi do fazy beta

7. One Hour One Life to nietypowy projekt socjalno-survivalowego MMO

8. Warframe otrzymał ogromną aktualizację – przed Wami Fortuna!


1. Diablo Immortal to dopiero  początek – więcej mobilnych gier od Blizzarda

Nie, to nie żart. Blizzard poinformował, że zamierza wejść na rynek gier mobilnych z impetem. Z tego powodu dzielnie pracują nad kilkoma projektami na smartfony oraz tablety. Co ciekawe, praktycznie każde IP firmy może liczyć na swoją wersję mobilkową. Nikt zatem nie jest bezpieczny :)


2. Ogromny rework gry w Tree of Savior, czyli tzw. Re:Build

To nie żart, ten duchowy następca Ragnarok Online w niedalekiej przyszłości otrzyma prawdziwy obrót o 180 stopni. Deweloperzy zapowiadają, że system rang, który odpowiadał za tworzenie poszczególnych klas postaci zostanie wcielony w konkretne drzewa klasowe. W efekcie zamiast iść po kolei, rozwijając każdą specjalizacje aż do upragnionej, od razu będziemy mogli wybrać swoją ścieżkę kariery.

Opcja ta pozwoli również tworzyć nietypowe kombinacje i zapewnić ma sporą swobodę. Z drugiej strony, wraz z tą nowością zabrana zostanie możliwość ręcznego rozdawania statystyk (z paroma wyjątkami). Zamiast tego system sam przydzieli je ze względu na wybraną specjalizację. Szkoda.


3. Hearthstone ma ponad 100 milionów graczy

Blizzard poinformował, że ich karcianka przekroczyła próg 100 milionów graczy. Z tego powodu deweloperzy zdecydowali się na małe świętowanie. Zalogujcie się do gry e od 7 do 11 listopada i zagrajcie ze znajomymi, aby otrzymać prezenty różnorakie prezenty – sześć pakietów kart oraz specjalne zadania za które zgarniecie nawet 500 sztuk złota.

Przy okazji przypominam, że najnowsze rozszerzenie, Rozróba Rastakana, pojawi się w grze już 4 grudnia. Tak to robi troll! Poważnie, świetny zwiastun dodatku. Od kilku dni słucham go każdego ranka. Zresztą, częstujcie się!


4. Black Desert poluje na prywatne serwery

Nie jest to nic nietypowego, że deweloperzy MMORPG-a ogłaszają wojnę prywatnym (pirackim) serwerom swoich gier. Niemniej zazwyczaj jest to walka z wiatrakami, chociaż w tym przypadku Kakao Games pewne jest swojego. Firma zapowiedziała, że bez problemu wkroczy na drogę sądową, aby załatwić ta nieprzyjemna kwestię. Ich Black Desert wyposażony został również w system sprawdzający, czy klient gry wykorzystywany jest w przewidziany dla niego sposób. Zobaczymy, czy przyniesie to jakiekolwiek efekty…


5. Wargaming zapowiada swojego sieciowego hack’n’slasha – Pagan Online!

Wargaming łączy siły z Mad Head Games i dostarczy nam swoją wariację na temat Diablo, Path of Exile oraz Torchlight. Nowy projekt nazywać się ma Pagan Online i będzie sieciowym hack’n’slashem z elementami MOBA. Niestety, szczegółów jeszcze nie znamy, ale wiele wskazuje na to, że tytuł działać ma na zasadach Free-to-Play.

Z kolei uniwersum będzie świat przed chrześcijaństwem, czyli mocno oparty na ludowych wierzeniach. Co ciekawe, dostępna będzie kampania dla pojedynczego gracza. Zainteresowani testami powinni udać się pod ten link.


6. Po 5 latach DayZ przechodzi do fazy beta

Tak, dobrze czytacie. Do tej pory jeden z protoplastów sieciowych survivali z zombie dostępny był w wersji alfa. Po pięciu latach deweloperzy zdecydowali się na premierę aktualizacji beta oraz zapowiedzieli, że do końca roku wydadzą wersję 1.0. Wygląda na to, że już wkrótce doczekamy się oficjalnego debiutu jednego z Early Accessowych dziadków. Nie wiem tylko czy cieszyć się z tego powodu, czy też płakać.


7. One Hour One Life to nietypowy projekt socjalno-survivalowego MMO

Przyznam szczerze, że to moje małe oczko w głowie. Niecodziennie bowiem otrzymujemy grę, będącą eksperymentem społecznym. Wyobraźcie sobie sieciowy tytuł w którym Wasza postać żyje przez 60 minut. Każda minuta odpowiada jednemu rokowi jej życia, przy czym przez pierwsze 10 minut jesteśmy zdani na łaskę dorosłych. W tym naszej matki, którą będzie losowo przypisany do nas gracz.

Jaki jest cel gry? Odbudowanie cywilizacji. Wszystkie osoby na serwerze muszą współpracować, aby kolejnym generacjom żyło się lepiej. Rozpoczniemy od tworzenia prymitywnych narzędzi, a skończymy na nowoczesnym społeczeństwie opartym na technologii atomowej. Oczywiście, o ile po drodze coś nie wybuchnie, nie zjedzą nas wilki, nie dojdzie do wojny lub zwyczajnie – nie skończą się surowce, a Matka Natura nie upomni się o swoje.

One Hour One Life dostępne jest na Steamie za niecałe 72 złote.


8. Warframe otrzymał ogromną aktualizację – przed Wami Fortuna!

Ach, Warframe. Gra od której odbiłem się kilkukrotnie, ale zawsze ją gdzieś tam obserwuję. Niecodziennie trafia się bowiem tytuł Free-to-Play, który jest tak dobrze oraz uczciwie prowadzony. Produkcja otrzymała aktualizację Fortuna, która jest tak ogromna, że śmiało w niektórych grach mogłaby robić za płatny dodatek.

Nie, nie przesadzam. Wenus wzbogaciło się o otwarty świat, dostaliśmy deskolotki, nowego frame’a, frakcję, masę misji oraz przeciwników. Do tego dochodzi system tropienia, kolejne mody oraz bronie, a na horyzoncie jawią się dalsze nowości. Nic tylko ściągać i grać!


I dzisiaj wszystko w temacie. Wyjątkowo bez żadnych afer oraz przekrętów, a spokojnie i kulturalnie. Tak zresztą zawsze być powinno.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze