Ożywiona lalka nową postacią w League of Legends

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 06 Kwiecień 2021
  • Komentuj 0

Nie gram w League of Legends, wolę Heroes of the Storm. Niemniej z nieskrywaną przyjemnością obserwuję, jak Riot Games rozwija swoją grę MOBA. Czekam zresztą na MMORPG w świecie Runeterra, dlatego też robię sobie fabularne notatki o tym świecie. Nie mogłem zatem zignorować faktu zapowiedzenia nowej postaci do tej szalenie popularnej produkcji. Gotowi czy nie, nadchodzi Gwen!

Gwen, czyli jak lalka stała się żywą osobą

Początkowo Gwen może wydawać się dziwna. W końcu utknęła gdzieś pomiędzy dawno upadłym imperium Camavoru, a dziwnym światem Runeterry, którego odkrywanie ją ekscytuje. Mimo to powinna mieć w sobie coś znajomego, wnosić ponadczasowe uczucie ukojenia.

Być może sprowadzi wspomnienie ulubionej zabawki, biegania po ulicy dopóki nie zapaliły się latarnie lub dziecięcego wyobrażenia o tym, co będziemy robić w przyszłości. A nawet jeśli nie, to i tak będziecie mieli radosną nową bohaterkę, z którą możecie rzucić się na całą wrogą drużynę. Kiedy? W okolicach połowy kwietnia, bowiem wtedy Gwen powinna zawitać do League of Legends. Co ze sobą wniesie?

Umiejętność bierna: Tysiąc Cięć

Ataki podstawowe Gwen zadają dodatkowe obrażenia magiczne przy trafieniu. Ich wartość odpowiada procentowi maksymalnego zdrowia jej wrogów. Ataki podstawowe przeciw bohaterom leczą ją o pewną wartość zadanych obrażeń.

Q ― Ciach, ciach!

Gwen raptownie tnie swoimi nożyczkami od dwóch do sześciu razy, zadając obrażenia magiczne w stożku przed sobą. Gwen tnie co najmniej dwa razy, plus jedno cięcie na atak podstawowy trafiający w przeciwnika (do czterech dodatkowych cięć, czyli razem do sześciu cięć).

Wrogowie znajdujący się w centrum każdego cięcia odnoszą obrażenia nieuchronne, a także dodatkowe obrażenia magiczne od Tysiąca Cięć.

W ― Uświęcona Mgła

Gwen otacza się w Uświęconą Mgłę, która utrzymuje się przez 5 sekund. Będąc we mgle, Gwen ma wzmocniony pancerz i odporność na magię. Wrogowie znajdujący się poza obrębem mgły nie mogą wziąć Gwen na cel, ani trafić jej żadną umiejętnością. Przy pierwszej próbie wyjścia z obszaru mgły przemieści się on razem z Gwen, ale przy następnej mgła się rozproszy.

E ― Unik i Cięcie

Gwen doskakuje na krótki dystans, powiększając na 4 sekundy parametry swojego ataku: zasięg, szybkość i obrażenia magiczne przy trafieniu. Zaatakowanie wroga w tym czasie spowoduje refundację 50% czasu odnowienia tej umiejętności.

R ― Przeszycie

Gwen może rzucić Przeszycie do trzech razy z rzędu, ale musi trafić wroga w ciągu 8 sekund, aby odblokować każde kolejne rzucenie w serii. Każde użycie powoduje wyrzucenie w linii prostej igieł, które zadają obrażenia magiczne, spowalniają wrogów i nakładają dodatkowe obrażenia magiczne od Tysiąca Cięć Gwen.

Pierwsze użycie generuje jedną igłę, drugie trzy igły, a ostatnie pięć igieł, czyli w sumie dziewięć igieł i dziewięć nałożeń Tysiąca Cięć na trafionych wrogów.

Przyznam szczerze, że od strony umiejętności to szału nie ma, ale wizualny aspekt udał im się całkiem nieźle. Nożyczki, jako broń to fantastyczny pomysł, który ja doceniał w Kill la Kill, a w rękach Gwen również zapowiadają się ekscytująco. Mam nadzieję, że Riot pokusi się o rychłe dodanie tej postaci również do wersji mobilnej League of Legends. Tak, widziałbym ją bowiem w Wild Rift!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze