Co w sieciówkach piszczy #81

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 16 Czerwiec 2019
  • Komentuj 2

Ten weekend upłynął nam pod znakiem targów E3. Nie oznacza to jednak, że poza nimi nic się nie działo. O dziwo, poza nowościami z imprezy, mam dla Was garść informacji z gier sieciowych. Na nudę zatem nie powinniście móc narzekać. A przynajmniej taką mam nadzieję, bo jak ktoś jest uparty, to z pewnością znajdzie coś, do czego będzie mógł się przyczepić.

Walcząc z upałami, zapraszam do podsumowania minionego tygodnia w grach sieciowych:

1. The Elder Scrolls Online z dwoma DLC

2. Rune 2 z trybem Deathmatch i Team Deathmatch

3. Warframe kusi dodatkiem Empyrean

4. Phantasy Star Online 2 nie dla Europy

5. Mecha Storm II w Heroes of the Storm

6. Guild Wars 2 udostępniło nowy rajd

7. Crowfall traci wydawcę, deweloperzy sami opublikują grę w Europie


1. The Elder Scrolls Online z dwoma DLC

Elsweyr, czyli najnowszy dodatek do TESO, jest już dostępny od jakiegoś czasu. Niemniej to nie jedyna nowość w tym MMORPG-u. ZeniMax informuje, że w ciągu najbliższych miesięcy zadebiutują dwa, nowe DLC. W sierpniu pojawi się Scalebreaker z dwoma dungeonami i kilkoma atrakcjami PvE, a Dragonhold zadebiutuje w listopadzie lub grudniu.

Odblokuje nową mapę, Pellitine, gdzie zapolujemy na nowe World Bossy, przemierzymy Delve i wykonamy całkiem sporo zadań. Twórcy zapewniają, że smoków ci u nich jest dostatek, zatem tych gadów w DLC zdecydowanie nie zabraknie.


2. Rune 2 z trybem Deathmatch i Team Deathmatch

Kontynuacja kultowego action RPG z 2000 roku zadebiutuje w mocno zmienionej formie. Zamiast liniowej rozgrywki, pojawi się pełnoprawny sandboks, a do tego wzbogacony o elementy survivalowe. Jakby tego było mało, na premierę zaplanowany jest tryb Deathmatch oraz Team Deathmatch, które pozwolą graczom rywalizować o łupy. Nie jestem przekonany, czy jest to coś potrzebnego, ale najwidoczniej twórcy wiedzą lepiej.


3. Warframe kusi dodatkiem Empyrean

Railjack odchodzi w zapomnienie, bowiem Digital Extremes postanowiło zmienić nazwę rozszerzenia. Deweloperzy zaprezentowali przedsmak tego, co czeka nas w ramach Empyrean, czyli ogromnej aktualizacji zawartości do Warframe. Bitwy statków kosmicznych? Brzmi ciekawie, ale jak to się sprawdzi w praktyce dowiemy się w okolicach 6 lipca. Wtedy bowiem nastąpi oficjalna prezentacja w ramach TennoCon.


4. Phantasy Star Online 2 nie dla Europy

Podczas prezentacji Microsoftu dowiedzieliśmy się, że Azję łaskawie opuści Phantasy Star Online 2, czyli szalenie popularny MMORPG. Niestety, z powodu zawirowań prawnych i pewnej złośliwości losu, tytuł ten skutecznie omijał Europę i Stany Zjednoczone. Teraz wiemy, że pojawi się w U.S.A., ale na Stary Kontynent nie zawędruje.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że chociaż region NA nie będzie miał blokady IP na Europę, to chociaż w ten sposób uda nam się zagrać. Warto tytuł sprawdzić, bowiem Stany Zjednoczone dostaną zlokalizowaną i w pełni zaktualizowaną wersję!


5. Mecha Storm II w Heroes of the Storm

W przyszłym tygodniu Heroes of the Storm otrzyma nowe-stare wydarzenie. Będzie to kontynuacja zeszłorocznego eventu Mecha Storm, tym razem opatrzona numerkiem II. W jego ramach pojawią się nowe skórki, stylizowane na mechy oraz seria zadań tematycznych z przedmiotami kosmetycznymi do zdobycia.

Niby nic specjalnego, ale biorąc pod uwagę aktualny stan HotS-a, to i takie wydarzenie witane jest z otwartymi ramionami. Zwłaszcza zmiany u Chena, które również zostały zapowiedziane!


6. Guild Wars 2 udostępniło nowy rajd

Rajdy nie są główną osią zabawy w Guild Wars 2, niemniej ArenaNet udostępniło dla graczy kolejne wyzwanie. Tym razem jest nim Key of Ahdashim, które kontynuuje wydarzenia z ostatniego rajdu, Mythwright Gambit.

Qadim najechał Ahdashim i chce stanąć na szczycie wszystkich djinnów, zyskując mistyczne moce. Jak łatwo się domyśleć, gracze będą musieli powstrzymać zapędy Tego Złego oraz uratować świat. Po raz kolejny zresztą, ale taki urok gier :).


7. Crowfall traci wydawcę, deweloperzy sami opublikują grę w Europie

Posiadanie wydawcy to zazwyczaj dobra sprawa. Nieraz jednak wiąże się z tym szereg ograniczeń oraz wymagań, dlatego czasami dwie strony się nie dogadują i muszą pójść w swoją stronę. Tak było z ArtCraft oraz Travian Games. Ten pierwszy jest twórcą MMORPG-a Crowfall, a drugi to wydawca gier, odpowiedzialny np. za przeglądarkowy tytuł Travian.

Pod jego skrzydłami Crowfall miał zostać wydany w Europie, Brazylii oraz na Bliskim Wschodzie. Niemniej dowiadujemy się, że producent z wydawcą rozwiązali swoją umowę. ArtCraft odzyskało pełne prawa do swojego tytułu i samodzielnie planuje wydać Crowfall. Na temat rozstania nie mamy żadnych, konkretnych informacji, więc możemy tylko zgadywać, o co poszło.


Dzisiaj to by było na tyle. Wracam do swojego cienia, bo słońce nie odpuszcza.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze