Co w sieciówkach piszczy #36

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 01 Lipiec 2018
  • Komentuj 7

Jakby to powiedzieć… No, uległem pokusie i wróciłem jednak do World of Warcraft. Za Waszą poradą stworzyłem nieumarłego rogala, oczywiście po stronie Hordy. Wychodzi więc na to, że przez najbliższe pół roku macie mnie z głowy. W przerwach pomiędzy raidami postaram Wam się coś marudzić. Niemniej nie liczcie na cuda, bowiem AZEROTH WZYWA!

Tak na poważnie, to Adam nie da mi tyle wolnego ;/. Co zatem dzisiaj?

1. PUBG cofa pozew przeciwko Fortnite

2. Rakieta w Fortnite niszczy niebo

3. Początek końca artefaktowych broni w World of Warcraft

4. Twórcy World of Tanks pokazują ”nową” grę

5. Boundless, to wokselowe MMO, które wyda Square Enix

6. Druga beta MapleStory 2 w połowie lipca

7. The Crew 2 wystartowało

8. Warface zmierza na konsole


1. PUBG cofa pozew przeciwko Fortnite

Co ciekawe, to jedyne, co wiemy. PUBG Corp. cofa pozew przeciwko Epic Games. Właściwie, to nie wiedzieliśmy nawet, o co ich pozywają. Niemniej taka sytuacja miała miejsce. Teraz dowiadujemy się, że to już przeszłość, firma nie ma żadnych pretensji, a sprawy nie było. Czyżby uznali, że im się ta afera nie opłaca? Może twórcy Fortnite zagrozili cofnięciem licencji na użycie ich silnika, na którym działa PUBG? Tego się już raczej nie dowiemy.


2. Rakieta w Fortnite niszczy niebo

Wczoraj o 19:30 miało miejsce ważne wydarzenie w Fortnite Battle Royale. Wystartowała rakieta, która miała polecieć w kosmos. Jak skończyła się jej wycieczka? Cóż, udało się jej roztrzaskać niebo... Zresztą, sami zobaczcie. Ze swojej strony dodam, że Epic Games zasługuje na brawa za przeprowadzenie takiego wydarzenia w grze sieciowej. Rzadko się bowiem zdarza, aby gracze mogli uczestniczyć w czymś takim. Zazwyczaj otrzymujemy jedynie filmik. Dodatkowy plusik dla deweloperów leci za to, że przeprowadzili coś takiego w grze battle royale, a nie MMORPG-u!


3. Początek końca artefaktowych broni w World of Warcraft

Battle for Azeroth się zbliża, więc pora pożegnać się z naszymi artefaktami. Znaczy, bronie zostaną z nami, ale utracą swoją ”artefaktowość”. Magni ma dla nas misję w Silithus. Będziemy musieli oczyścić splugawiony obszar oraz ranę, jaką zadał Sargeras swoim mieczem planecie Azeroth. Aby tego dokonać, będziemy musieli poświęcić moc naszego oręża.

W zamian broń stanie się niestabilna, zyska maksymalną siłę (poziom artifact power), ale utraci dostęp do traitów. W efekcie stanie się zwyczajnym ekwipunkiem. Spokojnie, nowe rozszerzenie wprowadzi inny artefakt, więc nic straconego!


4. Twórcy World of Tanks pokazują ”nową” grę

Przed Wami Excalibur, który będzie niczym innym, jak kolejną grą o czołgach. Inaczej jednak niż w World of Tanks, tym razem Wargaming oferuje nam współczesne pojazdy oraz nieco przyszłościowych projektów. Pojawią się również śmigłowce bojowe. Niestety, szczegółów brak, pozostaje zatem czekać na konkrety.


5. Boundless, to wokselowe MMO, które wyda Square Enix

Problem tylko w tym, że tytuł ten długo już siedzi w Early Accessie. W sumie od 2014 roku. Niemniej teraz ma nabrać wiatru w żagle, bowiem deweloperzy dogadali się z Square Enix Collective (oddział od indyków). Otrzymają odpowiednie wsparcie, dzięki czemu ten wokselowy reprezentant MMO ujrzy oficjalnie światło dzienne. Kiedy? Pod koniec tego roku.


6. Druga beta MapleStory 2 w połowie lipca

Nexon ogłosiło, że kolejne testy MapleStory 2 rozpoczną się 18 lipca. Potrwają do 1 sierpnia, więc będziemy mieli dwa tygodnie na sprawdzenie tego tytułu. Dostęp nie będzie specjalnie blokowany, bowiem deweloperzy zapowiedzieli rozdawanie kluczy na lewo i prawo. Chcą bowiem, aby gra dotarła do jak najszerszej publiki. Sprawdzimy nowe zadania, dungeony oraz rajdy. Od 20 do 22 lipca otrzymamy możliwość również przetestować tryb battle royale dla 50 osób!


7. The Crew 2 wystartowało

Jeśli zatem chcecie się bujać po mieście samochodem, motocyklem, łodzią, czy samolotem, to nie krępujcie się. Zwłaszcza, że The Crew 2 to tytuł sieciowy, więc chętnych do wspólnej zabawy nie powinno zabraknąć. Niestety, gra dostępna jest w trybie buy-to-play i trzeba za nią słono zapłacić – od 150 złotych w górę. Może jednak taka rozgrywka jest tego warta?


8. Warface zmierza na konsole

Tak, teraz większość produkcji, którym nie wyszedł PC-towy podbój, postanawia spróbować swoich sił na konsolach. Nie inaczej jest z Warface, które zapowiada swoje rychłe przybycie na Xbox One oraz PlayStation 4. Na ten moment zapowiedziano zamkniętą betę, ale sama premiera ma nastąpić wkrótce. Gra zostanie wydana w wersji 1:1 co do blaszakowego odpowiednika, dzięki czemu konsolowcy nie będą narzekali na opóźnienia w aktualizacjach, itd.


Wszystko na dzisiaj! Lecę podziwiać rozłupane niebo w Fortnite, trzymajcie się.

 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze