Co w sieciówkach piszczy #63

Eloszka! Chciałem Was dzisiaj czymś zabawić lub zwyczajnie zainteresować, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Co najwyżej mogę zastanowić się na głos dokąd zmierzają gry. Nie będzie tutaj żadnego moralizatorstwa – zamiast tego zwyczajnie jestem pozytywnie zaskoczony. Czym? Dowiecie się tego z jednego z podpunktów. Zapewniam, że bez problemu zgadniecie z którego :).

Nie przedłużając, czytajcie:

1. Rejestracja do testów KurtzPel ruszyła

2. Guardians of Ember wraca na Steama

3. Warhammer Age of Sigmar: Champions w lutym podbije Steama

4. Dauntless przenosi się na stałe do Epic Games Store

5. Battlerite Royale przechodzi na Free-to-Play

6. Muzyczny koncert na żywo w Fortnite Battle Royale


1. Rejestracja do testów KurtzPel ruszyła

Ruszyła już oficjalna witryna KurtzPel, czyli ciekawie zapowiadającej się gry sieciowej. Nie wszystkim przypadnie do gustu ze względu na swoją mocno ”animcowatą” szatę graficzną, ale fani dynamicznej walki i PvP powinni być wniebowzięci. Globalna wersja wystartuje za jakiś czas, a Wy możecie wziąć udział w zamkniętych testach beta. Rejestracja ruszyła, więc zainteresowanych zwyczajnie odsyłam tutaj.


2. Guardians of Ember wraca na Steama

O Guardians of Ember głośno ostatnio, a wszystko za sprawą transformacji na model Free-to-Play, niemniej dookoła tego tytułu było kilka afer. Przykładowo jedna z nich dotyczyła nielegalnego wystawiania pozytywnych recenzji na Steamie. Po wykryciu tego procederu, Valve zadecydowało o wyrzuceniu tej produkcji ze swojej platformy.

Minął rok, zmienił się wydawca, jak i model biznesowy, więc Guardians of Ember pod skrzydłami Gameforge zapowiada swój powrót na Steama. Miejmy nadzieję, że tym razem obędzie się bez problemów.


3. Warhammer Age of Sigmar: Champions w lutym podbije Steama

Warhammer Age of Sigmar: Champions to darmowa karcianka CCG, która od roku dostępna jest na urządzeniach mobilnych. Już dawno miała mieć swoją premierę na PC, ale podobno przez różnorakie przeciwności losu (to pewnie wina skavenów!) jej debiut się opóźniał. Teraz deweloperzy zapewniają, że produkcja oficjalnie zadebiutuje na Steamie już w lutym!

Zaoferuje ona rozbudowany tutorial, wyzwania przeciwko sztucznej inteligencji, casualowe oraz rankingowe mecze z żywym przeciwnikiem oraz ”pełnoprawną kampanią z mocną narracją”. Warto również dodać, że karty z fizycznej edycji Warhammer Age of Sigmar: Champions będą mogły zostać zeskanowane i przeniesione do cyfrowej wersji. Nic, tylko czekać!


4. Dauntless przenosi się na stałe do Epic Games Store

Dauntless to taka darmowa alternatywa dla Monster Hunter: World, która nie była dostępna na Steamie i jej twórcy deklarowali, że nigdy na tę platformę nie trafią. Najwidoczniej nie przeszkadzało im to zbratać się z Epic Games, bowiem do ich sklepiku niedługo zawędruje Dauntless. Co więcej, ta sieciowa produkcja przetransferuje konta do Epic Games Store, a nawet skasuje po tym własnego patchera. W efekcie gra dostępna będzie jedynie z poziomu tejże platformy.

Twórcy tłumaczą to tym, że chcą ziścić swoją wizję o ”One Dauntless”, czyli multiplatformowej produkcji, gdzie każdy z każdym, niezależnie od platformy, będzie mógł grać. Biorąc pod uwagę zapowiedź wersji na Switcha i urządzenia mobilne, a do tego kwietniową premierą na Xbox One oraz PlayStation 4, jest to całkiem prawdopodobne.


5. Battlerite Royale przechodzi na Free-to-Play

To żadna niespodzianka, chociaż zakładałem, że ta transformacja potrwa dłużej. Oryginalny Battlerite całkiem długo wytrzymał w modelu Buy-to-Play. Jego samodzielny moduł battle royale raptem kilka miesięcy przetrwał w ten sposób – darmowa wersja dostępna będzie od 19 lutego. Może wpłynie to pozytywnie na ilości graczy, bowiem pod tym względem Battlerite Royale zdecydowanie zawodzi.


6. Muzyczny koncert na żywo w Fortnite Battle Royale

Wczoraj około godziny 20:00 w Fortnite Battle Royale odbyło się nietypowe wydarzenie. Ponad 10 milionów graczy zebrało się równocześnie na setkach tysięcy serwerów, aby uczestniczyć w darmowym koncercie DJ-a Marshmello. Muzyk przez 10 minut grał dla uczestników na żywo. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w grach sieciowych, a przynajmniej ja o żadnym, innym nie słyszałem wcześniej.

 Podczas trwania zabawy wyłączona została możliwość używania broni, uruchomiono respawn, przygotowano specjalną scenę z atrakcjami (fajerwerki, obniżona grawitacja, hologramy) i zwyczajnie dano czadu. Do tego w sklepiku gry pojawiła się skórka Marshmello. Trzeba przyznać, że Epic Games daje radę i podnosi sobie poprzeczkę coraz wyżej. Aż strach pomyśleć bowiem, co będzie dalej!


Dzisiaj kończymy tym muzycznym akcentem. Do napisania za tydzień!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze