LoL spodziewa się rodzeństwa

  • Autor: Bartek Stopyra
  • Opublikowano: 16 Sierpień 2018
  • Komentuj 1

Na platformie The Information pojawił się szczegółowy raport opisujący rzekome napięcie między deweloperem League of Legends - Riot Games, a jego właścicielem, chińską mega-korporacją Tencent Holdings.

Ogromna, chińska firma nabyła większość udziałów w Riot Games jeszcze w 2011 roku, a w 2015 roku kompletnie ją wykupiła. Oznacza to, że League of Legends także należy do portfolio Tencent, w którym znajdują się już takie hity jak Fortnite czy PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Związek pomiędzy obiema firmami często bywał napięty, podaje The Information. Kiedy gry na smartphonach zaczęły wyprzedzać ‘hardcorowe’ granie na PC-tach, Tencent oczekiwał stworzenia mobilnej wersji League of Legends. Riot Games nie zgodziło się na to, twierdząc że doznania z gry nie mogą zostać zreplikowane na telefonach - w odpowiedzi na to, Tencent stworzyło swoją własną grę mobilną Wangzhe Rongyao, która na zachodzie nosi tytuł Arena of Valor.

Pracownicy Riotu po zobaczeniu pierwszych screenshotów gry zarzucali Tencent rażącą kradzież własności intelektualnej, ponieważ postacie, mapa czy mechaniki rzeczywiście wyglądały jak kopia League of Legends. Chińska firma zareagowała na zarzuty Riotu zmieniając swoją grę tak, aby nie było żadnych powiązań do Ligi. Produkcja stała się najpopularniejszą grą w Chinach w 2017 roku, podaje raport.

The Information podaje spadek graczy oraz profitów League of Legends, co skutkowało wieloma zwolnieniami we wszystkich biurach Riot Games. W marcu firma na spotkaniu biznesowym poinformowała swoich pracowników o pogłebiającym się deficycie i potrzebie zmiany kierunku działania firmy. Może to być powód, dla którego Tencent skupia się na hitach battle royale - PUBG oraz Fortnite.

W odpowiedzi na raport, Riot Games pisze, że mimo spadku liczby graczy jest to nadal jedna z najpopularniejszych gier na świecie, a treści jakie planują wydawać mają w przywrócić League of Legends szerokie grono odbiorców. Relacje z Tencent są lepsze niż kiedykolwiek. Pomimo nieciekawej sytuacji z Arena of Valor, obie firmy się dogadały, co tylko zacieśniło więzi pomiędzy nimi - razem pracują nad nowymi produkcjami.

Miejmy nadzieję, że Riot Games zasłuży sobie na ‘s’ w nazwie już wkrótce!

[Źródła: dotesports.comcomicbook.compcgamesn.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze