Co w sieciówkach piszczy #47

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 23 Wrzesień 2018
  • Komentuj 4

Jestem chory, więc nie będzie żadnej historyjki. Dałem się zwieść ładnej pogodzie i ciepłemu słoneczku. W rzeczywistości był to sprytnie zaplanowany zamach na mój organizm. Opuściłem gardę i chłodny wiaterek zrobił swoje – wbił mi bakteryjny nóż w plecy, śmiejąc się z mojego kaszlu. Dotarłem do domu, zostałem zaopatrzony w rosół oraz odpowiednie medykamenta i czekam na swoją zemstę. Nie może być tak, że mnie wredna jesień wodzi za nos, a potem zostawia z choróbskiem. Już ja jej pokaże!

No, poza wygrażaniem pięścią w bliżej nieokreśloną stronę, co tam dzisiaj?

  1. Tides of Vengeance przywróci wiarę w World of Warcraft
  2.  LawBreakers oficjalnie zamknięte
  3. Otwarta beta Magic: The Gathering Arena rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu
  4. Mistyczna kostka wpadła do Loot Lake w Fortnite
  5. Jak nie macie 18. lat to zapomnijcie o karierze w PUBG
  6. Heavy Metal Machines ma swoją premierę
  7. NCsoft wyda swojego Lineage 2 Classic

1. Tides of Vengeance przywróci wiarę w World of Warcraft

Blizzard zapowiedział najnowszą aktualizację do Battle for Azeroth. Patch 8.1 nazywać się będzie Tides of Vengeance i wprowadzi sporą falę nowości. Mowa tutaj o zmianach u Shamana, dwóch raidach, w tym jeden mega istotny – Siege of Zuldazar. Będzie to pierwszy raid w którym powalczymy z NPC przeciwnej frakcji.

Przymierze zaatakuje piramidę trollów z Zandalaru, a Horda walczyć będzie z Jainą na morzu. Poza tym czeka nas ulepszenie ekspedycji oraz Warfronts, Heritage Armor nie tylko dla sprzymierzonych ras, zmiany w systemie reputacji oraz wiele więcej!


2. LawBreakers oficjalnie zamknięte

To raczej żadna niespodzianka. Od dawna wiemy już, że ekipa Boss Key nie istnieje, a ich tytuły wkrótce miały zostać zamknięte. I tak też się stało – oficjalnie żegnamy LawBreakers. Było miło, ale trzeba iść do przodu. Cliff Bleszinski na razie wycofał się z rynku gier komputerowych, ale zapowiedział swoją autobiografię. Ponoć ma w niej zdradzić kilka szczegółów i istotnych faktów z historii jego zamkniętego studia. Ciekawe, czy wstrząśnie branżą.


3. Otwarta beta Magic: The Gathering Arena rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu

Dokładnie 27 września ekipa Wizards of the Coast otworzy wrota Magic: The Gathering Arena dla wszystkich chętnych. Z tego co było mi dane sprawdzić ten tytuł w zamkniętej becie, szykuje się kawał dobrej karcianki. Zdecydowanie bardziej skomplikowanej niż to, co obecnie dostępne jest na rynku. I właśnie z tego powodu obawiam się, że może nie przebić się do masowego odbiorcy.

Niemniej fani Magic: The Gathering powinni być zadowoleni, zwłaszcza, że deweloper zapowiedział połączenie cyfrowej gry z fizyczną edycją. Tak, będzie można kupować realne karty i odblokowywać je w komputerowej wersji gry!


4. Mistyczna kostka wpadła do Loot Lake w Fortnite

Kamila pisała Wam o tym, że w Fortnite Battle Royale pojawiła się pewna kostka, która zaczęła wędrować. I w końcu dotarła do miejsca swojego przeznaczenia, czyli jeziora Loot Lake. Nietypowy obiekt wpadł do wody, a następnie rozpuścił się w niej. W efekcie cała powierzchnia wody zmieniła swoją konsystencję – jezioro ”zastygło” lub ”zamarło”, przybierając ten sam kolor oraz funkcję tajemniczej kostki.

Można teraz biegać po wodzie, a nawet wyżej skakać, dzięki nietypowej sprężystości powierzchni. Pojawiły się również specyficzne runy, a samo jezioro wydaje niepokojące dźwięki! Finał sezonu Fortnite nastąpi za kilka dni, więc wtedy przekonamy się, jak się całość zakończy!


5. Jak nie macie 18. lat to zapomnijcie o karierze w PUBG

Playerunknown’s Battlegrounds to bez wątpienia jedna z tych produkcji, która nastawiona jest głównie na rozwój swojej profesjonalnej sceny esportowej. PUBG Corporation, które trzyma pieczę nad wspomnianym tytułem, nieustanie wprowadza kolejne zmiany i nowości, które mają jeszcze bardziej wpłynąć na rozwój ich flagowego produktu.

Jedną z nich będzie wprowadzenie minimalnego wieku profesjonalnych graczy. Jeśli w 2019 roku nie będziecie mieli 18. lat, to zapomnijcie o swojej karierze. Druga kwestia to skład drużyn regionalnych. PUBG Corp. zdecydowało, że regionalny zespół musi mieć przynajmniej trzech zawodników z danego regionu.


6. Heavy Metal Machines ma swoją premierę

To raczej nietypowa produkcja na rynku, o której mogliście nie słyszeć. Heavy Metal Machines bowiem to wyścigowo-zręcznościowa gra MOBA w postapokaliptycznym świecie, gdzie sterujemy pojazdami rodem z Mad Maxa. Tytuł oficjalnie zadebiutował i dostępny jest w modelu Free-to-Play, więc chętnych zapraszam pod ten link.


7. NCsoft wyda swojego Lineage 2 Classic

Są takie MMORPG-i, które dawno za sobą mają lata świetności. I to nie tak, że aktualnie są martwe – zwyczajnie stare aktualizacje były ciekawsze, a współczesna wersja gry nie budzi takich emocji. Z tego powodu niektórzy deweloperzy decydują się na wydanie serwerów retro lub klasycznych.

W Europie mamy swojego Lineage 2 Classic, ale niestety dostępnego w modelu Pay-to-Play od rosyjskiego wydawcy. NCsoft również decyduje się na wydanie swojego Lineage 2 Classic, ale niestety jedynie w Ameryce Północnej, chociaż w modelu Free-to-Play. Serwery wystartują już 3 października, więc jeśli nie straszny Wam ping, to serdecznie zapraszam.


Idę dogorywać w łóżku, trzymajcie się ciepło!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze