Co w sieciówkach piszczy #42

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 19 Sierpień 2018
  • Komentuj 7

Battle for Azeroth swoją drogą, a pozostałe gry sieciowe swoją. Co tam w trawie piszczy? Ależ oczywiście battle royale, bez którego rynek nie mógłby się aktualnie obyć. Wszak każda produkcja musi wprowadzić ten tryb, inaczej nie byłaby sobą. Spokojnie, poza tym mam dla Was kilka normalniejszych informacji. Gotowi, czy nie, startujemy!

Co tam się działo w sieciówkowym świecie?

  1. Warface debiutuje na PlayStation 4
  2. Battlerite będzie miało swoje battle royale
  3. Trzeci Diabełek na Nintendo Switch
  4. Skyforge nie gorszy, też z battle royale!
  5. Black Desert otrzyma ogromną aktualizację wizualną
  6. Monster Hunter: World zbanowany w Chinach

1. Warface debiutuje na PlayStation 4

Posiadacze PS4 z nudów mogą sprawdzić Warface. To sieciowa strzelanka z wieloma trybami (w tym battle royale, oczywiście!), która właśnie pojawiła się na tej konsoli w formie Early Accessu. I taka przyjemność niestety kosztuje niecałe 20 dolarów. Spokojnie, z czasem gra dostępna będzie za darmo dla wszystkich.


2. Battlerite będzie miało swoje battle royale

To nie żart. Battlerite to całkiem przyjemny brawler, ale niestety nie otrzymał od twórców wystarczająco dużo miłości. Ci bowiem zdecydowali, że wydadzą oddzielnego, samodzielnego battle royale’a w tym uniwersum. Battlerite Royale pojawi się na Steamie w Early Accessie (płatnym) już we wrześniu. Deweloperzy deklarują, że zafundują nam jakość najwyżej klasy, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.


3. Trzeci Diabełek na Nintendo Switch

Blizzard szaleje. Gra Diablo III, dodatek Reaper of Souls oraz pakiet Przebudzenie Nekromantów stanowią zawartość Eternal Collection. W tej edycji na graczy czeka 7 klas postaci, 5 aktów i kolejne sezony szlachtowania demonów.

I to wszystko trafi na Nintendo Switch wraz ze stworzeniem towarzyszącym, Koko, ramką portretu Trójsiła oraz wyjątkowym zestaw do transmogryfikacji, który pozwoli bohaterom przywdziać kultowy pancerz Ganondorfa. Chętni otrzymają również wyjątkowe skrzydła. Kiedy? Wkrótce!


4. Skyforge nie gorszy, też z battle royale!

I kolejna produkcja uznaje, że musi mieć swoje battle royale. Skyforge dołączy do tego grona już 28 sierpnia. Skyforge: Battle Royale będzie dodatkowym, ale osobnym trybem, który znajdziemy w zakładce Adventures lub na ekranie startowym gry. Zanim wskoczymy na pole bitwy, wybierzemy jedną z wcześniej zdefiniowanych postaci. Każda z nich posiada własny zestaw unikalnych zdolności. Hurra?


5.Black Desert otrzyma ogromną aktualizację wizualną

Black Desert Online jest jednym z ładniejszych MMORPG-ów. Co prawda wymaga naprawdę dobrego sprzętu oraz ma kiepski rendering otoczenia (dosłownie wyskakuje znikąd), tak wizualnie jest prawdziwą rozkoszą dla oczu. Deweloperzy zapowiedzieli, że idą o krok dalej i zapowiadają wersję Remastered. Będzie to darmowa aktualizacja, która odświeży interfejs, zoptymalizuje oraz poprawi grafikę, zaoferuję nowe udźwiękowienie – ma być, lepiej, płynniej i ładniej.

Poza tym otrzymamy nową klasę, tereny do zwiedzania, nowy marketplace, system polowania oraz aplikację na komórkę. Kiedy? Już niedługo!


6. Monster Hunter: World zbanowany w Chinach

Wiecie pewnie o tym, że w Chinach panuje mocna cenzura, która dotyczy również gier komputerowych. Wiele tytuł, zanim trafi na tamtejszy rynek, musi ulec sporemu liftingowi graficznemu. Mowa tutaj o wykastrowaniu krwi, czaszek, kości oraz wszelakich elementów, które mogą psuć i plugawić młode umysły chińczyków. Niestety, taki jest stan rzeczy i tyle.

Niemniej Monster Hunter: World został tam po prostu zbanowany. Nie mamy informacji dlaczego, ale podobno pojawiło się sporo zgłoszeń na temat niepokojących treści w grze, dlatego cenzor chiński zadecydował o blokadzie sprzedaży tego tytułu. Tencent oferuje zwrot pieniędzy niezadowolonym mieszkańcom Chin, a Capcom czeka na informacje, co musiałby zmienić, aby gra była swobodnie tam dostępna. Ptaszki ćwierkają, że cała afera dotyczy Gnijącej Doliny, czyli lokacji w Monster Hunter: World, która niemal w całości składa się z kości, zwłok oraz czaszek.


Dzisiaj kończymy tym właśnie akcentem. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu dostarczę Wam weselszych wieści.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze