Co w sieciówkach piszczy #37

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 08 Lipiec 2018
  • Komentuj 5

Phi, pstryczek w nos wszystkim Wam, którzy twierdziliście, że Pokemon GO ma się kiepsko. Dzisiaj odbyło się wydarzenie dla społeczności, podczas którego można było złapać klasycznego Squirtle’a. Co ciekawe, występował w formie shiny, a co bardziej uparci mogli zdobyć jego wersję w okularach przeciwsłonecznych (ukłon w stronę Squirtle’a z pierwszego sezonu ”chińskiej bajki” Pokemon). Zupełnym szaleństwem był fakt, że nasz pokemon mógł się trafić w wydaniu shiny ORAZ okularach przeciwsłonecznych! Mam jednego takiego przyjemniaczka i wspaniale uzupełnia moją kolekcję kieszonkowych stworków.

No, ale poza pokemonowym szaleństwem, co się działo w minionym tygodniu?

1. Jutro poznamy szczegóły na temat PC-towej wersji Monster Hunter: World

2. Mad Max w Heroes of the Storm

3. Albion Online otrzyma Wojny Frakcji

4. Closers po usunięciu systemu ”fatigue” pęka w szwach

5. Piłkarskie zmagania w War Thunder

6. Film dokumentalny o World of Warcraft


1. Jutro poznamy szczegóły na temat PC-towej wersji Monster Hunter: World

Capcom ogłosiło, że w poniedziałek, 8 lipca, poinformują świat, kiedy na blaszakach pojawi się Monster Hunter: World. Co lepsze, dowiemy się na jaką platformę trafi gra oraz podane zostaną jej minimalne wymagania. Pozostaje liczyć na to, że nie będą tragicznie niskie. Dlaczego? Może to bowiem oznaczać, że otrzymamy podrasowaną graficznie wersję – nikt chyba nie chce otrzymać ubogiego portu z PlayStation 4, prawda?


2. Mad Max w Heroes of the Storm

Specjalnie stylizowane skórki pojawią się w grze MOBA Blizzarda już 10 lipca. Są mega klimatyczne, a filmik je promujący to takie 10/10. Poza tym, Azmodan oraz Raynor załapali się na ogromny pakiet modyfikacji, który miał dostosować ich do nowego Nexusa. I wiecie co? Całość zapowiada się niezwykle miodnie.


3. Albion Online otrzyma Wojny Frakcji

Merlyn to czwarta, duża i popremierowa aktualizacja zawartości Albion Online. Wprowadzi liczne usprawnienia i zmiany w świecie Albionu, przy czym jedną z najważniejszych nowości są Wojny Frakcji.

Wojny Frakcji to zupełnie nowy system, który pozwala graczom dołączyć do jednej z pięciu frakcji zlokalizowanych w pięciu miastach królewskich: Martlock, Fort Sterling, Thetford, Bridgewatch i Lymhurst. Ponadto, wprowadza on nowe surowce, przedmioty i wierzchowce, z których mogą korzystać gracze na wszystkich poziomach rozwoju.

Możliwość atakowania innych graczy nie jest jedyną korzyścią, którą zapewnia flagowanie się jako członek frakcji – gdy jesteście oflagowani, możecie także zdobywać punkty frakcji i reputację we frakcji, dla której pracujecie.


4. Closers po usunięciu systemu ”fatigue” pęka w szwach

Ostatnim razem pisałem Wam, że 4 lipca spore ograniczenie zniknie z Closers. Deweloperzy dotrzymali słowa i skasowali ”fatigue”. Efekt? Gra pęka w szwach. Zalała ją fala nowych graczy i wszyscy chwalą zmiany na plus. Nie ma się co również bać o ekonomię serwerów, bowiem twórcy ją zabezpieczyli. Żadnego krachu, czy inflacji nie będzie. Pozostaje zatem cieszyć się rozgrywką.


5. Piłkarskie zmagania w War Thunder

Gaijin Entertainment zaprasza wszystkich graczy War Thunder na wydarzenia ”Fiery Ball”. Każdy może zasiąść za sterami czołgu i dołączyć do polowania na bramki. Liczy się taktyka, umiejętności i współpraca.

W drużynach trzyosobowych (bądź czteroosobowych, w trybie drużynowym) gracze otrzymają dostęp do specjalnych, szybkich i zwrotnych czołgów, które jednakże różnią się od tych znanych ze standardowej gry.

Gracze, którzy wygrają mecz, nie tylko zdobędą cenne punkty do rankingu wydarzenia, ale także otrzymają unikalne oznaczenie, którym można udekorować maszynę. Mecz składa się z dwóch połówek trwających po 5 minut. W przypadku remisu, gracze otrzymają dodatkowe dwie połówki po 1,5 minuty każda. Jeśli po dogrywce nadal jest remis, zwycięstwa nie otrzyma żadna z drużyn.


6. Film dokumentalny o World of Warcraft

Tak, WoW ma 14 lat – to naprawdę kawał czasu. Nie wspominając o ilości dodatków, fabularnych zawirowań, nowości, czy zmian. Nie dziwne zatem, że część rzeczy mogła komuś umknąć. W końcu od ponad dekady król MMORPG niepodzielnie zasiada na tronie. Dlatego możecie uzupełnić brakującą wiedzę lub przypomnieć sobie pewne szczegóły dzięki poniższemu filmowi dokumentalnemu. Miłego oglądania!


Dzisiaj to by było na tyle. Wyjątkowo krótko, ale w następnym tygodniu przygotuję Wam prawdziwą bombę informacyjną :).

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze