Co w sieciówkach piszczy #33

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 10 Czerwiec 2018
  • Komentuj 3

Wiem, że wszyscy żyjemy teraz targami E3. Z tego powodu nikomu nie w głowie informacje na temat zeszłotygodniowych wydarzeń, gdy czołowi deweloperzy zapowiadają swoje nowe dzieła. Jesteśmy już po konferencji EA Games i ciekaw jestem Waszych wrażeń. Ja jestem zachwycony Unravel Two, a Anthem daję kredyt zaufania. Oby tylko nie skończyło jako marny klon Warframe/Destiny 2. Takie zresztą opinie już pojawiają się w Sieci. Brak PvP i trybu offline nie zachęca (mnie), ale z drugiej strony, może BioWare dostarczy nam pełnokrwistego RPG-a sieciowego?

Poza targami E3, co w trawie piszczy?

1. Crossout dodaje piłkę nożną!

2. Hearthstone z nowym, krótkim filmem animowanym

3. World of Tanks prezentuje polskie drzewko technologiczne

4. Bless zapowiada walki dla 140 graczy

5. Guild Wars 2 zmieniło logo na tęczowe

6. Evolve leci do kosza

7. Smite z własnym battle royalem!

8. Nowy dodatek do Destiny 2 o nazwie Porzuceni


1. Crossout dodaje piłkę nożną!

Targem Games oraz Gaijin Entertainment zapraszają do wzięcia udziału w turnieju piłkarskim w dniach 7-21 czerwca. Na graczy Crossout czeka specjalny stadion, zbudowany z popiołów zniszczonego świata. Trzyosobowe zespoły zmierzą się ze sobą w ciężkich pojazdach.

Wszyscy gracze wyposażeni zostaną w niestandardowe pojazdy oraz dwie bronie: kuszę potrzebną do ”kopnięcia piłki” oraz harpun niezbędny do jej złapania i przyciągnięcia. Jak to w sporcie bywa, najważniejsza będzie współpraca, a wygrają najlepiej zorganizowane drużyny.

Zasady gry są proste – wszystkie chwyty dozwolone, nawet zdobycie przewagi za pomocą trafienia przeciwnika harpunem. Byle zdobyć gola!


2. Hearthstone z nowym, krótkim filmem animowanym

Tak, to wystarczający powód do obecności na liście. Blizzard ma bowiem spore umiejętności w robieniu takich animacji. Nowy materiał z Hearthstone jest tego doskonałym przykładem. Z jakiej okazji powstał? Nietypowego święta ”Dnia nowych pakietów”. W ramach tego ”wydarzenia”, gdy zalogujecie się do gry 13 czerwca, otrzymacie złoty pakiet klasyczny, pełen (niespodzianka!) złotych kart. W zasadzie to tyle :)


3. World of Tanks prezentuje polskie drzewko technologiczne

Rodzimych maszyn w World of Tanks przez jakiś czas jeszcze nie zobaczymy. Niemniej Wargaming już zaprezentowało nasze czołgi. Nie wiadomo dokładnie, kiedy wjadą do gry, ale ich obecność jest potwierdzona na 100%.

Co ciekawe, deweloperzy zagłębili się w archiwa historii i wygrzebali różne plany koncepcyjne naszych inżynierów. Powołali je do życia, dzięki czemu powstało polskie drzewko technologiczne o unikalnych cechach. W ten sposób dostaniemy ”realne” maszyny, a nie tylko zmodyfikowane, radzieckie czołgi.


4. Bless zapowiada walki dla 140 graczy

Aktualizacja Siege of Castrra już niedługo pojawi się w Bless. Co zaoferuje? Pole bitwy dla 140 graczy, po 70 w jednej frakcji. Dwa, ogromne zespoły będą walczyły ze sobą o dominację. Każda otrzyma do swojej dyspozycji fortyfikację, a celem zabawy będzie pokonanie NPC-dowódcy, znajdującego się w środku garnizonu. Na wykonanie misji mamy 30 minut.

Gracze będą mogli korzystać z mobilnych armat, ale również przejąć środkową przełęcz. Zabezpieczenie jej sprawi, że zły duch zaatakuje umocnienia wroga, co zapewni sporą przewagę jednej z drużyn. Kluczem będzie zatem odpowiednie zabezpieczenie terenu oraz reagowanie na ruchy przeciwnika. Kiedy? Już niedługo.


5. Guild Wars 2 zmieniło logo na tęczowe

To poniekąd żadne zaskoczenie. MMORPG od ArenaNet nie ma problemów z mniejszościami seksualnymi. Co roku w grze urządzany jest marsz równości, w którym uczestniczy spora część społeczności. Tym razem deweloperzy poszli o krok dalej i tymczasowo zmienili logo gry, aby lepiej utożsamiało się ze sprawą.

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z tego powodu. Sporo graczy deklaruje bowiem, że to przekroczenie pewnej granicy przez twórców. O ile same parady są wydarzeniem nietypowych, tak w pewnym sensie nieobowiązkowym (ot, zwykły event), tak zmiana loga to spora deklaracja.


6. Evolve leci do kosza

Evolve nie dało rady utrzymać się jako płatny tytuł. Nie pomogło również przejście na wersję darmową. W efekcie po wakacjach czeka nas zamknięcie serwerów dedykowanych, sklepiku, rankingów i wszystkich trybów sieciowych. Dokładnie 3 września 2018 roku pożegnamy Evolve.

Osoby, które nabyły grę w wersji buy-to-play będą mogły grać w okrojonej formie i w formie peet-to-peer.


7. Smite z własnym battle royalem!

Spokojnie, to nic poważnego. Ot, nowa przygoda/dodatkowy tryb do boskiej gry MOBA od Hi-Rez. Deathmatch Meduzy to walka trzech drużyn po trzech graczy. Średniej wielkości pole bitwy będzie zmniejszało się przez burzę piaskową, która zadaje spore obrażenia. Wygrywa ten zespół, który jako ostatni utrzyma się na nogach.

Śmiało można zatem uznać, że to nic specjalnego, ale na pewno ciekawa odmiana. Nie wyobrażam sobie jednak 100-osobowego battle royale w Smite, dlatego walkę dziewięciu osób witam z otwartymi ramionami.


8. Nowy dodatek do Destiny 2 o nazwie Porzuceni

Bungie, High Moon Studios oraz Activision, ogłosili, że Destiny 2: Porzuceni, pierwsze duże rozszerzenie, ukaże się 4 września 2018 roku. Destiny 2: Porzuceni będzie dostępne do pobrania na PlayStation 4 oraz urządzenia z rodziny Xbox One, w tym Xbox One X, oraz PC. Pecetowa wersja gry będzie dostępna wyłącznie poprzez Battle.net, czyli bez zmian.

Rozszerzenie Porzuceni zabiera graczy w epicką podróż po dzikich granicach Układu Słonecznego, gdzie linia między sprawiedliwością, a zemstą jest bardzo cienka. Porzuceni to zupełnie nowa, oparta zarówno na współpracy, jak i rywalizacji aktywność końcowa o nazwie Gambit. Jest to jedyny w swoim rodzaju tryb Destiny, który łączy w sobie rozgrywkę PvE i PvP w formacie 4 na 4.

Po latach nieustannych walk, to, co pozostało z Rafy popadło w bezprawie. Gracze zbadają wewnętrzne niepokoje, odkryją nowe regiony, obudzą nowe moce i zdobędą potężną broń. Mając na uwadze stworzenie najbardziej pożądanej i głębokiej zawartości końcowej, Destiny 2: Porzuceni zabierze graczy do Śniącego Miasta. Pełna sekretów i bossów do pokonania lokacja to także zupełnie nowy rajd i jego pierwsza odnoga zaprojektowana od podstaw tak, by wesprzeć zawartość końcową.


Dzisiaj kończymy. Do zobaczenia za tydzień!

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze