Co w sieciówkach piszczy #30

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 13 Maj 2018
 • Komentuj 1

Wiecie co się niedługo zacznie? Sezon na truskawki. Musicie wiedzieć, że to ważne wydarzenie w moim życiu. Zawędruję na okoliczny targ, uśmiechnę się do sprzedawczyni oraz poproszę o kilogram tych pyszności. I tak co dwa, trzy dni będę wędrował. Co z nimi zrobię? No cóż, truskawki są dobre do wszystkiego. Można je przygotować z ryżem, makaronem, śmietaną, cukrem lub zjeść bez niczego. Ba, przepisów na ich wykorzystanie nie brakuje, więc przez najbliższe dwa miesiące będę miał co jeść. Nie żartuję, sezon na truskawki to tak naprawdę ciężki czas dla mnie…

Z czym dzisiaj podam truskawki?

 1. Tencent udostępnia emulator do PUBG Mobile

 2. Nowa liga w Path of Exile przeniesie nas w przeszłość

 3. Dota 2 z własnym battle royalem

 4. Capcom zalicza najlepszy okres sprzedażowy w historii firmy

 5. MapleStory 2 wystartowało z testami

 6. Bless wywołuje sporo kontrowersji

 7. Conan Exiles oficjalnie zadebiutował

 8. Loadout zamyka serwery przez europejskie prawo


1. Tencent udostępnia emulator do PUBG Mobile

To nie żart, chiński wydawca uznał, że PC-towcy też powinni móc zagrać w mobilną wersję Playerunknown's Battlegrounds. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego wpadli na ten pomysł, ale jak widać coś jest na rzeczy. Osoby korzystające z emulatora na blaszakach nie będą grali jednak z graczami mobilnymi – otrzymają osobny matchmaking. Po co zatem korzystać z takiego rozwiązania, gdy jest normalny PUBG na PC? Odpowiedź jest prosta. Mobilna wersja, tak jak i emulator, są darmowe! Zainteresowanych odsyłam tutaj.


2. Nowa liga w Path of Exile przeniesie nas w przeszłość

To już piętnasta liga, która pojawi się w Path of Exile. Zadebiutuje 1 czerwca i sprawi, że cofniemy się w czasie. Będziemy mogli obserwować jak powstawały historyczne budowle w grze, a do tego rozwikłamy kilka zagadek, czy postaramy się zmienić bieg czasu. Walka w przeszłości będzie wymagająca – każda eliminacja potworka zapewni nam kilka dodatkowych sekund w starych czasach. Po powrocie do teraźniejszości będziemy kontynuowali swoją potyczkę, ale już na innych warunkach. Trzeba przyznać, że to nie lada gratka dla fanów fabuły. Wraz z debiutem nowej ligi otrzymamy aktualizację zawartości, czyli nowe przedmioty, umiejętności, czy karty.


3. Dota 2 z własnym battle royalem

To też nie żart - Valve czuje klimat. W Dota 2 można kupować już Battle Pass, który jak zwykle oferuje tonę łakoci. W tym roku dostajemy przede wszystkim The Underhollow. Jest to wielodrużynowa rywalizacja (trzyosobowe zespoły biorą udział w tym trybie) o kawałek sera. Znaczy, Dota 2 otrzymuje całkiem ciekawą wariację na temat gatunku battle royale. Zespoły znajdą się w labiryncie i będą musiały znaleźć najrzadszy ser Roshana. Po drodze nie zabraknie potworów, innych graczy oraz głównego zainteresowanego, który powoli będzie zbliżał się do środka pola bitwy.


4. Capcom zalicza najlepszy okres sprzedażowy w historii firmy

Wszystko dzięki Monster Hunter: World. To nie żart, konsolowy hit rozszedł się w prawie 8 milionach kopii, przebijając tym samym wszystkie rekordy sprzedażowe Capcomu. Jakby tego było mało, ten kwartał finansowy okazał się najlepszym okresem w całej historii firmy. Pozostaje zatem liczyć na to, że deweloperzy dopracują blaszakową wersję MH:W. Jestem bowiem przekonany, że ta kura znosząca złote jaja sprzeda się również i na PC-tach.


5. MapleStory 2 wystartowało z testami

Przy odrobinie szczęścia powinniście otrzymać kluczyk do zamkniętych testów beta MapleStory 2. Koreański hit w końcu zawitał i do Europy. Nie wszyscy są jednak szczęśliwi, bowiem ta wersja znacząco różni się od oryginału. Spora część społeczności nie zaakceptuje słodko-lukrowego wyglądu gry oraz jej minecraftowego charakteru. Niemniej znajdą się i zapaleni gracze, bowiem wbrew pozorom rozgrywka jest całkiem przyjemna. Chętni mogą powalczyć o kody tutaj.


6. Bless wywołuje sporo kontrowersji

Premiera gry nastąpi 30 maja dla osób, które zechcą kupić podstawową wersję za 30 euro. Posiadacze paczek fundatorskich zalogują się już 28 maja, chociaż i zapłacą więcej – zwykła paczka kosztuje 40 euro, nie wspominając o droższych egzemplarzach. Jest to spora, chociaż nie aż tak przesadzona cena za MMORPG-a. Problem tylko w tym, że już zapowiedziano ( w grze buy-to-play!) konto premium, dające skórki, zwierzaki czy więcej miejsca na aukcji. Niby nic specjalnego, ale zawsze daje to jakieś bonusy w płatnej już grze.

Co się zaś tyczy samej gry  - wcale nie jest najlepiej. Odmieniony system walki nie porywa, auto-tracker boli, a sam świat jest pusty. Brakuje NPC w miastach, a w lokacjach drzew, krzaków, czy chociażby większej ilości przeciwników. Dla mnie kicha!


7. Conan Exiles oficjalnie zadebiutował

Sieciowy survival w świecie Conana Barbarzyńcy opuścił stajnię Wczesnego Dostępu. Początki produkcji były kiepskie, a społeczność usłyszała o tytule przede wszystkim dzięki możliwości zmiany długości męskiego przyrodzenia. Po miesiącach prac, Funcom dopracował Conan Exiles – wbrew pozorom teraz mamy do czynienia z całkiem przystępną produkcją. Zakładając oczywiście, że bawi Was zabawa w przetrwanie.


8. Loadout zamyka serwery przez europejskie prawo

Loadout od niemal trzech lat nie otrzymał żadnych aktualizacji. Ten krwawszy Team Fortress 2 początkowo wzbudził zainteresowanie, ale przez brak wsparcia ze strony deweloperów zwyczajnie wegetował. Co jednak ciekawe, zamknięcie serwerów, które nastąpi 24 maja, ma miejsce nie z powodu małej populacji (a raczej nie tylko dlatego). Powodem jest zmiana europejskiego prawa dotyczącego przechowywania danych osobowych. Wychodzi na to, że twórcy nie byli w stanie podporządkować się regulacjom i muszą zamknąć serwery. A szkoda, gra była ciekawa.


Pewnie wiecie co teraz zrobię, prawda? Uprzejmie się pożegnam i pójdę po truskawki! Czołem!

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze