Co w sieciówkach piszczy #22

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 20 Marzec 2018
 • Komentuj 2

Zostałem pokonany. Niestety, obiecałem Wam tydzień temu, że nowe podsumowanie tygodnia będzie w młodzieżowym stylu. Pełne slangu, odniesień do popkultury, śmieszków i heheszków. Niestety, w praktyce tekst zawierał więcej emotikonów, niż wartości merytorycznej. Zatem poddaję się i musicie się męczyć z ''normalnym” mną.

Tyle słowem wstępu, co się działo w ciągu ostatnich siedmiu dni?

 1. Battlefront 2 wolny od Pay-to-Win!

 2. Ninja z Drake’iem pobijają rekord Twitcha!

 3. Netmarble zmienia harmonogram pracy, bo pracownicy umierali

 4. FortCraft to mobilna, chińska odpowiedź na hit Epic Games

 5. Dota 2 wprowadza opcjonalny, ale kontrowersyjny abonament

 6. The Crew 2 już w czerwcu

 7. For Honor wprowadza Starter Edition

 8. Monster Hunter World odwiedzi Dante z Devil May Cry


1. Battlefront 2 wyzwolony – EA usuwa płatne lootboksy!

Battlefront 2 Progression update wjedzie na serwery gry 21 marca i wywróci wszystko do góry nogami. W skrzynkach nie znajdziemy już Star Cards, które miały wpływ na realną rozgrywkę. Zamiast tego, gdy zdobędziemy odpowiednią ilość punktów doświadczenia daną jednostką, to otrzymamy jeden Skill Point. Wydać go będziemy mogli na ulepszenie jakiegoś modułu lub odblokowanie Star Card. Słowem – nasze granie wpłynie na rozwój konta i postaci, a nie przypadek.

Skrzynki z kolei będą teraz nagrodą za wykonywanie zadań czy osiąganie kamieni milowych. Zawierać będą przedmioty kosmetyczne i nie będzie można ich kupić. Waluta premium, czyli Crystals, posłuży do nabywania skórek. Te z kolei również będzie można nabyć za kredyty. Brzmi dobrze, prawda?

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #22\star-wars-battlefront-2-progresja-mikroplatnosci-2.jpg


2. Ninja pobija rekord Twitcha grając w Fortnite z Drake’iem

Jak podbić w tych czasach Internet? Wystarczy, że zagracie na streamie z kimś sławnym. W tym przypadku mowa o raperze o pseudonimie Drake. Oczywiście, nie umniejszając w tym wszystkim popularności Tylerowi „Ninja” Blevinsowi, który może pochwalić się sporą popularnością na Twitchu. Tak dzięki odwiedzinom rapera, jego transmisja pobiła rekord platformy. Mówimy tutaj o ponad 700 tysiącach jednocześnie oglądających widzów. Czy trzeba dodawać, że Epic Games zyskało na tej darmowej reklamie ich Fortnite Battle Royale?

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #22\Screen_Shot_2018_03_19_at_12.43.34_PM.0.png.jpg


3. Netmarble zmienia harmonogram pracy, bo pracownicy umierali 

To nie żarty, ogromny deweloper z Korei Południowej ma na swoim koncie sporo produkcji. Jedne są popularniejsze (Lineage 2 Revolution), inne mniej (WonderKing), ale firma jest znaną marką. Ostatnio jednak złej sławy przysporzyły im doniesienia na temat naginania kodeksu pracy. Okazuje się bowiem, że deweloperzy zmuszali pracowników do regularnych nadgodzin. W Netmarble doba pracownicza trwała nawet 15 godzin dziennie i to w ciężkich warunkach. W efekcie w ciągu roku doszło tam do kilku zgonów. Sytuacja była tak ciężka, że interweniował rząd kraju, który zmusił firmę do wprowadzenia odpowiednich rozporządzeń…

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #22\Netmarble.jpg


4. FortCraft to chińska odpowiedź na Fortnite

Skoro już przy Azji jesteśmy to nie można pominąć chińskiego klona gry Epic Games. Na rynku pojawił się FortCraft, który jest mobilną odpowiedzią na aktualnie najpopularniejszego reprezentanta Battle Royale. Czy różni się czymś od oryginału? O dziwo tak. Deweloperzy zdecydowali się na dodanie nietypowych broni, jak np. miotacz ognia. Ponadto, w FortCraft możemy zaprojektować budynek przed grą, a następnie (o ile mamy surowce) postawić go jednym kliknięciem. Dzięki temu nie będziemy musieli męczyć się z budowaniem w trakcie rozgrywki.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #22\fortcraft-win.jpg


5. Dota 2 wprowadza opcjonalny, ale kontrowersyjny abonament

Valve szaleje. Dota 2 wzbogaca się o Dota Plus, czyli ewolucję dotychczasowych Battle Passów. Jest to specjalna usługa, którą można opłacać w formie miesięcznego abonamentu. Daje dostęp do różnych bonusów (całość znajdziecie tutaj), które nie wpływają na grę, a jedynie ją urozmaicają. Za wyjątkiem jednego elementu – Asystenta Plus.

To taki pomocnik, który doradzi nam które talenty wybrać, w jakie czary zainwestować lub przedmioty kupić. Wszystko na podstawie analizy składu drużyny oraz przeciwników. Poza tym pomoże podejmować ciężkie decyzje, a po meczu będzie służył radą oraz zestawem statystyk. Gracze zwracają uwagę, że to nieco zbyt duże ułatwienie.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #22\Capture-3-1-600x330.jpg


6. The Crew 2 już w czerwcu

Ubisoft ogłosiło, że The Crew 2, najnowsza odsłona „rewolucyjnej” serii gier wyścigowych w otwartym świecie, pojawi się w sprzedaży 29 czerwca 2018 r. na PlayStation 4, Xbox One i Windows PC. Dodatkowo The Crew 2 zostało rozszerzone o dodatkowe opcje, dostępne dla właścicieli systemów PS4 Pro.

Osoby zainteresowane mogą rozpocząć kolekcjonowanie pojazdów w grze już dziś, w programie The Crew Rewards. Zaliczając serię comiesięcznych wyzwań w pierwszej odsłonie The Crew, gracze mogą odblokować do 19 pojazdów w The Crew 2, w tym unikatowe pojazdy nawodne. Więcej informacji znaleźć można pod tym adresem.


7. For Honor wprowadza Starter Edition

Cóż to takiego? Powiedzmy, że tańsza wersja gry. „Starter Edition” kosztuje na Steamie niecałe 60 złotych. Dzięki takiemu pakietowi mamy dostęp do wszystkich map, trybów, eventów i przedmiotów. Jedyne ograniczenie dotyczą liczby postaci. Starterzy bowiem otrzymają trzy postacie do wyboru i kolejne trzy z wybranej frakcji do zagrania. Odblokowanie kolejnych herosów będzie już kosztowało stal. Dobry ruch ze strony Ubisoft?

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #22\jpg.jpg

 


8. Monster Hunter World odwiedzi Dante z Devil May Cry

I nie chodzi tutaj o tego nowego, młodego nastolatka, a o klasycznego łowcę demonów. Gracze będą mogli w MHW zdobyć strój syna Spardy oraz jego charakterystyczny, zmieniający się miecz. Co ciekawe, nie trzeba będzie płacić, aby położyć ręce na ekwipunku Dantego!


To wszystko w dzisiejszym odcinku. Mogę jedynie życzyć Wam cieplejszej pogody niż to, co raczy nas za oknem. Zima bowiem sobie przypomniała, że jeszcze może nam trochę podokuczać. A było już tak pięknie…

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze