Co w sieciówkach piszczy #20

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 05 Marzec 2018
 • Komentuj 5

IEM IEM i po IEM-ie! Jak w zeszłym tygodniu narzekałem na skromną ilość odwiedzających, tak tym razem gracze nie zawiedli. Wiadomo, przez brak League of Legends to wciąż nie było to samo, ale zdecydowanie ten weekend wypadł lepiej. Stoiska okupowane były tak bardzo, że momentami ciężko było gdziekolwiek przejść. Nie jestem fanem tłumów, ale wolę coś takiego, niż smutne pustki.

A sama impreza? Było dobrze. Mogłem krzyczeć do woli, jeździć na ruchomych schodach, zaczepiać ludzi, więc nie mam na co narzekać. Jeśli ktoś widział blondwłosego wikinga (słyszał na pewno), to serdecznie pozdrawiam!

Koniec już o mnie, pora przejść do konkretów! Co w minionym tygodniu się działo?

 1. H1Z1 opuszcza Early Access

 2. Defiance 2050 ma być nowszym i lepszym Defiance

 3. Guild Wars 2 zapowiada 2 epizod 4 sezonu Living World

 4. World of Tanks już niedługo będzie wyglądać prześlicznie

 5. Fortnite nie dało plecaka rakietowego, ale jest karabin myśliwski

 6. Nowa postać w Overwatch to jednak Brigitte!

 7. Pierwsza zapowiedź Harry Potter: Hogwarts Mystery

 8. Soul Worker Online już wystartował


1. H1Z1 opuszcza Early Access

Również i ten survival (teraz battle royale) postanowił wypłynąć z bezpiecznej przystani Steama po trzech latach. Deweloperzy oświadczają, że są zadowoleni z obecnej kondycji gry i planują ją w przyszłości dalej rozwijać. Już teraz otrzymujemy pakiet nowości. Wraz z oficjalną premierą gry i debiutem wersji 1.0, dostajemy przebudowany system punktacji, ulepszony interfejs, możliwość wyboru lokacji startowej czy nowe nagrody. Ba, dodano nawet nowy tryb. Zresztą, zobaczcie go sami.


2. Poznajcie Defiance 2050, czyli ''kontynuację” starego Defiance

Trion Worlds zaskoczyło niemal wszystkich. Deweloperzy uznali bowiem, że ich Defiance nie daje już rady, ale szkoda im było porzucać markę. Robią zatem reboota i ''kontynuację”, dodając do niej duży numerek i serwują w ten sposób nową grę. Defiance 2050 pojawi się w tegoroczne wakacje, jako darmowa produkcja. Rdzeń rozgrywki ma pozostać wierny oryginałowi, ale cała reszta ma zaoferować to, co życzyli sobie fani. Hit czy kit? Zobaczymy!


3. Guild Wars 2 zapowiada 2 epizod 4 sezonu Living World

Ten ''odcinek” fabuły nazywać się będzie ''A Bug in the System”. Sprawdzimy w nim labolatorium Inquestów, aby odkryć źródło ataków na Tyrię. Znalezisko podobno powinno nas zaskoczyć i będzie doskonałym wstępem do dalszych wydarzeń. Jeśli jednak nie jesteście na czasie z wydarzeniami w Guild Wars 2 to warto skorzystać ze specjalnych opracowań na Youtubie. GW2 ma całkiem interesującą fabułę, podzieloną niczym serial: na sezony i odcinki.


4. Nowy silnik Core wjedzie do World of Tanks w tym miesiącu

Już w marcu  premierę będzie miało World of Tanks w wersji 1.0. Będzie to największa i najważniejsza aktualizacja technologiczna od czasu premiery tej jednej z najpopularniejszych gier na PC-ty. Gracze mogą już przetestować swój komputer pod kątem nowej grafiki, dźwięku i muzyki pod tym linkiem. Co ciekawe, całość ma być tak zoptymalizowana, by nie trzeba było wymieniać sprzętu na komputer NASA. Zdecydowanie dobry ruch ze strony Wargaming, zwłaszcza, że po tylu latach World of Tanks nieco się już postarzał.


5. Fortnite z kolejną aktualizacją

Tak, następny tydzień i dodatkowe rzeczy w Battle Royale. Znaczy, w podstawce również pojawiło się nieco łakoci, ale to BR wzbudza najwięcej emocji. Miał być plecak rakietowy, ale coś Epic Games poszło nie tak i tymczasowo wycofali się z tego planu. Zamiast tego dostaliśmy nową lokację na dolnej części mapy oraz karabin myśliwski. Oczywiście, całości towarzyszył zestaw poprawek i drobniejszych modyfikacji. Wszystko znajdziecie tutaj, a ja wspomnę jedynie, że teraz znalezienie unikatowej broni będzie zdecydowanie prostsze.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #20\Fortnite_blog_v3-1-0-patch-notes_LuckyLanding-1200x628-070948636fdd7239311b43ec61ba9faa76dfb1d1.jpg


6. Córka Torbjörna dołącza do Overwatch!

Przyznam szczerze, że to dla mnie zaskoczenie. Liczyłem, że wszystkie te przecieki i zapowiedzi to jedynie zmyłki ze strony Blizzarda. Wiele wskazywało na to, że urocza Brigitte będzie nową postacią, ale i tak liczyłem po cichu na kogoś innego. Niemniej nie zawiodłem się, bo jej umiejętności są fantastyczne. Musicie bowiem wiedzieć, że córka Torbjörna pełni rolę wsparcia/supporta w Overwatch. Jej zdolności łączą ze sobą healera i tanka, czyniąc z niej całkiem wytrzymałą postać. Jedni nazywają ją Techno Paladynem, inni Crusaderem. Skilli nie opisuję, zamiast tego wyręczę się filmikiem! Przy okazji zapraszam do tego materiału o fabule, który porusza w pewien sposób temat rodziny w grach!

 


7. Pierwsza zapowiedź Harry Potter: Hogwarts Mystery!

Zdradza ona niewiele, ale pozwala wierzyć, że przyjdzie nam sporo czarować na urządzeniach mobilnych. Będzie można tworzyć własną postać oraz wybrać do którego domu w Hogwarcie będziemy przynależeć. Warto tutaj wspomnieć, że miejscem wydarzeń jest okres przed historią pierwszej książki o Harrym Potterze.

Questy mają dać nam swobodę wyboru i nie zostaniemy zmuszeni do wykonywania ich w określonej kolejności. Postacie które spotkamy mają być znane z książkowego uniwersum i nawet przyjdzie nam uczyć się u znanych profesorów. Podobno element „przyjaźni” ma być istotny (budowanie sojuszy, itd.). Nie zabraknie oczywiście czarowania, tworzenia mikstur  odkrywania tajemnic. Więcej szczegółów poznamy wkrótce. Sama produkcja ma zadebiutować wiosną.


8. Soul Worker Online wystartował!

Jest to co prawda otwarta beta, ale serwery są już aktywne. Produkcja jest dostępna za darmo, a do tego nawet ją spolszczono! Jak opisać samą grę w prostych słowach? Dungeonowa nawalanka z coraz to większymi przeciwnikami, przy użyciu cudacznych broni, dzierżonych przez nastolatków (głównie nastolatki). Jeśli lubicie produkcje w stylu Devil May Cry, a szukacie czegoś sieciowego, to Soul Worker Online powinien Wam przypasować.  Zainteresowanych zapraszam tutaj.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #20\soul.jpg


Niestety, to będzie na tyle. Serdecznie przepraszam za skromną ilość informacji, ale jestem padnięty po IEM-ie. Wiem, to marna wymówka, ale jakąś musiałem sobie wymyśleć! Obiecuję, że następnym razem będzie lepiej ☺.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze