Co w sieciówkach piszczy #123

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 05 Lipiec 2020
  • Komentuj 3

Witam w kolejnym podsumowaniu tygodnia. Jak tam pogoda za oknem? W Sosnowcu nie może się zdecydować (pogoda), czy grzać, czy lać. A może to i to, jedno po drugim w obrębie tego samego dnia? Tak również bywa. Mam nadzieję, że Wy jesteście mniej kapryśni i spędzacie ten czas radośnie, ale i bezpiecznie. Pamiętajcie bowiem, że okres letni to może i czas szaleństwa, niemniej miejcie głowę na karku. Wiem, ok boomer i nie potrzebujecie wytycznych akurat ode mnie, ale no – dbajcie o siebie!

Co w tym tygodniu?

1. Łączenie serwerów w World of Warcraft

2. Nowe Wormsy będą arena shooterem z trybem battle royale

3. Crucible wraca do etapu bety

4. Hyper Scape to darmowe battle royale od Ubisoft

5. Fortnite opuścił betę i Early Access

6. Magic: Legends będzie grą Free-to-Play


1. Łączenie serwerów w World of Warcraft

Blizzard powiedział, że najwyższa pora zająć się dogorywającymi światami w WoW-ie. Dlatego wakacyjne 2-3 miesiące miną nam na łączeniu serwerów w królu MMORPG. Mało popularne światy zostaną połączone z tymi bardziej zaludnionymi, aby gracze nie narzekali na brak graczy. Zaprowadzi to również porządek na liście serwerów. Konkrety kto zniknie i z kim zostanie połączony, otrzymamy niedługo. Bądźcie zatem czujni, bo może padnie właśnie na Was!


2. Nowe Wormsy będą arena shooterem z trybem battle royale

Team17 poinformowało już o nowej grze z serii Worms. Tym razem otrzymamy Worms Rumble, czyli arena shootera w grafice 2,5D, który pozwoli na walkę do 32 graczy równocześnie. Dostaniemy tryb Deathmatch oraz Last Worm Standing (battle royale), kultowe bronie (Święty Granat Ręczny) oraz częściowo zniszczalne otoczenie. Data premiery Worms Rumble nie jest jeszcze znana. Niemniej Team17 poinformowało, że zamknięta beta odbędzie się w dniach 15-20 lipca.


3. Crucible wraca do etapu bety

Amazon poinformowało, że Crucible nie wyszło tak, jak się tego spodziewali, więc cofają premierę gry. Tak, dobrze czytacie, cofają premierę gry i przenoszą ją do trybu bety. Jeśli ją posiadacie to automatycznie bierzecie udział w dalszych testach. Deweloperzy potwierdzili, że wykorzystają dodatkowy czas, aby dopracować tytuł i tym razem wydać go porządnie.


4. Hyper Scape to darmowe battle royale od Ubisoft

Jeśli myśleliście, że moda na battle royale jest już za nami to jesteście w błędzie. Swoje trzy grosze do gatunku dokłada Ubisoft z nowym, totalnie darmowym tytułem Hyper Scape. Premiera gry odbędzie się niedługo, a teraz trwają techniczne testy. Tytuł odznaczać się ma integracją z Twitch.tv, dzięki której widzowie będą mogli wpływać na przebieg meczów, pomagając faworytowi lub przeszkadzając rywalom.


5. Fortnite opuścił betę i Early Access

Epic Games usunęło znacznik beta przy Fortnite Battle Royale oraz znacznik Early Access przy zwykłym Fortnite (ktoś jeszcze pamięta o tym tytule?). Czy to cokolwiek zmienia? Właściwie to nie, z tej okazji nic większego się nie wydarzyło, a sam Fortnite nie przeszedł na Free-to-Play jak deklarowano. Zmniejszono nawet zespół deweloperski, pracujący przy tej produkcji. W zamian za to mamy Kapitana Amerykę w battle royale!


6. Magic: Legends będzie grą Free-to-Play

Magic: Legends to nadchodzący Action RPG z uniwersum Magic: The Gathering, który budzi pewne kontrowersje. Z jednej strony deweloperzy obiecali pełne Free-to-Play, czyli żadna zawartość dodatkowa, nie będzie płatna. Z drugiej poinformowali o istnieniu boosterów w Item Shopie w których będziemy mogli znaleźć unikatowe karty (umiejętności), unikatowe artefakty oraz unikatowe klasy postaci.

Żaden przedmiot nie będzie silniejszy od tych dostępnych z Free-to-Play, tylko zapewni pewną wariację na temat tego, co już będzie w grze i po prostu zmieni styl zabawy. Deweloperzy deklarują, że nie ma w tym ani grama Pay-to-Win. Do tego walutę premium będziemy mogli zdobyć, wydając standardową walutę. Czas pokaże, co z tego wyniknie.


Dzisiaj to by było na tyle. Cześć!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze