Co w sieciówkach piszczy #121

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 14 Czerwiec 2020
  • Komentuj 0

Ostatni kilka dni było zaiste gorących. Znaczy poważnie, temperatura w Sosnowcu oszalała i Słońce bez litości grzało. W growym półświatku nie inaczej, również było gorąco. E3 nie ma, ale za to w ramach Summer Game Fest deweloperzy podzielili się nowościami. Wśród nich Sony zaprezentowało konsolę PlayStation 5 oraz listę gier, która pojawi się na premierę tego urządzenia. Wygląd tego routera oceńcie sami, ja zaś dzisiaj pomarudzę o grach sieciowych i ich znikomości.

Poważnie, mało MMO na tym Summer Game Fest, ale coś udało się wyłuskać:

1. PlayStation 5 z kilkoma grami sieciowymi na premierę

2. New World z datą premiery!

3. Blightbound to ciekawy, sieciowy Action-RPG

4. Icarus to nowa gra od twórcy DayZ, więc uważajcie

5. Torchlight 3 już dostępny na Steamie, ale…

6. Nadciąga Star Wars Squadrons, czyli coś dla fanów PvP


1. PlayStation 5 z kilkoma grami sieciowymi na premierę

Sony nie rozpieszcza fanów gier sieciowych. Jeśli chodzi o nowe tytuły to na ten moment konsola nie otrzyma niczego stricte sieciowego/MMO. Nie oznacza to jednak, że nic tego typu nie zagości na PlayStation 5. Poinformowano, że podczas debiutu nowej konsoli będzie można grać w Destiny 2, Fortnite oraz Warframe. W drugiej połowie 2021 roku pulę uzupełni również GTA Online. I to by było w zasadzie tyle!

Teraz pozostaje czekać na informacje od Final Fantasy XIV, The Elder Scrolls Online, Neverwinter Online oraz Black Desert, kiedy to pojawią się na PlayStation 5. Jeśli bowiem chodzi o nowe gry to… czas pokaże!

Zabójczy wygląd PlayStation 5.


2. New World z datą premiery!

Z dobrych informacji, Amazon wykorzystało konferencję, aby poinformować o dacie premiery swojego MMORPG-a. New World zadebiutuje 25 sierpnia. Zamknięte testy beta zaplanowane zostały na 23 lipca i gwarantowany dostęp do nich otrzymają osoby, które złożoną pre-orderowe zamówienie na grę.

Co z resztą? Czy dane nam będzie sprawdzić New World przed premierą? Tego niestety nie wiadomo, ale na ten moment gra traci „hype” z prędkością światła, bowiem trailer nie wyglądał zachęcająco…


3. Blightbound to ciekawy, sieciowy Action-RPG

W zasadzie to niewiele wiemy o Blightbound. Będzie to wieloosobowy dungeon crawler, w którym trójka bohaterów musi stawić czoło potworom i uratować świat. Pojawią się questy, rozwój postaci, zbieranie ekwipunku, ciężcy przeciwnicy oraz podróżowanie od lochu do lochu. Dostaniemy nawet podział na klasy postaci. Premiera w tym roku.


4. Icarus to nowa gra od twórcy DayZ, więc uważajcie

Nie chcę brzmieć, jak ktoś uprzedzony, ale Dean Hall znany jest na rynku z tworzenia niedokończonych gier, które porzuca, kiedy szum dookoła nich zanika. Czy tak będzie również z Icarus, jego nowym projektem? Czas pokaże.

Icarus to gra podzielona na sesje o określonej długości. Trafimy na obcą planetę i w ramach z góry określonego czasu musimy wykonać różne, odgórnie narzucone cele. Oczywiście otoczenie będzie chciało nas zabić, a również inni gracze niekoniecznie będą przyjaźnie nastawieni, więc trzeba uważać. Ograniczy nas również tlen, przymus jedzenia i picia, czy znalezienia schronienia, gdy pogoda zacznie wariować.

Sama produkcja udostępniona zostanie za darmo w przyszłym roku.


5. Torchlight 3 już dostępny na Steamie, ale…

…w Early Accessie. To nie powinna być dla Was żadna niespodzianka, ale faktyczną niespodzianką jest niespodziewany debiut gry na platformie Valve. Jeśli zatem chcecie pograć w Torchlight 3, który nie jest już grą MMO, ale zachował skromne elementy sieciowe, to zapraszam. Uprzedzam jedynie, że początkowe recenzje gry nie są zbytnio zachęcające.

Na ten moment mamy jedną mapę z ograniczeniem do 40 osób na niej. Do tego wiemy, że po zakończeniu Early Accessu nastąpi czystka serwerów, co warto brać pod uwagę.


6. Nadciąga Star Wars Squadrons, czyli coś dla fanów PvP

O tym tytule praktycznie nic nie wiemy. EA Games potwierdziło, że  Star Wars Squadrons powstaje i będzie grą PvP, ale na pełną prezentację gry należy poczekać do 15 czerwca, czyli do jutra. Nie wiadomo, co to będzie, ale gracze obawiają się podrasowanego trybu myśliwców z Battlefront 2 i niczego poza tym. Jutro przekonamy się, czy EA postara się nieco bardziej, czy pójdzie na łatwiznę.

 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze