Co w sieciówkach piszczy #11

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 18 Grudzień 2017
 • Komentuj 1

Bry wszystkim! Jeszcze kilka dni i mamy święta, zatem mam nadzieję, że spędzicie je w ciepłym gronie. Znaczy, no, jak już sobie napełnicie brzuchy i otworzycie prezenty, to nie zapominajcie, że level sam się nie wbije! Z tego powodu pędzę ze świeżą paczką najnowszych doniesień.

Swoją drogą najmocniej przepraszam za nadmiar doniesień z Fortnite w mojej działalności. Zaobserwowałem u siebie pewien fanatyzm do tego tytułu, w efekcie nie potrafię do niego podejść obiektywnie. Czujcie się zatem ostrzeżeni!

Ten tydzień należy do okresu niespodziewanych premier i ich zapowiedzi. Co możecie znaleźć pod choinką?

 1. Quake Champions z nowym bohaterem

 2. Wild Terra i niespodziewana premiera

 3. Hanzo w Heroes of the Storm

 4. For Honor z serwerami dedykowanymi!

 5. Fortnite Battle Royale i przepustka sezonowa

 6. Kupując skórkę w EVE Online, wspieracie rodzinę zmarłego pracownika.

 7. Twórcy Tibii z nową grą

 8. Ashes of Creation zaoferuje 64 klasy postaci

 9. Monster Hunter: World zapewni darmowe DLC

 10. *”Bonus” na końcu…


1. Quake Champions otrzymuje gry rankingowego i nowego-starego bohatera

Fani Quake 3 Arena powinni pamiętać Keela. Ten wojownik zawsze ruszał do boju w pierwszej linii. W Quake Champions wyposażono go w granaty, którymi może zasypać swoich przeciwników. Jeśli będzie zbierał paczki z amunicją to czas odnowienia tej zdolności ulegnie skróceniu.

Poza tym gra wzbogaciła się o tryb oraz tabele rankingowe. Prócz tego otrzymaliśmy nową mapę, Vale of Pnath, przeznaczoną do potyczek 1vs1 oraz 2vs2. Na deser wspomnę o wprowadzeniu ponad 40 różnych celowników – teraz każdy dostosuje go do własnych upodobań.


2. Wild Terra Online zapowiada swoją premierę 

Ta nastąpiła dokładnie dzisiaj. Jeśli nie znacie tego tytułu to powinniście wiedzieć, że to „masowy, wieloosobowy symulatorem życia osadzonym w napędzanym przez graczy średniowiecznym świecie. Tutaj każdy znajdzie zajęcie, które przemówi do jego duszy: eksploracja świata, polowanie, tworzenie, dekorowanie domu, walki oraz oblężenia zamków. Zacznij jako ocalały - zostań średniowiecznym królem!

Tak przynajmniej brzmi steamowy opis gry. Zainteresowanych odsyłam w to miejsce.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #11\data-ofitsialnogo-reliza-wild-terra-online.jpg


3. Heroes of the Storm odwiedził Hanzo i świąteczny nastrój

MOBA od Blizzarda przeszła ogromną zmianę, która przez wielu nazywana jest HotS-em 3.0. Modyfikacje dotyczą systemu działania maskowania/niewidzialności, usunięcia amunicji z wież i fortyfikacji, czy działania modelu dobierania graczy. Jest tego dużo, a o wszystkim szczegółowo poczytacie tutaj. Prócz tego warto wiedzieć, że Hanzo zasilił szeregi bohaterów Nexusa oraz właśnie trwa świąteczny event.


4. For Honor otrzyma serwery dedykowane!

Tak, największa bolączka gry w końcu zostanie poprawiona. Ubisoft zaprosił najpierw do testowania tej nowej funkcji, zanim pełnoprawnie pojawi się ona w For Honor. Co ciekawe, w zabawie mógł wziąć udział dosłownie każdy, niezależnie czy posiadał tytuł, czy też nie. W ramach testowania serwerów dedykowanych, udostępnione zostały trzy tryby gry (Duel, Dominion, Tribute) oraz wszystkie postacie. Piszę w czasie przeszłym, bowiem ta rewelacja dostępna była w ubiegłym tygodniu. Niemniej najważniejsze pozostało – będą serwery dedykowane!


5. Fortnite Battle Royale otrzymuje przepustkę sezonową

Kupujecie taki bajer za 950 V-dolców (około 40 złotych) i gracie. Przy okazji zbieracie punkty doświadczenia, które expią Waszą przepustkę. Co zdobyty poziom dostajecie jeden przedmiot kosmetyczny. W sumie jest ich 70, w tym skórki, emotki oraz inne bonusy. Wartość paczki wynosi około 12 tysięcy V-dolców, a czas potrzebny do jej pełnego wyexpienia waha się od 75 do 150 godzin. Uwaga – macie czas do 20 lutego na zdobywanie łakoci, bowiem do wtedy obowiązuje przepustka sezonowa.


6. Kupując skórkę w EVE Online, wspieracie rodzinę zmarłego pracownika

Deweloperzy z CCP poinformowali, że w zeszłym miesiącu w tragicznym wypadku zginął jeden z ich pracowników (Blaze). Firma wspiera ich rodzinę, a teraz ma mały apel do fanów gry. Jeśli chcą pomóc, a nie mają ku temu fizycznej możliwości, mogą tego dokonać poprzez zakup specjalnej skórki w EVE Online.

Skórki były dostępne jednorazowo i wyłącznie przez tydzień, a całość pieniędzy z ich sprzedaży trafiła w ręce rodziny zmarłego pracownika. Wstępne szacunki wskazują, że akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony społeczności. To kolejny dowód na to, że gracze EVE Online to dorośli ludzie, którzy nie obracają się plecami do bliźniego.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #11\2.jpg


7. Twórcy Tibii uruchamiają testy Project: Battle Arena

Tak, deweloperzy z CipSoft uznali, że pora zaatakować rynek nową grą. Cóż to będzie? Taktyczna gra akcji, gdzie walkę toczyć będziemy w liczbie 15 na 15. Niestety, szczegółów nie znamy, a w Sieci jest więcej plotek niż wiarygodnych informacji. Niemniej, trzymamy rękę na pulsie!

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #11\t4.png


8. Ashes of Creation zapowiada 64 klasy postaci

Tytuł ten uznawany jest za nadzieję dla gatunku MMORPG. Daleki jestem od wyciągania aż takich wniosków, ale kolejne informacje o grze pozwalają wierzyć, że ta produkcja przynajmniej namiesza na rynku.

Opierać się będzie na modelu abonamentowym i zaoferuje aż 64 klasy postaci. Na początku wybieramy jedną z ośmiu, potem dobieramy drugą – z tego połączenia powstaje unikalna specjalizacja. Rozpiska poniżej. Obawiam się tylko, że z czasem grywalnych będzie tylko 10 klas, a reszta pozostanie zwykłą ciekawostką… Chociaż Charlatanem to bym pograł!

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #11\g2dT3yV.jpg


9. Monster Hunter: World otrzyma darmowe DLC

Deweloperzy potwierdzają, że gra może liczyć na wsparcie po premierze. Z tego powodu będą udostępniali w regularnych odstępach czasu, darmowe paczki DLC. W ich skład będą wchodzili nowi przeciwnicy. Dzięki temu społeczność nie będzie narzekała na brak wyzwań oraz zostanie przy grze dłużej.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #11\test.jpg


I to by było na tyle. Znaczy, mógłbym napisać o problemach w PUBG, które związane były z widocznością kobiecych narządów płciowych. Możecie sobie wyobrazić jaki z tego powstał raban! Obiecałem sobie jednak, że przed świętami nie będę pisał o kolejnych dramatach, jak np. w Rifcie i paczce za 100 dolarów z jednym, losowym wierzchowcem z puli 42 dostępnych. Po co sobie przecież psuć atmosferę przedświąteczną, prawda?
 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze