Co w sieciówkach piszczy #101

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 08 Grudzień 2019
  • Komentuj 0

Uszanowanko wszystkim! Dzisiaj chciałbym Wam zakomunikować, że wyszło już Pół Wieku Poezji Później, czyli fanowska produkcja w świecie Wiedźmina. Zapraszam do oglądania, zwłaszcza, że niedługo będziemy mogli oglądać Geralta od Netflix. Wygląda zatem na to, że grudzień upłynie nam pod znakiem Białego Wilka. No, to teraz przejdźmy do rzeczy!

Czyli co w tych sieciówkach piszczy?

1. Temtem z datą premiery Early Accesu

2. The Elder Scrolls Online z nowym dodatkiem-rozdziałem w styczniu

3. Legends of Aria z kontami Free-to-Play

4. Darmowy weekend z Fallout 76

5. The Elder Scrolls: Legends nie będzie dalej rozwijane

6. Gwint wycofuje się z konsol


1. Temtem z datą premiery Early Accesu

Temtem to pokemonowate MMO, które pojawi się już niedługo na PC-tach. Na 21 stycznia zaplanowano Early Accessesową premierę na Steamie, więc większa liczba osób będzie mogła sprawdzić ten tytuł. Zapewnia, że warto, a już zwłaszcza, jak lubicie serię Pokemon i ostatnie gry nie przypadły Wam do gustu.

Sam Early Access zapewni dostęp do trzech z siedmiu wysp, 50% fabuły, którą będzie można przejść w kooperacji, mnóstwo temtemów, wstęp do rozgrywek rankingowych, czy polowania na wersję luma, czyli ichnia odmianę shiny. Polecam!


2. The Elder Scrolls Online z nowym dodatkiem-rozdziałem w styczniu

ZeniMax poinformowało, że zaprezentuje nowy dodatek to TESO 16 stycznia w Las Vegas podczas HyperX Esports Arena, które zorganizowane zostanie w Luxor. Wtedy otrzymamy szczegółowe informacje na temat kolejnego rozdziału w historii tego MMORPG-a. Nieco wcześniej, bowiem 12 grudnia, dostaniemy nowy cinematic, który być może rzuci nieco światła na przyszłe rozszerzenie.


3. Legends of Aria z kontami Free-to-Play

Aktualizacja New Dawn przyniosła Legends of Aria specjalne konta F2P. Możecie sprawdzić tego staroszkolnego MMORPG-a za darmo, ale musicie liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Przykładowo pogracie jedynie na oficjalnych serwerach, nie założycie lub dołączycie do gildii, czy nie będziecie mieli własnego domku.

Z drugiej strony sprawdzicie tytuł za darmo, a jeśli Wam się spodoba to wystarczy zakupić Citizen Pass, aby znieść ograniczenia i cieszyć się całością. Uprzedzam jednak, że sam tytuł to „oldschool” pełną gębą!


4. Darmowy weekend z Fallout 76

Bethesda poinformowała, że będzie można sprawdzić legendarnego już Fallouta 76 za darmo przez weekend. Dokładnie od 12 grudnia, godziny 17:00 do 16 grudnia do 18:00 otrzymamy praktycznie pełen dostęp do gry. No, z wyjątkiem aktualizacji Wastelanders.

Całość nazwana została weekendem bezpłatnej próby. W tym czasie sam Fallout 76 dostępny będzie też taniej, a własną kopię będzie można zyskać z rabatem nawet do 50%. Wszelkie postępy poczynione podczas próby zostaną zachowane, o ile tylko gra toczyć się będzie na tym samym koncie – będzie więc można kontynuować dokładnie w miejscu przerwania gry.

Tutaj również mała uwaga dla graczy na konsolach! Aby zyskać dostęp do weekendu bezpłatnej próby Fallouta 76 wymagane jest konto Xbox Gold lub PlayStation Plus. Niestety :(


5. The Elder Scrolls: Legends nie będzie dalej rozwijane

Bethesda przekazała, że kończy wsparcie i rozwój karcianki The Elder Scrolls: Legends. Tytuł ten wciąż będzie działał, serwery będą aktywne, okazjonalne wydarzenia oraz comiesięczne nagrody wciąż będą obowiązywały. Niemniej dalszy rozwój gry nie jest planowany i zimowy dodatek się nie pojawi.

Nie wiadomo, czy tytuł ten na stałe pozostanie w trybie utrzymywania, czy też z czasem twórcy do niego wrócą. Na ten moment należy jednak liczyć się z tym, że to w zasadzie koniec. Czymże bowiem jest karcianka bez regularnych aktualizacji?


6. Gwint wycofuje się z konsol

Gwint ma się średnio, chociaż sporo pomogła grze mobilna premiera. Co prawda tytuł ten dostępny jest aktualnie jedynie na iOS, ale już urządzenia z tym systemem zapewniają Gwintowi 68% zarobków! Konsole zaś stanowią jedynie 4% i dlatego zdecydowano się na wycofanie z nich. Zwłaszcza, że na horyzoncie jest premiera na Androidzie, więc twórcy nie chcą niepotrzebnie dokładać sobie roboty.

W dniu 9 grudnia 2019 zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, która pozwoli graczom zgłosić chęć skopiowanie postępów z konta konsolowego na nowe lub istniejące konto GOG. Niestety, nie ma możliwości połączenia ze sobą konta konsolowego oraz GOG; kopię konta konsolowego można będzie utworzyć jedynie na koncie GOG, które w momencie wysłania żądania nie posiada żadnych postępów w Gwincie.

Możliwość skopiowania konta będzie dostępna przez 6 miesięcy — od 09.12.2019 do 09.06.2020. W dniu 9 grudnia pojawi się ostatnia aktualizacja wersji GWINTA na konsole. Gra pozostanie dostępna na konsolach do 9.06.2020, ale jej funkcjonalności będą ograniczone.


Dzisiaj to by było na tyle. Klasycznie, kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze