Legacy w Path of Exile

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 03 Marzec 2017
  • Komentuj 2

Path of Exile Legacy

Macie ochotę znów poginąć w PoE? Dobra okazja!

Jak średnio co 4 miesiące, w Path of Exile rusza nowa liga - tym razem nazwana Legacy. Twórcy ze studia Grinding Gear Games pokazali ostatnio, że "nie cackają" się z hack'n'slash i niewiele im brakuje, by wyrosnąć na najlepszy tytuł w tym gatunku, jaki aktualnie mamy do dyspozycji. A może już tego dokonali? Do połowy 2017 roku chcą dodać do Path of Exile... nie jeden... nie dwa... a kilka aktów! Już dziś - w piątek - o godzinie 20:00 polskiego czasu spodziewać się możemy powrotu milionów graczy do Path of Exile, przed wielką aktualizacją zaplanowaną na połowę 2017 roku rusza jeszcze jedna liga. Legacy przyniesie nam nie tylko nowe przedmioty, zmiany w balansie, nowe kamienie (tzw. Jawele) ale również zasady ligi - tym razem twórcy postanowili zmiksować poprzednie i wydać Legacy jako jeden "multi-league". Spotkamy więc wyłomy znane z ostatniej ligi nazwanej Breach, zamrożone zaklęte potwory znane z Essence, a także inne mechaniki z lig Anarchy, Nemesis czy Perandus. W jaki sposób będzie to działać? Cóż, twórcy Path of Exile się "nie ciasteczkują" - lista zmian ma kilkadziesiąt linii, a to jeszcze nie koniec przed dzisiejszym dniem.
Jednak czym taka nowa liga jest? Warto wyjaśnić to osobom, które pierwszy raz chciałyby podejść do Path of Exile. Każda nowa liga sprawia, że stworzone na niej postacie przechodzą do tzw. ligi Standard - ma to na celu stworzenie czystego, nowego pola dla graczy, którzy chcą zyskiwać popularność jako "pierwsi" w jakiś wyzwaniach. Do tego dochodzi czysta ekonomia - ponownie przedmioty cenne są faktycznie cenne, bo niewielka ilość graczy je posiada. Co dzieje się ze starymi postaciami? Przechodzą na Standard - do ligi, w której znajdują się wszystkie postacie z Path of Exile (nie licząc lig Hardcore), nie tracimy przedmiotów jakie zdobyliśmy, ale nie możemy grać z osobami z aktualnej ligi i nie możemy przenosić pomiędzy ligami przedmiotów.

Path of Exile Legacy

Mieszanie starych lig? Lepszego pomysłu nie dało się wymyślić!

Legacy pozwoli nam na zdobycie unikalnych i legendarnych przedmiotów, które wcześniej przypisane były do konkretnej ligi - mając aktywne kamienie, zwane Leaguestone, będziemy mogli zdobyć takie legendarki, zarezerwowane wcześniej dla innych lig. Gracz może posiadać na raz 3 aktywne Leaguestone, które zamieniają odwiedzaną lokację w formę z poprzedniej ligi, dodatkowo Leaguestone będą posiadać swoje własne dodatki, by walka była jeszcze bardziej różnorodna. Gracze będą mogli również znaleźć bardzo rzadkie relikty pozwalające na wejście do lokacji Reliquary - tam na największych szczęśliwców czekają "oryginalne" wersje 40-tu znanych z Path of Exile przedmiotów, jednak o potężnych statystykach. Twórcy Grinding Gear Games ponownie pokazali jak bardzo kochają graczy i wolny handel - Leaguestone możemy sprzedawać, więc na pewno handel potężnymi z nich będzie oblegany.

Path of Exile Legacy

Essence + Breach + Nemesis + Anarchy + Parandus = ?!?!?!11one

Podobnie jak i w poprzednich ligach, otrzymamy nowe wyzwania - ich ukończenie zapewni nam parę rzeczy z wizualnych mikropłatności. Za 12 ukończonych wyzwań otrzymamy efekt pojawiający się na śladach naszych stóp, za 24 otrzymamy animację nakładaną na posiadaną broń (wygląd zgodny z "stylem" Legacy), zaś za 36 otrzymamy animację portalu. Podobnie jak wcześniej, możemy też budować "totem" do naszego PoH (rodzaj housingu w grze), pokazujący innym graczom, jak dużo wbiliśmy wyzwań. Potężną dawkę informacji o tym, jak będzie wyglądać liga Legacy i jakie mechaniki, przedmioty, elementy będzie zawierać znajdziecie w tym materiale na YouTube. Nie mieliście okazji nigdy zagrać, a chcielibyście dowiedzieć się więcej o tej grze? Albo graliście, ale wolicie zobaczyć czy warto wrócić i jak wiele się zmieniło? O godzinie 20:00 możecie spodziewać się live u Brodatego - zarówno na kanale YouTube jak i na kanale Twitch jednocześnie. Do zobaczenia w PoE!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze