Co tam z PS4?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Marzec 2013
  • Komentuj 7

Jeśli jesteście już w tak podeszłym wieku jak Rock (no możecie być trochę młodsi) to zapewne pamiętacie jaką frajdę sprawiała pierwsza konsola spod znaku Sony - PlayStation 1. Nie ma co ukrywać to urządzenie na zawsze zmieniło branżę gier komputerowych, a my współcześni gracze, możemy czerpać z owoców rewolucji jaką już prawie 20 lat temu zafundował nam ten japoński koncern.

Obecnie konsol do gier jest na rynku kilka, ale niezaprzeczalnie to własnie urządzenie Sony kojarzone jest z wprowadzaniem najświeższych technicznych nowinek do swoich produktów (Blu-Ray, bezprzewodowy pad z funkcją wykrywania ruchu, wi-fi). Jesteśmy pewni że więkoszość z Was miała okazję trzymać w swoich rękach charakterystycznego pada Sony i spędziła kilka godzin przykuta do ekranu telewizora świetnie się przy tym bawiąc.

http://youtu.be/H-KSk1Tg0Qg Dla tych którzy śledzą branżę nie jest zaskoczeniem zapowiedziana przez Sony zmiana pokoleniowa w gestii swojego sztandarowego produktu - wielkimi krokami nachodzi PS4 zastępując starzejące się (ale nadal dysponujące sporymi możliwościami) PS3. Umarł król, niech żyje król! Do dziś dalej nie wiadomo o PS4 wszystkiego co chcielibyśmy wiedzieć, jednak wydawcy gier już teraz zaczynają podsyłać nam informacje na temat swoich najnowszych produkcji. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy tę oto listę, wraz z naszymi pierwszymi wrażeniami.
The Witness Przygodówka ze studia Number None Inc zabiera nas na tajemniczą, niezamieszkaną (ale czy na pewno?) wyspę, gdzie czeka na nas otwarty świat, masa zagadek do rozwiązania i piękna, kolorowa grafika 3D. O zagadkach słów kilka - te mają różnić się od siebie poziomem trudności, stopniem skomplikowania czy sposobem ich rozwiązania (cierpliwość to cnota!). Szykować mózgownicę bo w grze jesteśmy skazani tylko na siebie i potęgę naszego pomyślunku.
Watch Dogs O Watch Dogs pisaliśmy już wcześniej tutaj, ale na pewno nie zaszkodzi lekkie przypomnienie. Produkcja ze studia Ubisoft Montreal to gra akcji, w której kierujemy bohaterem mającym dostęp do większości baz danych na świecie, potrafiącym podsłuchiwać telefony czy manipulować znajdującymi się w pobliżu elektrycznymi urządzeniami - a to wszystko w otwartym świecie. Oprócz niekwestionowanego geniuszu naszego bohatera w posługiwaniu się wszelkiego rodzaju elektroniką, ten potrafi dużo więcej - możecie nam wierzyć, że nie jest typowym komputerowym geekiem, a przemoc fizyczna nie spędza mu snu z powiek. http://youtu.be/kKbczolHB98 Killzone Shadow Fall Niezwykle ciekawie zapowiadający się FPS ze studia  Guerrilla Games oddaje nam pod kontrolę Shadow Marshala, wojownika który musi próbować utrzymać kruchy i niepewny pokój między ludzkimi  szczepami, które mówiąc krótko nie przepadają za sobą. Trailer zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie, zapowiada się solidna gra! http://youtu.be/H2EmxNkULy0 Knack Knack to mały, niepozorny robot, który jak sie okazuje jest ostatnią nadzieją ludzkości przeciwko straszliwemu zagrożeniu ze strony goblinów. Ludzcy naukowcy na szczęście nie są w ciemię bici, Knack może w każdej chwili z pozoru niewinnej zabaweczki przekształcić się w wielką walczącą maszynę z ogromnymi zasobami energii i siły. Oczywiście nawet Knack będzie potrzebował pomocy, więc twórcy ze studia Sony Computer Entertainment umieścili w grze innych bohaterów, którzy będą mieli spory wpływ na to co dzieje się na ekranie. http://youtu.be/uK7pFjCXxOE Deep Down Prezentując nam Deep Down Capcom sprawił, że aż zaświeciły nam się oczy. Ta fabularna gra fantasy interesująca jest z kilku względów, Wy jednak powinniście zwrócić uwagę na oprawę garficzną. Silnik, który sprawia że wszystko tak pięknie wygląda nazywa się Panta Rhei i z tego co nam wiadomo bedzie napędzał większość gier Capcom wydanych na konsole następnej generacji. http://youtu.be/FJCf3OGFdq0 DriveClub Wyścigówka jakiej do tej pory miało nie być. Długo kazano nam na nią czekać, ale w końcu spece z Evolution Studios ogłosili swoją najnowszą grę wyścigową właśnie na PS4. Tutaj wraz z grupą przyjaciół możecie wyzwać inny team na pojedynek i zgarnąć miano najszybszego kierowcy. Jeśli idzie o grafikę to wystarczy spojrzeć na trailer i już wiadomo, że dokładność detali czy cieni sprawi, że przyjemność z gry będzie zaiste bardzo wielka. http://youtu.be/HVuiR2o6lxg inFamous: Second Son inFamous: Second Son to znakomicie zapowiadająca się gra akcji w której wcielamy się w  Delsina Rowa, który w wyniku zbiegu okoliczności zdobywa nadprzyrodzoną moc pozwalającą mu zmieniać się w dym. Jednak nie wszyscy przyjaznym okiem patrzą na nasze nowo zdobyte umiejętności. Nie mija dużo czasu a na naszym tropiem podąża rządowa agencja do walki z bio-terrorystami. http://youtu.be/0KeM7Mj4xsQ

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze