Co powie Kratos?

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 08 Luty 2018
  • Komentuj 2

W God of War, które ujrzycie już 20. kwietnia, Kratos przemówi do nas głosem Artura Dziurmana.

Gra pojawii się na konsolę PS4, a tytułowy bohater zmierzy się z ferajną zamieszkującą nordycką mitologię. Będzie to piąta odsłona popularnej serii slasherów. Czeka nas niezwykłe widowisko oraz pełne dynamiki walki. Tłem dla scen rzezi, przetykanych nielicznymi scenami spokoju (zapewne w postaci przerywników poświęconych rodzinie Kratosa) będzie muzyka stworzona przez niezrównanego Beara McCreary'ego, odpowiedzialnego za ścieżkę dźwiękową do takich seriali jak Battlestar Galactica czy Walking Dead.

Nie bez powodu napisałam tyle o muzyce. Otóż, dzisiaj team Playstation Polska udał się do studia dubbingowego, by porozmawiać z Arturem Dziurmanem, który użyczy głosu samemu Kratosowi. Z wywiadu możemy dowiedzieć się sporo nie tyle o fabule, co o charakterze Kratosa w nadchodzącej grze.

Kratos i Atreus

Artur przyznaje się w wywiadzie, że Kratos zrobił na nim wielkie wrażenie. Zawsze marzyła mu się rola typowego herosa, a tutaj musi wcielić się w samego boga. Aktor zaznacza jednak, że w Kratosie odkrył coś w rodzaju wrażliwości, którą daje się wyczuć zwłaszcza podczas scen z synem.

Podoba mu się relacja między Atreusem a Kratosem, to że bóg krótko trzyma chłopaka. Jednak w pewnym momencie zauważa zmianę w sposobie prowadzenia rozmowy. Kratos nie zawsze krytykuje chłopaka, potrafi być wręcz serdeczny, ale, oczywiście, bez przesady. Kratos pozostaje Kratosem.

Artur Dziurman

Na wywiadzie, który możecie obejrzeć pod tekstem, widać, że Dziurman ma do czynienia z samym tekstem, nie widzi scen z gry. Przyznaje, że fakt ten nieco mu pracę utrudnia. Wszelkie wypowiedzi osadzone są jakimś kontekście - zależą od otoczenia, od postawy bohatera, od interlokutora. Dubbing na podstawie samego tylko tekstu to wielkie wyzwanie dla wyobraźni aktora.

Posłuchajcie zresztą sami, z jaką pasją i zaangażowaniem Artur Dziurman podchodzi do roli. Mi osobiście bardzo podoba się jego głos. 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze