Co już było na GamesCom?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Sierpień 2014
  • Komentuj 10

x-gamescom-13-016-002-c5

GamesCom ledwo się zaczął, a już zasypano nas nowymi wiadomościami i trailerami. Gracze nie powinni być zawiedzeni, choć pojawiło się kilka kontrowersji. Co takiego pokazano w Kolonii na co powinniście zwrócić uwagę?

Call of Duty: Advanced Warfare

http://youtu.be/r66PFe_BeGs Wczoraj pisałem o tym jak wygląda tryb multi w Call of Duty: Advenced Warfare, teraz zerknijcie na 7 minuty gameplay z kampanii dla pojedynczego gracza. Sledgehammer Games w swoim pokazie przygotowało dla nas fragment misji Collapse, w której zniszczony został most Golden Gate w amerykańskim San Francisco. W związku  z premierą nowego CoDa Microsoft  ogłosił przygotowaną specjalnie na tą okazję wersję XBO z terabajtowym dyskiem.

Assassin's Creed Unity

http://youtu.be/ODX8wrIb0ns Nie jest za bardzo co napisać w związku z nowym trailerem Assassin's Creed Unity poza tym, że się ukazał. Czy może doszukaliście się w nim jakiejś nowości?

Far Cry 4

http://youtu.be/WUhXSkjxZUg Krótki film przygotował dla nas Ubisoft w związku z Far Cry 4. Trailer skupia się na eksploracji państewka Kyrat i przybliży graczom 3 różne miejsce jakie będziemy mogli odwiedzić: gęstą nieprzebytą dżunglę, ośnieżony szczyty wzgórz, a nawet starożytne świątynię.

Forza Horizon 2

http://youtu.be/5Nbd1t5zaxM Chwilę po tym jak oświadczono, że Forza 5 doczeka się DLC producent Forza Horizon czyli Playground Games zaczął mówić o drugiej części tej wyścigowej gry. Pokazane nam wideo skupia się bardziej na funkcjach społecznościowych niż na prawdziwym ściganiu, ale zerknąć warto.

Halo 5 Guardians

http://youtu.be/PnMKTl9VhJU Microsoft zamknął swój pokaz prezentacją Halo 5 Guardians. Wiemy już, że będziecie mogli dołączyć do bety, która zacznie się 29 grudnia tego roku. Będziecie mogli przetestować 7 map, w których podzieleni na 2 drużny zawodnicy rozegrają mecze 4 vs 4.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

http://youtu.be/ZUamHfdoSyc CD Projekt dalej lansuje swojego Wiedźmina (nie dziwota!). Zaprezentowany nam został nowy trailer, który nie pokazuje za dużo z tego jak gra wygląda, raczej opowiadając nam o swoich inspiracjach. W pokazanym filmie więcej jest informacji o tym jak zachowywać się będą potwory i jak deweloper skonstruował świat gry -  coś w rodzaju pamiętnika twórcy.

Superhot

http://youtu.be/pRXl_foyneo Wiedźmin to nie jedyna polska gra pokazana podczas GamesCom. O Superhot na pewno jeszcze usłyszycie, na razie chłopaki z Łodzi przygotowali nowy trailer swojego dość niezwykłego FPSa, w którym czas zatrzymuje się kiedy zatrzymuje się gracz. Śledźcie informacje o Superhot bo to może być naprawdę bardzo gorący temat.

Evolve

http://youtu.be/tGJrAqPG-V0 Zaprezentowana została nowa mapa do Evolve pod nazwą Destillery. W trailerze widać jak stwór przypominający Kraken ściera się w śmiertelnym pojedynku przeciwko czterem ludzkim łowcom. Zwracają uwagę warunki pogodowe oraz nowe krzątające się zwierzątka, które mogą stanowić idealny żer dla gracza kierującego potworem.

Rise Of The Tomb Raider

tomb-raider-definitive-edition-large

Ogłoszenie, że nowy Tomb Raider trafi tylko i wyłącznie na konsolę Xbox One wywołał wielkie zamieszanie w sieci. Na Tweeterze odezwali się fani Larry protestujący przeciwko nie wydaniu na gry na inną platformę jak konsolę Microsoftu. Czy jednak ''exclusive'' oznacza to co ma oznaczać? Wiele razy słyszałem o różnych projektach AAA, że pojawią się tylko na taką platformę i nie ma szans by inni mogli w nią pograć. I co się działo? Rok, a czasem i pół roku po premierze zmieniała się polityka firmy i wszyscy gracze, niezależnie od sprzętu jakim dysponują, mogli cieszyć się grą. Czy tak będzie w tym przypadku? Coś mi mówi, że tak.

Quantum Break

http://youtu.be/zF0_6UhrJow Polski Superhot to nie jedyna gra pokazana na Gamescom, w której jednym z głównych czynników wpływających na grę jest kontrola nad upływającym czasem. Finowie z Remedy Entertainment osadzili swoją grę w niedalekiej przyszłości kiedy ludzie testowali możliwości cofania się w czasie. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem i dwójka pracujących nad projektem naukowców zostaje obdarzona mocą pozwalającą im manipulować upływającym czasem.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze