Wiedźmin grą roku na The Game Awards 2015

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 04 Grudzień 2015
  • Komentuj 3
the-game-awards-20151 Ha! Niech się schowają Fallouty, MGS'y czy Bloodborne'y - rok 2015 należałoby przemianować na rok Geralta. Wiedźmin 3: Dziki Gon okazał się najlepszą grą 2015 roku!  Stało się co się stać musiało. Na The Game Awards 2015 przyznano nagrody w 22 kategoriach, z czego najważniejsze jadą nad Wisłę. Wszystko to zasługa pracy CD Projekt Red. Już wcześniej Wiedźmin 3 został doceniony w The Golden Joystick Awards gdzie głosami graczy gra i studio zgarnęły aż pięć statuetek ''najlepszej''. Wygląda na to, że dobra passa Geralta trwa nadal. Najważniejszą informacją jest oczywiście przyznanie Wiedźminowi tytuły gry roku 2015. O nagrodę wcale nie było łatwo, zwłaszcza kiedy popatrzymy na konkurencję. W pokonanym polu zostały takie marki jak Bloodborne, Metal Gear Solid V czy najnowsze wcielenie legendarnego Fallouta. thumb_74683_default_newsview Zwłaszcza Bethesda może czuć się zawiedziona, gdyż musiała uznać wyższość Polaków we wszystkich kategoriach, w których była nominowana. Oprócz gry roku do Wiedźmina trafiła również nagroda dla najlepszego RPGa czyli tytuł, na który chrapkę miał Fallout 4. Podobnie docenione zostało CD Projekt RED, do których trafił tytuł studia roku 2015. Cała gala odbyła się w Los Angeles w Microsoft Theater. Imprezę możecie zobaczyć na filmie poniżej, ale jeśli interesuje Was jedynie moment przyznania nagrody Wiedźminowi to przewińcie sobie do 2:21:28:
Oczywiście The Game Awards to nie tylko Wiedźmin bo jak wspomniałem wcześniej aż 22 nagrody w różnych kategoriach trafiły do gier z całego świata. Trzy zgarnął Dziki Gon, a co z resztą? Najlepszą grą niezależną okazał się fenomen tego roku czyli Rocket League. RL to samochodowa piłka nożna, która swego czasu biła rekordy popularności na Steamie. Lara Croft GO otrzymała tytuł najlepszej gry mobilnej, pecha w dalszym ciągu ma Bethesda, która w tej kategorii startowała z rewelacyjnym Fallout Shelter. Zdaniem jury najlepszą narracją szczyci się detektywistyczna gra Her Story, którą jakiś czas temu sprawdzała dla Was Czwórka. Viva Seifert, aktorka która wcieliła się w główną postać w grze również została doceniona - jej występ w grze uznano za najlepszy w 2015 roku. Choć Metal Gear Solid V: The Phantom Pain nie udało się wygrać w najważniejszych kategoriach to bez statuetek z LA nie wyjedzie. MGS został uznany za najlepszą przygodową grę akcji. Doceniono również muzykę z gry, która została uznana za najbardziej udaną. Pełną listę zwycięzców i nominowanych we wszystkich kategoriach znajdziecie tutaj. My jeszcze raz gratulujemy CD Projekt RED i z niecierpliwością wyczekujemy Cyberpunka 2077! Gra roku 2017? Po cichu można na to liczyć. cyberpunk-2077-eyes-wallpaper_175bq [źródło: thegameawards.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze