Cliff Bleszinski zamyka swoje studio

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 15 Maj 2018
  • Komentuj 1

Historia jakich wiele. Znany twórca gier odchodzi z wielkiego studia, aby założyć coś swojego. Świat oczekuje kosmicznych produkcji, wszak nazwisko zobowiązuje, ale rzeczywistość okazuje się bolesna. Zamiast rewolucyjnych gier i powiewu świeżości, dostajemy marne kopie lub wariacje na temat istniejących już gier. A miało być tak pięknie…

Powyższa opowiastka dotyczy znanego w branży Cliffa Bleszinskiego. To nazwisko nie powinno być nikomu obce, w końcu ten pan grzebał przy serii Unreal Tournament oraz Gears of War. Czołowy pracownik Epic Games w pewnym momencie postanowił zrezygnować z pracy i założyć coś własnego. Efektem jego starań było Boss Key Productions, założone w 2014 roku.

Po czterech latach ten sam pan ogłasza, że jego studio zostaje zamknięte. Nie otrzymaliśmy oficjalnych powodów, ale nie trudno zgadnąć – brak zainteresowania grami deweloperów = brak kasy. W ciągu swojej działalności, Boss Key Productions dało światu LawBreakers oraz Radical Heights.

Pierwszy tytuł nazywany jest ”krwawym Overwatchem”, chociaż według mnie to spore nadużycie. Do najnowszego dziecka Blizzarda sporo mu brakuje, a zamiana przyjemnej grafiki na brutalniejszą oprawę nie jest czymś rewolucyjnym. Dodatkowo, w tym samym czasie na rynku mieliśmy darmową alternatywę, czyli Paladins. Było zatem zdecydowanie za ciasno na trzecią (nie ukrywajmy, gorszą) i w dodatku płatną grę.

Radical Heights z kolei to darmowa wariacja na temat gatunku battle royale. Niestety, klimatyczne lata 80. oraz kilka nietypowych rozwiązań nie wystarczą, aby gracze odwrócili się od PUBG-a oraz Fortnite. Wczesny Dostęp również nie tłumaczy stanu gry, w jakim ją dostaliśmy. Na pocieszenie dodam, że jeśli jesteście zainteresowani Radical Heights to przez jakiś czas, serwery będą jeszcze dostępne.

A co z panem Cliffem Bleszinskim? Ten jegomość robi sobie przerwę od branży gier. Chce skoncentrować się na sobie oraz rodzinie, chociaż już zapowiedział powrót. Nie wie jeszcze kiedy oraz pod jaką banderą, ale z pewnością ujrzymy jakieś produkcje spod jego ręki. Miejmy zatem nadzieję, że będą zdecydowanie lepsze niż dzieła Boss Key Productions…

[Źródło: Twitter, PCGamer, Kotaku]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze