Chiny zbanowały Twitcha

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 22 Wrzesień 2018
  • Komentuj 9

Popularność bywa niebezpieczna, przekonali się o tym ludzie z Amazona, aktualni włodarze Twitcha, który został zablokowany w Chinach tuż po tym, jak został trzecim największym portalem streamingowym w ich kraju. 

Chociaż patrząc na kontent, może to dobrze, że zabronili im dostępu do Twitcha? 

Aplikacja zniknęła ze sklepów w Chinach, oraz chińskim App Store. Według wschodniego serwisu Abacus, gracze zdenerwowali się na chińską telewizję za brak transmisji turnieju Asian Games rozgrywanego w Jakarcie, który przecież spokojnie mogli obejrzeć na Twitchu. I tak też zrobili, przez co Cyberspace Administration of China, które zajmuje się ''regulowaniem'' internetu w kraju, postanowiło wyłączyć to zagrażające chińskiej telewizji przedsięwzięcie. 

Shannon Liao, piszący dla The Verge określił zbanowanie Twitcha jako środek ostrzegawczy.  

All things that don’t jive with Xi Jinping Thoughts will be blocked.” - takie słowa padają na chińskich forach, a mieszkańcy oburzeni są napaścią na ich wolność osobistą.

Co dalej postanowi chiński rząd, oraz jak potoczą się losy ogromnej liczby użytkowników Twitch.Tv w Chinach, zapewne dowiemy się w ciągu nabliższych dni, jednak póki co Cyberspace Administration of China nie spieszy z wyjaśnieniami. A co na to wszystko Amazon? Jak zareagują na wycofanie ich streamingu z chińskiego internetu?

[Źródła: money.cnn.comabacusnews.comtheverge.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze