Chcesz mieć dobre wyniki w nauce? Graj w gry!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 23 Kwiecień 2018
  • Komentuj 3

Część gier ma już swoje tryby edukacyjne, ale chyba nikt nie użył ich jeszcze jako pełnoprawnego narzędzia do nauki. Tymczasem Simone Bregni z Saint Louis University w Hiszpanii uważa, że gry doskonale się do tego nadają. Final Fantasy, Rise of the Tomb Raider czy seria Assasin Creed to tylko niektóre z jego pomocy naukowych. 

I co ważne: bardzo skutecznych pomocy naukowych, bo jego studenci nie dość, że uczą się dwukrotnie szybciej, to jeszcze z nieco lepszymi wynikami niż studenci idący tradycyjnym tokiem nauczania. 

W moim kursie o renesansowej włoskiej literaturze studenci zwiedzają Florencję w okresie, jak rozkwitała pod rządami Medyceuszy, grając w Assassin's Creed II.

Włoski dla graczy? Grając łatwiej nauczysz się języka!

Sciencedaily.com tłumaczy, że Bregni przygotowywuje pod każdą grę specjalny arkusz dotyczący gramatyki i słownictwa z tamtego okresu. Zajęcia podzielone są na dwa segmenty. Pierwszym są standardowe instrukcje jakie otrzymujemy ucząc się języka. Drugi segment wiąże się z odpaleniem AC. Zdaniem profesora bardzo pozytywnie wpływa to na proces poznawczy u jego studentów.

Amerykańscy studenci z XXI wieku mogą wziąć udział w życiu Ezio Auditore, dwudziestoletniego człowieka z bogatej rodziny, po prostu szwendając się po historycznej i kulturowej rekreacji Florencji z 1476 roku.

Wyniki takich lekcji są bardzo zadowalające. W kursie nazwanym ''włoski dla graczy'' studenci uczeni metodą Bregniego w jeden semestr przyswoili wiedzę, na którą studenci idący normalnym trybem potrzebują dwóch. Mało tego, wyniki testów studentów Bregniego okazały się średnio lepsze o pięć punktów niż ich rówieśników niekorzystających z gier jako medium do nauki. 

Seria o skrytobójcach to nie jedyne gry po jakie sięga Hiszpan. W swoim arsenale ma też Rise of the Tomb Raider, Milionerów, Final Fantasy czy Heavy Rain.

Bardzo mocno wierzę, że nauka powinna być zabawą. Faktem jest, że zabawa wcale w nauce nie przeszkadza - nauka jest po prostu dużo bardziej efektywna

Cóż, trudno polemizować.

Czas siadać do nauki!

[źródło: sciencedaily.com, indiatimes.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze