Nie czekaj na pirata

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 25 Styczeń 2016
  • Komentuj 11

Denuvo 1, piraci 0.

Denuvo vs. Piraci 1:0

Nie tak dawno temu chińscy cyfrowi piraci głośno płakali, że nowe zabezpieczenia gier uniemożliwiają im pracę. Sytuacja raczej się dla nich nie polepszy: zarówno Rise of the Tomb Raider jak i Far Cry Primal sięgnął po zabezpieczenia Denuvo. Chińczycy z forum 3DM to światowej klasy specjaliści od łamania gier. Do tej pory mało która produkcja stawiała im czoło dłużej niż parę tygodni i koniec końców zrackowana gierka i tak lądowała na torrentach. Problem pojawił się kiedy do sprzedaży na początku grudnia zeszłego roku weszło Just Cause 3, które chronione antypirackim oprogramowaniem austriackiej firmy Denuvo od prawie dwóch miesięcy skutecznie opiera się wszelkim próbom złamania zastosowanych w niej zabezpieczeń. Widząc trudności jakie sprawia crackerom zabezpieczenie JC3 inne firmy również chcą skorzystać z pomysłowości Austriaków i zastosować ich soft przy chronieniu swoich gier.

Hmm... chyba czas powoli zwijać interes, arrr!

Hmm... chyba czas powoli zwijać interes, arrr!

Jak donosi DSOGaming zarówno w Far Cry Primal jak i Rise of the Tomb Raider zostanie zastosowane oprogramowanie Denuvo, które już wcześniej napsuło sporo krwi próbującym je złamać piratom. W licencji Far Cry Primal na Steamie możecie przeczytać, że: ''3.1 PRODUKT JEST CHRONIONY ZA POMOCĄ OPROGRAMOWANIA POZWALAJĄCEGO NA ZARZĄDZANIE PRAWAMI CYFROWYMI („OPROGRAMOWANIE DRM”) ORAZ TECHNOLOGII ZABEZPIECZAJĄCEJ DENUVO ANTI-TAMPER („TECHNOLOGIA ANTI-TAMPER”)''. Co ciekawe jeśli dokładnie wczytacie się w treść umowy to znajdziecie tam zapis, że pliki Denuvo mogą pozostać na Waszym komputerze nawet po tym jak zdecydujecie się odinstalować korzystającą z nich grę. Powód nie jest dla mnie do końca jasny, ale może chodzić o to by w przyszłości uniemożliwić graczom korzystanie z pirackich wersji gier. Rise of the Tomb Raider na PCtach pojawi się w najbliższy piątek 29 stycznia, na Primal poczekamy do 24 marca. Jeśli więc nie możecie się doczekać premier obu gier to lepiej szykujcie gotówkę bo na torrentach zapewne szybko się nie pojawią.

Żadnego czary mary z crackiem nie będzie...

Żadnego czary mary z crackiem nie będzie...

[źródło: dsogaming.com, steam.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze