CDP (trochę) odsłania karty

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 31 Marzec 2017
  • Komentuj 14
Już jest po konferencji CDP Red, podczas której szefostwo studia nie tylko podzieliło się swoimi wynikami finansowymi, ale jeszcze usłyszeliśmy kilka słów o przyszłości Wiedźmina i Cyberpunka.  Jeśli idzie o finanse to generalnie ''hajs się zgadza'' - studio miało aż 584 miliony złotych przychodu i aż 251 milionów zysku. Takie wyniki to oczywiście zasługa Dzikiego Gonu, który łącznie znalazł 25 milionów nabywców. Z punktu widzenia graczy dużo bardziej interesujące wydaje się to co zostało powiedziane w kwestii przyszłości przygód ''Rzeźnika z Blaviken'' - i tak jak wielu podejrzewało Redzi nie mają zamiaru definitywnie kończyć z marką, która wyniosła ich na szczyt, choć na kolejną część w najbliższym czasie nie ma co się nastawiać. Do sprawy odnosi się prezes CDP Red Adam Kiciński (41:12), który utrzymał pewne status quo - Wiedźmin 3 to projekt ostatecznie zamknięty, bo cała przygoda została pomyślana jako trylogia. Przyznał jednak, że jego studio ''myśli racjonalnie'' , a marka jaką stał się Wiedźmin na brak popularności na pewno nie narzeka. ''Włożyliśmy w promocję ogromne pieniądze, brand jest bardzo silny, proszę samemu sobie odpowiedzieć” powiedział Kiciński dziennikarzowi na konferencji.
Podczas prezentacji nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o Cyberpunka 2077, choć zbyt dużo producenci ujawnić nie chcieli. Jedyne co wiemy to to, że nad grą pracuje obecnie ponad 300 osób, a prace nad nią są ''zaawansowane''.  Ci z Was którzy mieli nadzieję zobaczyć w tym roku kolejny trailer, albo choć poznać datę premiery mogą o tym zapomnieć. Dlaczego? Bo Gwint. To karcianka jest teraz numerem jeden studia i to w nią idzie sporo nakładów. Do tego dochodzi kasa włożona w e-sportowy turniej i przeprowadzenie, całkiem niedługo bo jeszcze tej wiosny, otwartej bety na wszystkich platformach sprzętowych. Zresztą przy okazji Cyberpunka wyszła jeszcze jedna ciekawa wiadomość - gra nie będzie jedyną wysokobudżetową produkcją powstającą w CDP Red, bo studio myśli o tworzeniu dwóch gier z najwyższej półki obok siebie. Tą drugą pewnie nie będzie na razie kolejny Wiedźmin. Nowe IP od Redów?

Do Cyberpunka, ciągle, daleka droga

Do Cyberpunka, ciągle, daleka droga

[źródło: cdprojekt.com, CDP Red - wyniki finansowe]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze