CDP.pl wchodzi w indie

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 05 Czerwiec 2016
  • Komentuj 0

Autorem posta jest Kamila Zielińska

Klabater będzie wydawał niezależne gry na całym świecie

Klabater będzie wydawał niezależne gry na całym świecie

CDP.pl próbuje uszczknąć kawałek tortu Valve i uderza w steamowego Greenlighta otwierając się na indie developerów. Podczas wczorajszej imprezy Pixel Heaven ogłosili powstanie wydawnictwa Klabater. Skąd wzięła się nazwa wyjaśniają na oficjalnej stronie Klabater.com?  Oznacza ona opiekuńczego ducha statku, który pomaga bezpiecznie dotrzeć do przystani żeglarzom. Klabater ma bowiem nie tylko wydawać gry indie, wspierać twórców niezależnych produkcji, ale także finansować co ciekawsze tytuły i zajmować się marketingiem. Nazwa wydawnictwa brzwi więc całkiem wiarygodnie, prawda?

Pierwsze projekty już są opracowywane

<

Pierwsze projekty już są opracowywane

Aktulnie Klabater zajmuje się czterema produkcjami z rodzimego podwórka. Wśród nich znajdziemy ''Alice VR" od Carbon Studio VR (Gliwice), czyli przygodową grę sci-f, wzorowana na Alicji w Krainie Czarów oraz ''Symmetry" od Sleepless Clinic i ''The Last Journey" tego samego studia, a także ''Regalia: Of Men and Monarchs'' warszawskiego Pixelated Milk. Warto też dodać, że dzień wcześniej Techland ogłosił ekspansję na rynek zachodni jako wydawca. Widać więc, że polskie studia coraz śmielej atakują od lat ugruntowane pozycje firm zagranicznych. Pozostaje tylko trzymać kciuki za rozwój i czekać na pierwsze efekty ich pracy.

Autorem posta jest Kamila Zielińska

[źródło: klabater.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze