CD Projekt na „2. miejscu” na rynku w Europie

Kto by pomyślał, prawda? Nasz rodzimy CD Projekt wspiął się na wyżyny branży! Możemy debatować nad tym, czy seria Wiedźmin to dobre gry, czy Wiedźmin 3 zasługuje na takie peany, jakie mu są dedykowane – zwłaszcza u nas, w Polsce. Nie zmienia to jednak faktu, że gra odniosła międzynarodowy sukces i dobrze.

CD Projekt to druga firma od gier w Europie

Pan Andrzej Sapkowski ma się z czego cieszyć. Serial Netflix wzbudził zainteresowanie na sagę wiedźmińską i zapotrzebowanie na jego książki jest ogromne. Nie inaczej jest zresztą z grami! Sprzedaż Wiedźmina 3 wzrosła o 554%, pobito niedawno rekord jednocześnie zalogowanych graczy na Steamie, sprzedano ponad 50 milionów kopii gry i generalnie grosza dajcie wiedźminowi, sakiewką potrząście.

Zresztą, sakiewkami już potrząśnięto, skoro wartość rynkowa CD Projekt wzrosła w relatywnie krótkim czasie z 6,8 miliardów dolarów do 8 miliardów. Oczywiście, to nie jedynie zasługa Wiedźmina 3, bo nie możemy przecież zapominać o czekającym tuż za rogiem Cyberpunk 2077!

Po tej „podwyżce” CD Projekt znajduje się aktualnie na drugim miejscu w Europie, jeśli chodzi o wartość rynkową firm związanych z tworzeniem gier. Pierwsze miejsce wciąż zajmuje Ubisoft, które warte jest 9,6 miliardów dolarów.

I tutaj należy zwrócić uwagę na jedną rzecz. Rynek giełdowy rządzi się swoimi prawami. Jest na coś hype, coś jest aktualnie trendy? No to ludzie inwestują i powstaje bańka, która w pewnym momencie pęka. Wtedy przekonamy się, jakie miejsce CD Projekt ma na rynku. Do tego pamiętajcie, że powyższy tekst dotyczy tylko wartości rynkowej – nie sposób ocenić kto jest najlepszą firmą od gier w Europie. Niemniej dobrze wiedzieć, że nasi budzą zainteresowanie :).

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze