Cyberpunk 2077 opóźniony o kilka miesięcy

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 17 Styczeń 2020
  • Komentuj 0

Opóźnienia premier gier nie są czymś nowym. Ba, w tym roku już kilka większych tytułów zaliczyło obsuwę i nie zobaczymy ich tak szybko, jakbyśmy chcieli. Do tej gromadki dołączył wczoraj Cyberpunk 2077, który nie zadebiutuje w kwietniu. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że tryb multiplayer również został przesunięty.

Cyberpunk 2077 nie w kwietniu, a we wrześniu

Kiedy zatem CD Projekt Red dostarczy nam Cyberpunk 2077? Już lub dopiero 17 września 2020 roku. Wszystkiego możemy dowiedzieć się ze specjalnego komunikatu:

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Jagiellońskiej 74 (dalej: "Spółka"), w nawiązaniu do informacji przekazanej w Raporcie Bieżącym nr 14/2019 z dnia 9 czerwca 2019 roku, niniejszym informuje, iż podjął decyzję o przesunięciu ustalonej daty premiery gry "Cyberpunk 2077" na dzień 17 września 2020 roku.

Decyzja uzasadniona jest potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu.

Zgodnie z filozofią Spółki jakość produktów jest podstawowym czynnikiem wpływającym na ich sukces ekonomiczny. W ocenie Zarządu przesunięcie daty premiery pozostaje w interesie Spółki, mając bezpośredni wpływ na zapewnienie najwyższej jakości gry, a w konsekwencji wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077 zarówno w krótkim, jak i w długim horyzoncie czasowym.

Zanim zaczniecie krzyczeć z oburzenia to w zasadzie powinniście się cieszyć. Lepiej bowiem wydać grę spóźnioną, ale dobrą, niż przyśpieszonego, niedokończonego crapa, którego trzeba potem ratować miliardem łatek i aktualizacji. Te kilka miesięcy mogą przysłużyć się Cyberpunk 2077 i miejmy nadzieję, że deweloperzy dobrze wykorzystają ten czas. Wygląda również na to, że tryb mulltiplayer pojawi się w grze dopiero w 2021 roku.

Zresztą, Wiesiek Trzeci też bym przesuwany, więc i na Cyberpunk 2077 poczekamy. Oby tylko było warto!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze