Całkiem sporo Polski w World of Tanks!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 04 Sierpień 2018
  • Komentuj 4

Polskie drzewko technologiczne było żartem społeczności World of Tanks, która przy każdej okazji pytała Wargaming, kiedy nasze czołgi pojawią się w ich grze. Długo przyszło nam czekać, ale już niedługo stary żart przerodzi się w sporą aktualizację produkcji. I to w jeszcze w tym miesiącu!

Dobrze czytacie, polskie czołgi pojawią się w World of Tanks już 29 sierpnia. Otrzymamy 10 maszyn - ta linia zaczyna się od czołgów lekkich i stopniowo przeradza się w czołgi ciężkie najwyższych poziomów, prowadząc przez czołgi średnie na środkowych poziomach.

Jeśli jesteście zaskoczeni ilością maszyn i zadajecie sobie pytanie, czy Polacy rzeczywiście podczas wojen korzystali z własnych czołgów, to śpieszę z odpowiedzią. Dodane pojazdy powstały na bazie starych projektów naszych inżynierów. Nie są to zatem realny zabawki, których używali nasi rodacy, a jedynie eksperymentalne maszyny, które nie opuściły garażów. Niemniej Wargaming przeszukało archiwa i wskrzesiło dzieła naszych inżynierów, dając im drugie życie.

To jednak dopiero początek, bowiem równocześnie z naszymi czołgami, World of Tanks otrzyma również specjalną mapę, Studzianki. To pole bitwy nie bazuje na żadnej konkretnej lokalizacji, ale jest zainspirowana wielką bitwą pod Studziankami i łączy w sobie otwarte przestrzenie oraz kilka pozycji do walki w zwarciu.

Jej sceneria to otwarte pola, mnóstwo roślinności, małe chałupy rozsiane wokół wysokiego budynku kościoła. W samym centrum mapy znajduje się cegielnia, która w przebiegu bitwy stanie się ważnym punktem uwagi dla obu stron.

Na deser wspomnę, że muzyka którą usłyszymy podczas ładowania się mapy oraz na samym polu bitwy, będzie miała również rodzime korzenie. Za udźwiękowienie odpowiada bowiem zespół Żywiołak, który fani folkowej muzyki powinni dobrze znać – ich utwór mogliśmy usłyszeć w Wiedźminie 2, a teraz będą nam towarzyszyć podczas zmagań w Studziance.

Jakby tego było mało, wszyscy Polacy otrzymają 3 dni konta premium! Jeśli zrobiliście sobie dłuższą przerwę od World of Tanks, to możecie liczyć nawet na 15 dni konta premium, pod warunkiem, że będziecie się logowali codziennie do gry.

Przypominam, że premiera nowości zaplanowana została na 29 sierpnia, ale już teraz możecie całość sprawdzać na serwerach testowych. Ze swojej strony dodam tylko, że Wargaming odwalił kawał dobrej roboty dostarczając nam rodzime czołgi, mapę oraz muzykę! Zresztą, sami możecie wyżej posłuchać Żywiołaka!

[Źródło: Wargaming]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze